Vārda dienu svin: Marija, Marika, Marina

Salāti ‘Enerģijas bumbas’

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ie gaiši sārtie salāti ir īsts vitamīnu kokteilis, tie ir veselīgi un atspirdzinoši. Sastāvdaļas ir ikdienišķas, atrodamas pagrabā un/vai nopērkamas jebkurā lielveikalā.

Sastāvdaļas:
1/8 liela kāposta
paliels svaigs burkāns
2 lieli pēc iespējas skābāki āboli
1/8 lielas selerijas saknes
1/4 vārītas sarkanās bietes (svarīgi, lai biete salīdzinoši ar citām sastāvdaļām būtu maz, tikai tik, lai salātiem piešķirtu sārtu krāsu)
saldētas vai svaigas dilles
jogurts bez piedevām
sāls ar jodu

Gatavošana:
Kāpostu smalki sagriež, pieber sālīti ar jodu (citas garšvielas neizmantoju, taču, ja ir vēlēšanās, protams, var eksperimentēt ar dažādām garšvielām) un ar stampiņu sastampā, līdz kāpostiem sāk izdalīties sula.

Burkānu, ābolus, selerijas sakni un bieti nomizo un sarīvē.

Pievieno jogurtu bez piedevām un samaisa.

No salātiem veido nelielas bumbiņas, tās pārlej ar karotīti jogurta un pārkaisa ar dillītēm.

Gatavs!

Recepte iesūtīta konkursa ‘Gavēņa laika receptes’ ietvaros

Dalīties.

8 komentāru

  1. Pārdomas. on

    Diez, kā tas bija domāts, konkursu izsludinot? Gavēņa laika ēdiens, iedziļinoties visās smalkajās gavēņa laika niansēs? Vēģetārs ēdiens, tradicionāli pieņemot, ka tikai bez gaļas? Konkursa ievadteikumos teikts:"Viena no neatņemamām tā(gavēņa)iezīmēm ir atturēšanās no gaļas un alkoholisko dzērienu lietošanas." Tādā gadījumā arī šī recepte tāpat kā visas pārējās, kurās izmantots piens, skābs krējums, sviests vai kāds cits piena produkts atbilst konkrēti šī konkursa noteikumiem.

  2. Pat neiedziļinoties niansēs jabūt skaidram,ka gavēnis ir atturēšanās ne tikai no gaļas,bet gan no dzīvnieku izcelmes produktiem.<br><br>Gavēņa laikā netiek lietotas olas,piens,krējums,biezpiens,jogurts,sviests.<br><br>Gavēņa noteikumi paredz, ka tā laikā jāiztiek vienīgi ar augu valsts izcelsmes produktiem un medu.<br><br>

Atstāt Ziņu