Vārda dienu svin: Marģers, Anastasija

Nākotnes virtuve: tehnoloģiju tendences

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lai gan ne visi pavada daudz laika virtuvē, izbaudot gatavošanas procesu, šeit integrētās jaunākās tehnoloģijas noteikti atvieglo mūsu dzīvi. No viedām ierīcēm un interaktīvām plītīm līdz ilgtspējīgiem, energoefektīviem risinājumiem – nākotnes virtuve jūs noteikti pārsteigs. Šeit ir daži no trakākajiem jauninājumiem, par kuriem jūs nekad nebūsiet iedomājies!

  • Viedie gatavošanas roboti un roboti šefpavāri.
  • Skārienjutīgas galda virsmas, kas spēj atpazīt sastāvdaļas, sniegt informāciju par uzturvērtību un pat parādīt gatavošanas nodarbības.
  • Ar balsi vadāmas tējkannas, kurās pēc jūsu pavēles var ieliet tikko svaigi pagatavotu tēju.

Un tagad apskatīsim pieejamākas tehnoloģiju tendences, kas maina mūsu virtuves un ļauj mums radīt jaunas gatavošanas iespējas.

Viedās ierīces

Izmēģinot viedās ierīces, piemēram, ledusskapjus, cepeškrāsnis un trauku mazgājamās mašīnas ar iebūvētu bezvadu savienojumu, kas ļauj lietotājiem attālināti vadīt un uzraudzīt savas virtuves iekārtas, nav iespējas atgriezties pie parastajām virtuves ierīcēm. Piemēram, viedie ledusskapji var uzraudzīt pārtikas krājumus, un, ja no rīta atstājat vakariņas viedajā cepeškrāsnī, varat tās baudīt uzreiz pēc atgriešanās mājās no darba. Ar balsi aktivizējami palīgi, piemēram , Amazon Alexa un Google Assistant, var arī jums palīdzēt, atbildē uz jautājumiem saistībā ar gatavošanu vai soli pa solim sniedzot gatavošanas instrukcijas.

Universālas galda virsmas

Iedomājieties virtuves leti, ko var izmantot kā daudzfunkcionālu ēdiena gatavošanas telpu. Tādas tehnoloģijas kā indukcijas plīts virsmas un integrētie skārienekrāni pārvērš parastās darba virsmas par universālām plītīm. Indukcijas plīts virsmas nodrošina precīzu siltuma kontroli, ātrāku gatavošanu un lielāku energoefektivitāti.

Inovatīvas tējkannas

Daudziem tējkannas var šķist kā tradicionāla virtuves ierīce, kas lieliski pilda savu galveno funkciju. Tomēr pat šai ierīcei ir lemts atjaunoties. Piemēram, mūsdienās bez tējkannām ar viedo temperatūras kontroli aktuālas ir arī inovatīvas tējkannas ar integrētu infūzijas sistēmu, kas ļauj ērti pagatavot beramo lapu vai ziedlapiņu tēju. Šādai tējkannai ir smalka sieta filtrs vai infūzijas kamera, kas nodrošina pareizu garšas ekstrakciju un neļauj tējai iekļūt krūzītē. Tāpēc nekavējoties atsakieties no individuāliem infūzijas piederumiem un izvēlieties no lielā tējkannu sortimenta.

Ilgtspējīgi un enerģiju taupoši risinājumi

Nav noslēpums, ka nākotnes virtuvē ir integrētas ilgtspējīgas un enerģiju taupošas tehnoloģijas. Sākot ar LED apgaismojuma sistēmām un beidzot ar inovācijām atkritumu apsaimniekošanā, – arvien vairāk tiek mēģināts samazināt kaitīgo ietekmi uz dabu. Šeit nāk talkā viedie jaucējkrāni, kas var nodrošināt precīzu ūdens patēriņu un samazināt ūdens izšķērdēšanu, savukārt viedās tvertnes un kompostēšanas risinājumi ļaus atbildīgi apsaimniekot pārtikas iepakojumu un atkritumus.

Mūsdienās ir pieejamas arī viedās sistēmas, kas izmanto sensorus un RFID tehnoloģiju, lai izsekotu pārtikas krājumiem un derīguma termiņiem. Šīs sistēmas var nosūtīt paziņojumus uz jūsu viedtālruni, brīdinot par pārtikas pārpalikumiem vai derīguma termiņiem, palīdzot samazināt pārtikas izšķērdēšanu un vienkāršot iepirkšanos.

Veidojiet savu nākotnes virtuvi

Nākotnes virtuve sola pilnībā mainīt mūsu domāšanu par virtuves tehniku un ēdiena gatavošanu, padarot to ērtāku un ilgtspējīgāku. Pateicoties savstarpēji savienotām ierīcēm, mūsu virtuves nāk talkā aizņemtiem cilvēkiem. Un līdz ar tehnoloģiju pasaules straujo attīstību, iespējams, tuvākajā nākotnē, neticami skanošas tehnoloģijas kļūs par vēl vienu jaunu tendenci.

Dalīties.

Atstāt Ziņu