Vārda dienu svin: Justīne, Juta

Vai ir bērniem piemēroti suņi?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Suņa turēšana ir liela atbildība, tāpēc lēmums par suņa iegādi vai adoptāciju ir rūpīgi jāapsver. Ir skaidrs, ka ideāls suns visiem neeksistē, taču ir iespējams atrast piemērotu suni sev un savai ģimenei! Izvēloties suni, kas būs bērna labākais draugs, jāņem vērā ne tikai dzīvnieka izskats, bet galvenokārt tā raksturs un nosliece uz noteiktu uzvedību – un to veido gan šķirnes izcelsme, gan suņa audzināšana.

Labākie suņi, kas draudzīgi bērniem?

Katram bērnam ir periods, kad viņš vēlas mājdzīvnieku, un visbiežāk izvēle ir par labu sunim. Šie dzīvnieki māca atbildību un uzlabo komunikācijas prasmes. Pateicoties sunim, bērns ir motivēts kustēties, kas mūsdienās ir ļoti svarīgi.

Mazs bērns sapņo glāstīt un samīļot mazas šķirnes suni, bet vecākiem bērniem šī vēlme bieži vien jau ir vērsta uz lieliem vai pat milzu suņiem. Vai šis ir pareizais veids, kā izvēlēties suņu šķirni? Ne vienmēr. Suņa lielums nav saistīts ar tā attieksmi pret cilvēkiem un ģimenes locekļiem. Liels izmērs var tikai palielināt vecāku bailes par to, vai šāds suns nekaitēs bērnam, un patiešām ģimenes suns var kļūt par bērnu labāko draugu.

Suņiem, kas ideāli piemēroti bērniem, jābūt ar augstu pacietības un iecietības slieksnis. Suns nedrīkst agresīvi reaģēt uz ņirgāšanos vai ka tiek atņemta suņu barība. Ieteicams arī, lai bērnu pirmie mājdzīvnieki nebūtu tie, kuriem piemīt medību instinkti vai kuriem ir liela vajadzība pēc kustībām. Tas ir saistīts ar to, ka mazu bērnu vecāki nevar pavadīt tik daudz laika, rūpējoties par suni un apmierinot viņa vajadzības.

Ideāls suns ģimenes locekļiem

Izvēloties suni bērnam, ir vērts ņemt vērā arī viņa vecumu. Izvēloties pieaugušo vai vecāku suni, ir nepieciešams izsekot suņa vēsturei un uzzināt par tā iepriekšējo uzvedību. Šāda suņa pirkuma pluss noteikti ir tas, ka jau ir zināms, vai suns mīl bērnus, vai nē, kā arī jau ir redzams suņa galīgais izmērs.

No otras puses, jauna suņa adoptācijas procesam ir arī citas priekšrocības – kucēnu var apmācīt jau no paša sākuma, kam noderēs apmācības piederumi, kurus piedāvā zooveikals. Turklāt saikne, kas izveidojas, kad kucēns un mazs bērns aug kopā, ir nenovērtējama! Šāda pieķeršanās izpaužas visā jaunieša dzīvē. Kucēns ir arī neizsīkstošs enerģijas avots – to noteikti nekaitinās pastāvīga vēlme rotaļāties, un tas kļūs par lielisku rotaļu biedru bērniem.

Suņu šķirnes bērniem

mazo suņu šķirnes

Mopsi – šai suņu šķirnei ir ārkārtīgi jauks izskats un neliels izmērs. Šie suņi labi jutīsies pat nelielā dzīvoklī. Viņi ir rotaļīgi, uzticīgi un labprāt seko mājiniekiem soli pa solim. Mopsu suņi nav tendēti uz kucēnu vai pieķeršanos un ļoti labi sadzīvo ar citiem suņiem, kā arī citiem dzīvniekiem.

Angļu buldogs – šiem suņiem noteikti nepatīk spraiga aktivitāte, viņi ātri nogurst un viņiem patīk mierīgas rotaļas vai vienkārši samīļošanās. Angļu buldogi ir slaveni ar to, ka ir lieliskas aukles pat pašiem mazākajiem bērniem. Tomēr sliktā fiziskā stāvokļa dēļ viņi var nespēt turēt līdzi aktīvākajiem mājsaimniecības locekļiem.

Rietumu augstkalnu baltais terjers – vēl viena mājas suņu šķirne. Viņi ir līdzsvaroti un draudzīgi suņi. Tie tiek uzskatīti par inteliģentu suņu šķirni. Viņiem labi padodas ilgstošas aktivitātes un rotaļas ārā, kam seko gulēšana uz dīvāna. Vecāki bērni varēs labi pavadīt laiku, mācot dažādus trikus un komandas.

Bišons frise – vai jums ir mazs bērns un jūs vēlaties suni? Bišonu frise suns var būt jūsu sabiedrotais, jo tas mīl bērnu kompāniju! Tas ir sirsnīgs, draudzīgs un maigs suns. Tam patīk gan garas glāstīšanas klēpī, gan trakas rotaļošanās ārā.

Kavaliera karaļa Čārlza spaniels – šis suns mīl bērnus, taču, ja mājsaimniecībā ir jauni cilvēki, kas nepazīst robežas, kad runa ir par izturēšanos pret dzīvniekiem, tas var nedarboties labi. Kavaliera karaļa Čārlza spaniels ir diezgan jutīgs suns ar vāju psihisko stāvokli. Bieža ņirgāšanās bez suņa piekrišanas neizraisīs agresiju, bet var novest pie tā, ka suns kļūs noslēgts. Kavalieri ir šķirnes suņi, kas piemēroti rotaļām ar lielākiem bērniem, kuri respektē suņa vietu, taču šī uzvedība ir jāiemāca vecākiem.

Lielas un vidējas suņu šķirnes

Labradora retrīveris – šai šķirnei suņa lielumam nav lielas nozīmes. Labradors ir liels suns, bet ar savu uzvedību un vajadzību pēc tuvības tas uzvedās kā mūžīgs kucēns! Šī šķirne mīl visu vecumu un visu uzbūves tipu cilvēkus. Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka labradoriem ir nepieciešama ne tikai mīlestība, bet arī kustības. Biežas garas pastaigas un skriešana ārā būtu būtiska dienas sastāvdaļa. Labradoriem ir nepieciešamas suņu barība lielākās porcijās nekā citu šajā sarakstā iekļauto šķirņu suņiem, jo tiem ir liela vajadzība pēc kustībām un liels ķermeņa izmērs.

Zeltainais retrīvers – zeltainais retrīvers ir viena no draudzīgākajām suņu šķirnēm. Viņu maigums, pieķeršanās ģimenei un uzticība ir pazīstama visā pasaulē. Tos ir viegli apmācīt, taču tos nedrīkst atstāt vienus pašus uz ilgu laiku. Šī šķirne bez cilvēka ģimenes cieš un var saslimt ar ļoti smagu separācijas trauksmi.

Samojedi – samojedus ne velti sauc par smaidošiem mākoņiem. Tie ir laimīgi un enerģiski suņi. Tie ir ideāla suņu šķirne lielākiem bērniem, lai kopā iepazītu pasauli, rotaļātos un skriet apkārt. Samojediem ir ļoti biezs apmatojums, kas mēdz izkrist. Nepieciešama regulāra kopšana un laika veltīšana kažoka ķemmēšanai.

Maigākie ģimenes suņi

Ir svarīgi atcerēties, ka uzskaitītās šķirnes ir tikai piemērs tam, kādi suņi būtu ideāli piemēroti bērniem. Suņa raksturs vienmēr var atšķirties no šķirnes standarta, un izšķiroša nozīme ir suņa audzināšanai un apstākļiem, kādos tas uzaudzis un dzīvojis.

Katram sunim ir jāvelta daudz laika un uzmanības, īpaši sākumā, kad apmācībai ir jābūt ikdienas notikumam. Ieteicams kopā ar suni mierīgi vingrināties ēšanai derīga gan sausā, gan mitrā suņu barība, kā arī apgūt pamatkomandas. Zoo veikals piedāvā plašu visu produktu klāstu visu vecumu suņiem. Ļoti svarīgs ir arī suņa būris, lai suns iekārtotos, un nodarbības ar rotaļlietām vai mācību piederumiem palīdzēs stiprināt saikni starp suni un bērniem vai aprūpētājiem. Tuvība pastiprinās arī tad, kad suni pabaro it īpaši, ja tā ir tā suņu barība, ko suns mīl!

 

Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu