Vārda dienu svin: Viktors, Nils

Veģetārie pīrādziņi itāļu gaumē

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vienkārša recepte pīrāgiem bez gaļas pildījuma. Pateicoties pievienotajām Vidusjūrai raksturīgajām, bet arī latviešu iemīļotām izejvielām un garšaugiem, garša atgādina īstu itāļu picu.

Izejvielas (50 pīrādziņiem):

Mīklai:
50 g svaigā rauga
2 ēd.k. cukura
600 ml piena
130 g sviesta istabas temperatūrā
Šķipsniņa sāls
700 g “Dobeles dzirnavnieka” kviešu miltu “Ekstra”
Milti virsmas nokaisīšanai
Glāze pīrāgu gatavošanai (ar salīdzinoši asām malām, jo ar to tiks veidota pīrāgu forma)
2 sakultas olas pīrāgu pārsmērēšanai

Pildījumam:
Eļļa cepšanai
1 purava kāts, noskalots un sagriezts mazos gabaliņos
½ tējk. kaltētas raudenes (oregano)
12 zaļās olīvas, sagrieztas mazos gabaliņos
100 g saulē kaltētu tomātu eļļā, sagriezti mazos gabaliņos
Šķipsniņa sāls (var nepievienot, jo olīvas ir gana sāļas) 

Gatavošana:

1. Uzsildiet (nekarsējiet!) 50 ml piena, noņemiet no uguns un iemaisiet tajā raugu un 1 ēdamkaroti cukura. Nolieciet malā uz 15 minūtēm, līdz uz piena virsmas sāk parādīties burbulīši (tā ir zīme, ka raugs “atdzīvojies” un sācis darboties).

2. Atlikušajā pienā iemaisiet gabaliņos sagrieztu sviestu, pievienojiet atlikušo karoti cukura un šķipsnu sāls. Pēc tam iemaisiet aktivizēto raugu un pakāpeniski iesijājiet miltus, samaisiet. Sāciet mīklu mīcīt bļodā, līdz tā sāk lobīties no bļodas malām. Pēc tam lieciet to raudzēties siltā (virs 22 grādiem) vietā uz 30 minūtēm. Kad mīkla pirmo reizi pacēlusies, iespiediet to atpakaļ bļodā. Kad mīkla atkal pacēlusies un vismaz dubultojusies apjomā, izņemiet to no bļodas un lieciet uz virsmas, kas apkaisīta ar miltiem.

3. Kamēr mīkla rūgst, sagatavojiet pildījumu: uz pannas uzkarsētā eļļā uz lēnas uguns apcep puravu kopā ar raudeni, līdz tie kļūst viegli caurspīdīgi (aptuveni trīs minūtes). Noņemiet no uguns un iemaisiet olīvas, ja ir vēlme, variet pievienot šķipsniņu sāls.

4. Uzkarsējiet cepeškrāsni līdz 190 grādiem.

5. Ar mīklas rulli izrullējiet 10 x 10cm mazu laukumiņu – vidū lieciet karoti pildījuma, aizlociet ciet malas un izspiediet ar glāzes pusi pīrādziņu ārā no mīklas. Ar pirkstu galiem saspiediet malas kopā un lieciet uz cepešpannas, kas izklāta ar cepamo papīru, aptuveni 4 cm attālumos vienu no otra (,jo cepšanas laikā pīrādziņi vēl uzrūgs).  Pārsmērējiet ar sakultu olu.

6. Cepiet 20-23 minūtes, līdz pīrādziņu augšpuse kļuvusi zeltaini brūna. 

Dalīties.

Atstāt Ziņu