Vārda dienu svin: Līga

Piparkūku groziņi ar siera krēmu un mandarīniem

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ī ir tāda forša ideja Ziemassvētku laikā, kad pēkšņi par savu ierašanos paziņo kādi neparedzēti ciemiņi. Protams, ar nosacījumu, ka mājās ir saldais krējums un svaigais siers. Man pa svētkiem šīs lietas kaut kā vienmēr aizķeras ledusskapī, tieši ar tādu domu – ja nu nav ko gatavot, tad vismaz būs izejvielas iztēlei. Un ar svaigā siera palīdzību var pagatavot patiešām daudz ko! 

Nepieciešams:

Piparkūku mīkla, kas taču parasti pa svētkiem mājās ir, vai ne?

Arī mandarīni noteikti ir mājās..

5-6 groziņiem vēl vajadzīgs:

100 ml saldais krējums, 

200 grami svaigais siers

2 ēdamkarotes cukurs, bet ja vēlas saldāku, var droši likt 4-5 ēdamkarotes. 


Pagatavošana

Piparkūku mīklu jāizklāj kēksu formiņās un jāizcep. Kamēr tās dziest – jāsakuļ saldais krējums ar cukuru. Siers jāsamaisa ar no viena mandarīna norīvētu miziņu un izspiestu sulu. Tad klāt jāpievieno putukrējums, un pašās beigās jāiemaisa mandarīna gabaliņi. 

Pēdējais solis ir iepildīt krēmu groziņos. Skaistāk izskatīsies, ja to darīs ar dekorēšanas uzgaļiem. Groziņā vēl var ielikt mandarīnus. Tā kā krēms nav pārlieku salds, nekādu skābāku ievārījumu groziņos neliku, bet ja ir vēlme, var zem krēma iesmērēt kādu dzērveņu vai brūkleņu ievārījumu. Vēl pāri zelta cukura pērlītes.. Mazliet jāpatur ledusskapī, un var celt galdā. 

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu