Vārda dienu svin: Līga

Kā būt parīzietei vienmēr un visur

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Es gribētu būt francūziete!!! Izskatīties neatvairāmi, noslēpumaini un nepārprotami sievišķīgi pat tērpusies vīriešu uzvalkā! Es esmu pārliecināta, ka kaut kur manī mīt kas no Katrīnas Denēvas, Bridžitas Bardo vai Sofijas Marso! Mani vilina Parīze (kādreiz noteikti es tur nokļūšu). Nevienu vienu reizi esmu iztēlojusies sevi klīstam pa Parīzes šaurajām ielām, vēja bužinātiem matiem, garu sarkanu šalli ap kaklu un to īpašo mirdzumu acīs. Reizēm es sēžu kafejnīcā, nesteidzīgi dzeru kafiju un vēroju cilvēkus: iemīlējušos pārīšus, ģimenes, tos kas sastrīdējušies, darbā iegrimušos, kas ātriem malkiem kampj kafiju, nespēdami atrauties no portatīvā datoru. Es vēroju un iztēlojos, ka esmu parīziete, kam nekur nav jāsteidzas, nav jālauza galva un jāraizējas…

Kā būt parīzietei vienmēr un visur? Kā iemantot parīziešu noslēpumaino šarmu? Četras parīzietes: Anne Beresta, Karolīna de Megrē, Sofija Masa un Odrija Divāna neslēpj sveci zem pūra un visus parīziešu niķus, stiķus un knifus apkopojušas grāmatā, ko mana draudzene bija izlasījusi jau pirms šīs grāmatas iznākšanas latviešu mēlē. Nu viņas grāmatu plauktu rotā šī grāmata gan angļu, gan latviešu valodā. Ne velti, jo visā pasaulē šī grāmata sieviešu vidū kļuvusi ļoti populāra.

Grāmata “Kā būt parīzietei vienmēr un visur” ir kas līdzīgs jautrai rokasgrāmatai. Autores nebaidās pasmieties par sevi un stereotipiem, kas apvij parīzietes tēlu. Viņas pa vienam vien norauj noslēpumainos plīvurus, kas ieskāvušas to, ļaujot ieraudzīt īstu parīzieti tās visā krāšņumā – kailumā. Tieši tā – kailumā, jo parīzietes nekaunas no sava kailuma. Viņas atradīs savu labāko pozu, kas izcels viņas ķermeņa labākās daļas un padarīs nenozīmīgas to, ar ko nelepojas, bet viņas nevairās būt kailas, būt pašas un nelauzīt galvu par citu viedokli.

Grāmata līdzinās jautrai triekšanai draudzeņu bariņā par to, kas tad īsti ir parīziete. Meiteņu čalošana par mīļākajiem, mākslu un ballītēm. Padomi, kā izskatīties vienkārši neatvairāmi. Vējā izjauktas matu cirtas, receptes, kas padarīs jūs par lielisku namamāti, dažādi stila noslēpumi un… padomi, kā pievērst sev un paturēt vīrieša uzmanību. Kā apturēt laiku un ar baudu ēst kruasānus, nebaidoties, ka tas varētu skādēt viņas figūrai. Grāmatu varētu uzskatīt par savdabīgu orākulu, kas sniedz padomus, kā palikt sievišķīgai un neatvairāmai jebkurā situācijā, pat visneveiklākajā. Turklāt šeit nav ne smakas no gudrām teorijām. Tikai kodolīgā un ļoti sievišķīgā veidā ieteikumi iz personīgās, draudzeņu, iepriekšējo paaudžu sieviešu pieredzes.

Mans lielākais prieks bija lietas, kas atrodamas katras parīzietes garderobē un lieliskais filmu saraksts. Tad vēl gardās receptes… Pēc grāmatas izlasīšanas manā izpildāmo darbu sarakstā lieliem sarkaniem burtiem tapa ieraksts – SARĪKOT MEITEŅU VAKARU PARĪZIEŠU STILĀ UN… NOSKATĪTIES VISAS FILMAS NO SARAKSTA!!!

Lasi arī citas recenzijas grāmatu blogā sienakaudze.lv:

Elizabetes Bardas “Pusdienas Parīzē”
http://sienakaudze.lv/2013/12/elizabete-barda-pusdienas-parize/

Pamelas Drakermenas “Bērnu audzināšana franču gaumē”
http://sienakaudze.lv/2013/12/pamela-drakermena-bernu-audziasana-francu-gaume/ 
Dalīties.

Atstāt Ziņu