Vārda dienu svin: Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

‘Līgava laupītāja’ – gudrs, asprātīgs, dzēlīgs, spraigs romāns

Pinterest LinkedIn Tumblr +

„Līgava laupītāja” ir gudrs, asprātīgs kanādiešu rakstnieces Mārgaretas Atvudas romāns par trim sievietēm – Rozi, Toniju un Karisu, kuras vieno kopīga sāpe – Zīnija,  ar kuru viņas pirmo reizi iepazīstas kā koledžas studentes sešdesmitajos gados. Zīnija ir skaista, gudra, bet reizē nežēlīga manipulatore, kura izmanto savu draugu vājās vietas, nodod viņu draudzību, lai izkrāptu naudu, līdzjūtību un vīriešus. Draudzeņu atmiņās viņa palikusi kā pasaku ļaundare. Dažādos laikos un veidos Zīnija  ienāk viņu dzīvē un to izposta. Intelektuāle vēsturniece Tonija viņas dēļ gandrīz zaudējusi vīru un akadēmisko karjeru, uzņēmēja Roza patiešām zaudējusi vīru un gandrīz pazaudē arī savu žurnālu, ezotēriķe  Karisa zaudē  draugu un vistas, kurām Zīnija aiz atriebības vienkārši pārgriež rīkli.

Šī trīs sievietes pārcietušas bērnības traumas, kas atstājis ietekmi viņu domāšanā, padara tās neaizsargātas pret ļaunumu. Zīnija ir kā katalizators, kas liek šīm sievietēm saņemties, apvienoties un stāties pretim kopīgam ļaunumam, liek darboties un atriebties. Tad Zīnija nomirst un galvenās varones ar atvieglojumu satiekas viņas bērēs. Bet vienu dienu, piecus gadus pēc Zīnijas bērēm, viņas to atkal sastop ikmēneša rīkotajās pusdienās kādā restorānā. Izrādās, ka Zīnijas nāve  bijusi vien fikcija.

Sižetu savam stāstam rakstniece guvusi no brāļu Grimmu pasakas „Līgavainis laupītājs”, kurā ļaunais līgavainis ievilina jaunas meitenes savā midzenī un pa vienam aprij. Tikai M.Atvudas romānā kā monstrs darbojas Zīnija, un galvenās varones spēj apvienoties un pretoties ļaunumam.

Romāns man ļoti patika ar savu asprātību, dzēlīgumu, spriedzi, fantāziju, un reizē tas bija arī ļoti reālistisks.

Grāmatu klubiņš „Ar grāmatu azotē” tiekas reizi mēnesī, kad pie tējas tases vai vīna glāzes, dalāmies iespaidos par kopīgi lasīto grāmatu. Ja arī Tu mīli lasīt un gribi pievienoties mūsu grupiņai, piesakies, rakstot uz sp@sievietespasaule.lv! Ja nevari pievienoties klātienē, seko līdzi virtuāli, jo par klubiņa aktualitātēm rakstām sadaļā „Grāmatu klubiņš Ar grāmatu azotē“!

0%
0%
Ļoti laba
  • User Ratings (2 Votes)
    8.5
Dalīties.

Atstāt Ziņu