Vārda dienu svin: Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

Kultūras notikumi un grāmatu jaunumi ‘Latvijas Grāmatu izstādē 2022’!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

No 11. līdz 13. martam – Izstāžu centrā Ķīpsalā notiks starptautiskā grāmatu un izdevniecību izstāde “Latvijas Grāmatu izstāde 2022”, kurā tiksies rakstnieki, tulkotāji, mākslinieki, izdevēji un, protams, lasītāji. Tas ir gaidīts notikums ne tikai grāmatniecībā, bet arī Latvijas kultūras dzīvē!

Trīs dienas Ķīpsalā interesenti varēs satikt iemīļotus rakstniekus un māksliniekus, baudīt autoru lasījumus un iegūt viņu autogrāfus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, iepazīties ar izdevniecību jaunumiem un diskutēt par aktuālām tēmām, piedalīties konkursos un iegādāties grāmatas par īpaši izdevīgām cenām.

Lieliskas grāmatas “Latvijas Grāmatu izstādē 2022” piedāvās “Jāņa Rozes apgāds”, “Dienas grāmata”,  “Latvijas mediji”, “Pētergailis”, “Jumava”, “Liels un mazs”, “Mansards”, “Zinātne”, “Izdevniecība Avots”, “Madris”, “MicRec”, “SolVita”, biznesa augstskolas “Turība” izdevniecība,  mūzikas ierakstu izdevniecība “UPE” un citi.

“Kā vēl nekad iepriekš apzināmies, ka internetā ir pieejams milzīgs informācijas apjoms, tomēr rokās turēta grāmata ir kas īpašāks, personiskāks. Grāmata ir nebeidzama prieka un piedzīvojumu avots, kas mums atklāj dažādas pasaules un piedāvā izdzīvot tūkstošiem dzīves. Esmu priecīgs, ka atkal visi varam tikties klātienē, un aicinu ikvienu apmeklēt grāmatu svētkus Ķīpsalā un iepazīt autoru jaunāko veikumu,” – tā  “Latvijas Grāmatu izstādes 2022” vadītājs Edgars Skara.

“Latvijas Grāmatu izstāde” piedāvā daudzpusīgu kultūras programmu. 11. martā plkst. 12.00 izdevniecība “MicRec” aicina uz ģitārista un komponista Aivara Hermaņa nošu, akordu un dziesmu tekstu grāmatas “50 populārākās dziesmas” atvēršanu, kurā uzstāsies dziedātāji Ieva Akuratere un Igo. LU Akadēmiskais apgāds ielūdz uz grāmatas “Sabiedrība bez pasaules” prezentāciju un tikšanos ar filozofu Raivi Bičevski. Savukārt plkst. 15.00 uz Lielās skatuves interesenti varēs satikt rakstnieci un dzejnieci Janu Egli. Pirmās izstādes dienas izskaņā – plkst. 16.00 – notiks grāmatas “Veiksmīga uzņēmumu apvienošana un iegādes integrācijas noslēpums” atvēršanas pasākums, kurā piedalīsies autors Kaspars Mucenieks.

Līdzās bērnu grāmatu klāstam būs arī aizraujoši pasākumi mazajiem lasītājiem. Arī bruņinieks ir tikai cilvēks, un arī viņam, tāpat kā tev, ļoti garšo konfektes. Tātad – arī viņu piemeklē zobu sāpes! Tieši par šo faktu ir Latvijas Leļļu teātra izrāde “Bruņinieks, kuram sāpēja zobi”, kuru 12. martā izstādē varēs noskatīties gan liels, gan mazs.

12. martā plkst. 11.00 uz Lielās skatuves notiks Starptautiskā projekta “Tiny books from Baltic Authors” prezentācija. Apgāds “Pētergailis” plkst. 12.00 interesentus aicina uz Ineses Paklones jaunās grāmatas “Zvēru barošana” un Māra Runguļa jubilejas krājuma “Zvirbulim nenāk miegs” atvēršanu. Mazie grāmatmīļi varēs piedalīties zvēru, putnu un rāpuļu konkursos! Uzreiz pēc tam norisināsies tikšanās ar sērijas “Latvijas vēstures mīti un versijas” autoriem. Savukārt plkst. 15.00 izdevniecība “Avots” aicina vecākus un vecvecākus diskutēt par drošības un vainas sajūtu, lasot bērnu audzināšanas grāmatas. Diskusijā piedalīsies bloga “Es Pats” autore, Montesori pedagoģe Viktorija Ozola un biedrības “Tēvi” nodarbību vadītājs Lauris Bokišs. Dienas noslēgumā uz tikšanos ar rakstnieci Maiju Krekli ielūdz izdevniecība “Latvijas Mediji”.

13. martā plkst. 11.00 uz tikšanos ar bērnu grāmatu autoru Zigmundu Bekmani aicina izdevniecība “Latvijas Mediji”. Svētdienas pašā viducī – plkst. 12.00 – uz Lielās skatuves notiks saruna ar igauņu rakstnieku Juhani Pitsepu un latviešu mākslinieci Gundegu Muzikanti par viņu kopīgi radīto grāmatu “Ir mēness zelta kuģis”. Savukārt plkst. 13.00 norisināsies saruna par projekta “KultūrELPA” programmu “Pasaule un mēs”. Un tas nav viss! Detalizētu pasākumu programmu skatiet: www.bt1.lv/lbf/visit.php#events

“Latvijas Grāmatu izstādi” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Grāmatizdevēju asociāciju. Vairāk: www.bt1.lv/lbf

Sekojiet jaunumiem arī sociālajā tīklā Facebook: www.facebook.com/gramatuizstade

Ar pilnu jaudu BT 1 atklāj pavasara izstāžu sezonu – no 11. līdz 13. martam Izstāžu centrā Ķīpsalā vienlaikus norisināsies “Latvijas Grāmatu izstāde 2022” un starptautiskā izglītības izstāde “Skola 2022”.  Savukārt brīvdienās – 12. un 13. martā – apmeklētājiem durvis vērs arī starptautiskā mājdzīvnieku un zooindustrijas izstāde “PetExpo 2022”. Vairāk: www.bt1.lv

Izstādes darba laiks:
11.–12. marts 10.00–18.00
13. marts 10.00–17.00

Biļešu cenas
Ieejas biļete – 3 €
Bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas

Ar “Latvijas Grāmatu izstādes” biļeti var apmeklēt arī izstādi “Skola 2022” un 12., 13. martā arī izstādi “PetExpo 2022”.

Autostāvvieta – 3 €

Dalīties.

Atstāt Ziņu