Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Cepumi: garšo un izskatās kā kafijas pupiņas

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nataša piedāvā interesantu ideju našķiem – kafijas cepumus.  Šie cepumi ne tikai izskatās, bet arī nedaudz garšo kā kafijas pupiņas – tie ir cieti un kraukšķīgi.

Sastāvdaļas:
– 200g sviests vai margarīns
– 200g skābais krējums
– 200g cukurs
– 2 ēd.k cigoriņu šķidrā kafija,bet, ja gatavo tikai pieaugušajiem tad 2 ēd.k šķīstošo kafiju iemaisa karstā 2 ēd.k pienā (teikšu tā -aromātiskāki cepumi būs ar kārtīgu, aromātisku kafiju, bet tā kā es gatavoju,lai arī dēls tos varētu ēst, tad izvēlējos cigoriņu kafiju)
– 3 ēdk. kakao
– 2 glāzes rudzu milti
– 1 glāze kviešu milti,bet var ņemt tikai rudzu vai tikai kviesu miltus
– receptē nebija prasīts, bet pēc pagatavošanas tomēr sapratu, ka noderēs iekšā arī vai nu 1 tēj.k cepamais pulveris vai 1/2 tēj.k soda, tā kā nākamā reizē es to noteikti pievienošu.

Pagatavošana:
Sviestu/margarīnu mīkstu, pastāvējušu istabas tempertūrā ar miksera palīdzību samaisam kopā ar cukuru, tad pievienojam krējumu, kafiju, kakao.

Pēc tam maisam iekšā miltus. Divas glāzes droši beram iekšā,izmaisam,bet trešo beram pa drusciņai līdz mīkla ir mīcāma un nelīp pie rokām. (Ja pievienojam sodu vai cepamo pulveri,tad to iemaisam miltos)

Izveidojam mīklas bumbu, ieliekam maisiņā un liekam ledusskapī atpūsties uz 30 minūtēm.

Pēc tam veidojam bumbiņas valrieksta lielumā (aptuveni) pa vidu iespiežam ar naža neaso pusi tādu svītru -nepārgriežam, bet ļoti dziļi iespiežam.

Cepam ap 180 grādiem ap 20-30 minūtēm.

Dalīties.

5 komentāru

  1. Natālija Rogova on

    Es domāju,ka tieši jo lielāki cietie cepumi,jo labāk.Jo ir tā,ka galīgi mazi,paliek ļoti cieti,bet mazliet lielāki ir puscieti.Bet domaju,ka,ja pieliek sodu vai cepamo pulveri,tad arī tik cieti nebūs.Es jau cepu bez šīm piedevām,jo receptē nebija pieminēts,ka vajag,bet pati izdomāju,ka tomēr labāk,ja pieliek.

  2. Natālija Rogova on

    Bez maz vai uz oliņ boliņ,jo abi der.Un tā kā pati vel ne ar vienu,ne ar otru neuzcepu,tad tā 100% teikt,ka viens vai otrs ir labāks, nevaru.<br>Vienīgi rudzu cepumus,kad cepu,tad liku sodu.

Atstāt Ziņu