Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Veselīgas maltītes tikai 30 minūtēs. Recep steidzīgajiem

Pinterest LinkedIn Tumblr +

āņa Rozes apgādā iznākusi recepšu grāmata rosīgiem un dinamiskiem cilvēkiem. Kā liecina nosaukums, “Steidzīgajiem” iepriecēs tos, kas grib garšīgi paēst, netērējot gatavošanai ilgāk par 30 minūtēm. Gandrīz pusotrs simts kārdinošu ideju, kas aplūkojamas iedvesmojošās fotogrāfijās, ļaus tikt pie gardas maltītes pat pašiem aizņemtākajiem.

Mūsdienu straujo dzīves ritmu ir grūti salāgot ar garām stundām pie plīts un cepeškrāsns. Šis recepšu krājums ir īpaši piemērots steidzīgiem cilvēkiem, kam gribas baudīt vienkāršus, bet elegantus ēdienus, netērējot daudz laika virtuvē. Svaigas uzkodas un salāti, aromātiskas zupas, sātīgi makaronu, rīsu, zivju, gaļas, dārzeņu ēdieni, kārdinoši deserti un citas maltītes ir pagatavojamas nepilnā pusstundā – ātrāk, nekā ieradīsies picu piegādātājs.

Katrai receptei norādīts gatavošanas laiks un grūtības pakāpe, turklāt gandrīz visas šajā grāmatā apkopotās receptes ietilpst viegli pagatavojamo kategorijā. Daļa no tām ir tik iedvesmojošas un atraktīvas, ka greznos jebkuru viesību galdu, bet pārējās lieti noderēs vakariem pēc saspringtas darbdienas vai brīvdienām, kad negribas ilgi kavēties pie plīts, bet palaiskoties jaukā mājinieku vai draugu pulciņā. “Ērta, praktiska, mūsdienīga, veidota pēc tiem pašiem principiem kā daudzu pieprasītās un slavētās grāmatas “Kūkas”, “Salāti”, “Uzkodas”, “Deserti”. Gatavošanas prieks šoreiz būs īss, taču rezultātus gan izgaršojiet nesteidzoties!” – novēl izdevuma tulkotāja, “Jāņa Rozes apgāda” izpilddirektore Renāte Punka.

Svarīgākais priekšnoteikums, lai šie ēdieni būtu gan garšīgi, gan sātīgi, ir svaigu, kvalitatīvu produktu izvēle. Ātra maltīte nebūt nav jāgatavo no konserviem vai pusfabrikātiem, dažkārt pietiks vien ar sauju svaigu dārzeņu kopā ar tvaicētiem rīsiem un aromātiskām garšvielām. Nepieciešamās sastāvdaļas, līdzīgi kā citās “Jāņa Rozes apgāda” recepšu grāmatās, lielākoties ir viegli pieejamas Latvijas veikalos. Tām lieliski noderēs arī pašu audzētās dārza veltes.

Recepšu grāmata “Steidzīgajiem” pieejama Latvijas lielākajās grāmatnīcās, kā arī Jāņa Rozes interneta grāmatnīcā. Šajā sērijā “Jāņa Rozes apgādā” iepriekš iznākušas arī recepšu grāmatas “Uzkodas”, “Salāti”, “Kūkas”, “Deserti” un “Grilēsim!”.

Dalīties.

Atstāt Ziņu