Vārda dienu svin: Lita, Sibilla, Teika

Trīs idejas tavam Adventes kalendāram

Pinterest LinkedIn Tumblr +

atavojies Ziemassvētkiem, radi sev un saviem mīļajiem skaistu šo gaidīšanas laiku, izveidojot Adventes kalendāru, kas iepriecinās un radīs svētku sajūtu. Uzbur savus svētkus ar savām noskaņām, jo tieši ikdienas steigā ir vajadzīgi tie mazie sīkumi, kas iepriecina un dāvā svētku garšu!

Ierasts, ka Adventes kalendāri tiek mūsu bērniem, bet kāpēc gan to neizveidot savam mīļotam vīrietim, vecākiem vai kādam citam tev svarīgam cilvēkam. Galu galā arī pati sev vari izveidot kalendāru, lai iepriecinātu sevi ar kādu labu citātu no tavām mīļākajām grāmatām, vai ievieto interesantas, mīļas un jautras bildes no Tava personīgā arhīva vai interneta krājumos atrastas.

Adventes kalendāri var būt tik dažādi, tos var nopirkt veikalos, bet kā zināms daudz īpašākas ir tās liets, kas ir pagatavotas pašu rokām. Ļaujies savai fantāzijai un izveido savu īpašo kalendāru, kas iepriecinās gan tevi, gan kalendāra saņēmēju. Iedvesmai trīs idejas Adventes kalendāram.

Adventes kalendārs no auduma maisiņiem
Šāds kalendārs palīdzēs katrā gaidīšanas diena radīt pārsteigumu. Maisiņos varēsi ievietot gan jauku novelējumu dienai, gan kādu saldumu, gan arī mazu pašgatavotu dāvaniņu.  Lai izveidotu šo kalendāru tev būs nepieciešams audums, pieskaņotas krāsas lentītes, ja vēlies tad papildus vari izrotāt maisiņus ar pērlītēm, mežģīnēm, sausajiem ziediem utt.  kā arī aukla vai skaists koka zars, kurā iekarināt dāvanu maisiņus.


Adventes kalendārs no piparkūku vīriņiem 
Tas būs salds našķis katrai Adventes dienai un ienesīs mājās īstu svētku smaržu. Lai izgatavotu kalendāru tev būs nepieciešama piparkūku mīkla, piparkūku formiņa, aukliņas, ko piesiet piparkūku vīriņus pie aukliņas vai koka zara. Cepot piparkūku vīriņus atceries izveidot katra mazu caurumiņu, lai pēc tam var izvērt cauri aukliņu. Izceptās piparkūkas vari dekorēt ar glazūru, kuru vari pagatavot pati vai arī iegādāties veikalā. Ja esi izlēmusi pati pagatavot, tad tev būs nepieciešams: 1 olas baltums, pusotra glāze pūdercukura, kā arī mazliet citrona sulas vai citronskābes. Olu baltumu saputo stingrās putās, tad lēnām pievieno pūdercukuru putojot to olas baltumā, pēc tam pievieno citrona sulu vai citronskābi. Būsi ieguvusi baltu glazūru, ar kuru varēsi dekorēt piparkūkas. Iegūt citas krāsas glazūrai ir iespējams, pievienojot dažādas dabīgas krāsvielas, piemēram, oranža krāsa – burkānu vai apelsīnu sulu, sarkanu – ķiršu sulu, violetu – melleņu sulu. Jāņem vērā, ka izmantojot dabīgās krāsvielas glazūra varētu nebūt tik koša. Košākas krāsas glazūru var iegūt pievienojot pārtikas krāsvielas.

Zvaigžņotais Adventes kalendārs
Ir lielisks kalendāra variants, lai sarakstītu skaistus novēlējums katrai dienai, pievienotu kādu jauku, iedvesmojošu bildi, kas kalpotu kā labs dienas sākums. Lai izveidotu šo kalendāru tev būs nepieciešams biezs, krāsains kartons vai kāds cits dekoratīvs papīrs, tam pieskaņotas lentītes. Uzzīmētās zvaigznes vari iekarināt koka zarā, auklā vai arī vari savīt zarus vainaga formā, kur var iekarināt zvaigznes un piekarināt pie griestiem.

 

Lai priecīgs gaidīšanas laiks!

Dalīties.

2 komentāru

  1. Līga Rozentāle on

    Ļoti labas idejas! Visvairāk mani uzrunā tieši zvaigžņotais kalendārs- iedomājos, cik skaists svētku dekors tas varētu būt..:)

Atstāt Ziņu