Vārda dienu svin: Vitolds, Lolita, Letīcija

Staigāšanas meditācija. Skaidram prātam, labai omai un veselībai

Pinterest LinkedIn Tumblr +

taigāšanas meditācija (Breathwalk) ir ikvienam, kas vēlas vienkāršu metodi, lai uzlabotu savu dzīvi. Mēs visi staigājam un elpojam. Breathwalk ir zinātne, kas apvieno konkrētus, ar pastaigu soļiem saskaņotus, elpošanas modeļus, papildinātus ar koncentrētu, meditatīvu uzmanību. Mums visiem ir svarīgi, lai būtu skaidrs prāts un lielisks garastāvoklis, kā arī laba fiziskā veselība un enerģija. Tas ir būtiska, lai palīdzētu mums radīt līdzsvaru mūsu dzīvē.

Pētījumos ir atklāts, ka ritmiski vingrinājumi, kas  izpildīti ar koncentrētu  uzmanību, kādi tiek veikti Breathwalk, izraisa nomierinošu reakciju. Kā arī to, ka garastāvokļa uzlabošanos un vispārēju atveseļošanos izraisa nevis fiziski vingrinājumi vai pastaigas, bet tieši šo faktoru apvienojums.

Breathwalk nodarbībā ir piecas daļas jeb soļi. Pirmajos divos soļos, atmodināšanas un noskaņošanās, tiek pievērsta uzmanība mūsu ķermenim un mūsu iešanas veidam. Trešais solis, dzīvīguma – ir ritmisku pastaigu intervāli ar elpas kontroli un koncentrētu uzmanību. Šajā nodarbības daļā tiek lietotas tā sauktās “Pamata skaņas” – vienkāršu skaņu virknējums iešanas laikā, kas palīdz pārtraukt domas un nomierināt prātu. Ceturtajā jeb līdzsvara daļā, prāts bieži vien kļūst ļoti mierīgs un mūsu maņas var darboties netraucēti. Ar piekto soli, apvienošanas, mēs vēršam savu prātu un uzmanību, lai nostiprinātu piedzīvoto labsajūtu, mazinātu iekšējos konfliktus, mainītu nevēlamos ieradumus.

Četri Breathwalk galvenie ieguvumi – vairāk enerģijas, garastāvokļa kontrole, mainīta garīgā kvalitāte un piederības sajūta – vienmēr ir būtiskas sastāvdaļas personiskai izaugsmei un efektivitātei. Tām ir vēl lielāka nozīme tagad, kad saskaramies ar nākotni, kas atšķiras no visa, ko cilvēce ir pieredzējusi līdz šim. Tehnoloģiju un sabiedrības straujās izmaiņas nosaka, ka mums jākļūst apzinātiem. Neatkarīgi no tā, kādas jaunas vai fantastiskas tehnoloģijas parādās, tām joprojām ir jāsadarbojas ar mūsu nervu sistēmu un prātu, kas ir veidoti pirmsplūdu laikos. Mums ir jāiemācās regulēt savu ķermeņi un prātu, lai pārvaldītu mūsu jaunās informācijas vides. Mūsu nervu un dziedzeru sistēmas, neskatoties uz to seno izcelsmi, ir arī vissarežģītākie, pielāgoties spējīgākie un smalkākie  veidojumi, kas zināmi Visumā. Ja mēs zinām, kā izmantot to potenciālu, mēs varam dzīvot un attīstīties šajā laikmetā un nākotnē. Breathwalk apvieno senatnīgo gudrību un mūsdienu zinātni, tādējādi ļaujot mums stiprināt savu vitalitāti. Breatwalk ir plašs pielietojums: lai pārtrauktu atkarību, lai palīdzētu jaunajiem studentiem pārvarēt stresu, ārstnieciskās grupās un individuāli, pāru attiecību terapijā, un daudzos citos pielietojumos.

Staigāšanas meditācija (Breathwalk) ir īpašs Kundalini jogas meditācijas veids. Breatwalk izveidotāji ir Yogi Bhajan un Gurucharan Singh Khalsa. Yogi Bhajan, Ph.D., ir Kundalini jogas un tantriskās jogas Meistars. Viņš sāka atklāti mācīt Kundalini jogu Rietumu pasaulē. Gurucharan Singh Khalsa, Ph.D., ir prāta eksperts, jogs, psihoterapeits, skolotājs un rakstnieks. Viņš ir biznesa konsultāciju firmas Khalsa Consultants, Inc. prezidents un kopā ar Yogi Bhajan ir mācījis Kundalini jogu vairāk kā trīsdesmit gadu.

Izmanto iespēju!
27.septembrī, atvērto durvju dienas ietvaros jogas un veselības centrā “Kundal” iespēja apmeklēt Breathwalk jeb staigāšanas meditācijas iepazīšanās nodarbību! Vairāk lasi šeit >> 

Foto – flickr.com, CC – Steven Depolo

Dalīties.

3 komentāru

  1. Es domāju, ka cilvēks pilnīgi visu var izdarīt pats. Pats iemācīties gatavot ēst, patstāvīgi izmācīties kādu svešvalodu mājās, arī grāmatvedību, visa informācija ir pieejama. Dažiem patīk aerobiku un jogu taisīt mājās, arī fizioterapijas vingrinājumus, bet lielākā daļa tomēr iet un apgūst to pie kāda speciālista vai arī vienkārši meklē kompāniju. Staigāšanas meditācija ir līdzīga nūjošanai, vai arī staigāšanai pa mežu, tikai ar dziļāku filozofiju un lielāku koncentrēšanos. Cilvēki bieži vien noliedz jaunas metodes, kamēr tās nav izprastas un izmēģinātas, bet man kā iesācējam šī meditācija ļoti patika.

  2. diemžēl visiem liekas naudas nav -labi vēl ,ka mežs blakus -var aiziet ieelpot svaigu gaisu un pameditēt

Atstāt Ziņu