Vārda dienu svin: Andulis, Alnis

Sniega bumba. Vorens Bafets un dzīves bizness

Pinterest LinkedIn Tumblr +

pgāds Zvaigzne ABC sadarbībā ar biržu NASDAQ OMX Riga laidis klajā grāmatu “Sniega bumba. Vorens Bafets un dzīves bizness”, lai iepazīstinātu latviešu lasītājus ar leģendārā amerikāņu investora Vorena Bafeta dzīvi un akciju investīciju pamatprincipiem.

Vorens Bafets (Warren Buffett) ir 20. gadsimta veiksmīgākais investors, amerikāņu biznesa magnāts un filantrops, kuru žurnāls Time nodēvējis par vienu no ietekmīgākajiem cilvēkiem pasaulē. Grāmatas autorei apdrošināšanas industrijas analītiķei Elisai Šrēderei izdevies tas, par ko sapņojuši daudzi profesionāli biogrāfi. Bafets, gadiem ilgi atteicies sadarboties ar žurnālistiem un izdevniecībām, kas bija pauduši vēlmi sarakstīt viņa biogrāfiju, uzaicināja to darīt Elisu Šrēderi. Autorei tika dota iespēja brīvi piekļūt Bafetam, viņa arhīvam, ģimenes locekļiem, draugiem un biznesa partneriem. Šo iespēju viņa arī izmantoja, vairākus gadus intervējot gan pašu investoru, gan tos, kuri viņa darbu un dzīvi vērojuši tuvplānā.

Grāmata “Sniega bumba” ASV tika publicēta 2008. gadā un jau drīz pēc iznākšanas kļuva par starptautisku bestselleru. Iemesls meklējams ne vien paša Bafeta personības spēkā, bet arī Šrēderes spējā vienlīdz dzīvi un aizraujoši atklāt viņu gan kā izcilu, tālredzīgu un ar asu prātu apveltītu investoru, gan kā cilvēku, kuram piemīt arī savas kļūdas un trūkumi. Lasītājs var vērot Bafeta interešu un uzskatu attīstību no agras bērnības līdz pat nesenās globālās finanšu krīzes sākumam.

Šis sirmais vīrs, ko dēvē par Omahas orākulu, ilgtermiņā ir guvis tādu peļņu no investīcijām, ka dažiem akadēmiķiem tas šķiet teorētiski neiespējami. Jautāts, kas viņam ļāvis gūt šādus panākumus, Vorens Bafets atbild: “Koncentrēšanās.” Viņš runā par intensitāti, kas ir izcilības cena, disciplīnu un kaislīgu perfekcionismu. Šādai apsēstībai ar ideālu vienmēr ir sava cena – arī izcilā investora dzīvē. Taču pamācošas un iedvesmojošas ir ne tikai Bafeta veiksmes, bet arī viņa kļūdas un centieni tās izlabot. Apgāda Zvaigzne ABC valdes priekšsēdētāja Vija Kilbloka: “Stāstot par Bafeta dzīvi un īpašo investora talantu, Šrēdere pievērš lielu vērību personiskām un profesionālām detaļām, un tieši tas ļāvis viņai radīt fascinējošu investora portretu, kas spēj ieintriģēt gan uzņēmējus, gan ar investīcijām nesaistītus lasītājus.”

Biržas NASDAQ OMX Riga valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne: “Atbalstot grāmatas “Sniega bumba” latviskā tulkojuma izdošanu, vēlamies mudināt lasītāju uz jaunām atklāsmēm, dodot iespēju tuvāk iepazīt Vorena Bafeta personību un mācīties no cilvēka, kas pārliecinoši pierādījis savu varēšanu. Novēlam, lai Bafeta pieredze aizrauj un iedvesmo lasītāju, ikdienā katram savu “sniega bumbu” veļot.”

Grāmata katram, kuru interesē izcilu personību biogrāfijas.

No angļu valodas tulkojusi Dina Kārkliņa.
Terminoloģiskie konsultanti – Āris Dreimanis un Jānis Praņēvičs.
Grāmata tiks izdota arī elektroniskā formātā.

Dalīties.

1 komentārs

Atstāt Ziņu