Vārda dienu svin: Zigfrīds, Ainārs, Uva

Saldais našķis – Marshmallow zefīri uz kociņa

Pinterest LinkedIn Tumblr +

uvojas bērnu ballīte, 1.septembris, jāsarūpē cienasts mazajam jubilāram uz bērnudārzu vai skolu? Šeit ideja, kā bez lielas gatavošanas uzmeistarot saldus un vizuāli skaistus našķus – Marshmallow zefīru kociņus. Ļoti ērti, ja vajadzīgs konkrēts skaits našķu un gribas, lai bērniem būtu tos viegli paņemt un iztiktu bez nosmērēšanās.

Nepieciešams:
~ 200 g piena šokolādes (var izmantot arī speciāli kausēšanai paredzēto šokolādi, kas nopērkama tāfelītēs vai dražejās – vienīgā atšķirība tāda, ka kausējamā šokolāde ātrāk kūst)
1 iepakojums Marshmallow zefīriņu (piemēram, Haribo)
konditorejas cukura dekori (dažādi)
koka irbulīši (10-15 cm gari)

Pagatavošana:
Pirms ķeries pie gatavošanas, parūpējies par divām lietām – izdomā, kur ievietosi un nostiprināsi zefīriņu kociņus (es izmantoju putuplasta gabalu, bet var izmantot arī ābola pusītes vai citus cietus augļus vai dārzeņus), kā arī piemeklē katliņu un metāla bļodiņu, kuru ērti varēsi uzlikt uz katliņa, kamēr karsta ūdens peldē kausēsi šokolādi.

Kad par visu iepriekš minēto esam padomājuši, ķeramies pie darba. Katliņā lej ūdeni, liek uz uguns, lai uzvārās. Pēc tam liesmu samazina līdz minimumam un liek virs karstā ūdens tvaikiem bļodiņu ar salauztiem šokolādes gabaliņiem. Šokolādi ik pa brīdim pamaisa (ja jūt, ka tā negrib kust, var palikt lielāku uguni katliņam, lai ūdens straujāk sāk vārīties). Kamēr šokolāde kūst, sagatavo visu pārējo – šķīvīšos saber cukura dekorus, ar kuriem gribēsies izrotāt zefīriņus, un sadur uz koka irbulīšiem Marshmallow zefīriņus. Tad ņem pa vienam kociņam un, turot aiz irbulīša, pamērcē zefīru izkausētajā šokolādē (jārīkojas ir diezgan ātri, jo zefīriņš karstumā var sākt kust), izņem no šokolādes, apber ar cukura dekoriem un iesprauž sarūpētajā pamatnē, lai šokolāde var sacietēt. Turpina līdz nepieciešamais saldo našķu skaits ir pagatavots. Pēc tam var nolikt vēsākā vietā uz 1-2 stundām, lai šokolāde pilnībā sacietē.

Bērni ir sajūsmā un arī vizuāli šāds našķis var aizstāt neskaitāmas galda dekorācijas.

Lai izdodas! 

Dalīties.

Atstāt Ziņu