Vārda dienu svin: Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

Pagatavo šīs supergaršīgās rabarberu sukādes!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Rabarberu laiks ir salīdzinoši īss. Parasti – vidēji pusotrs līdz divi mēneši, jo tiek uzskatīts, ka pēc Jāņiem svaigos rabarberus vairs nedrīkst lietot uzturā, jo tajos izdalās pārāk daudz skābeņskābes. Taču šobrī tos vēl droši vari grauzt svaigus, cept kūkās, gatavot saldējumos, kā arī gatavot uzglabāšanai ziemai. Pie mums portālā esam piedāvājuši pāris rabarberu ievārījumu receptes, taču tu tos vari arī saldēt un… pagatavot sukādes un ātri lietojamās konfektes.


Cukurotie rabarberi jeb ātrās rabarberu „konfektes”

Nepieciešams:
3-5 vidēji rabarberu kāti
1 krūze cukura
1 krūze ūdens

Pagatavošana:
Katliņā lej ūdeni, tam pievieno cukuru un liek vārīties. Mērķis ir iegūt cukura sīrupu. Paralēli liek karsēties cepeškrāsni (~200 grādi). Tad ķeras pie rabarberu mizošanas un sagriešanas plānās šķēlītēs (gabaliņu garumu vari izvēlēties pēc saviem ieskatiem). Kad cukura sīrups uzvārījies, to ņem nost no uguns un tajā pamērcē rabarbera gabaliņus. Pamērcētos gabaliņus liek uz pannā, kas izklāta ar cepamo papīru. Kad visi rabarberi pamērcēti cukura sīrupā, pannu liek cepeškrāsnī, lai tie sažūst (50-60 minūtes). Ēd nedaudz atdzesētus (lieliska alternatīva visāda veida gumijkonfektēm). Var uzglabāt pāris dienas.


Rabarberu sukādes kā pie vecmāmiņas

Rabarberus nomizo, sagriež ripiņās. Ņem diegu un adatu, un ver rabarberu krelles, ko liek saulē (vai pie mūrīša) kaltēties.
Ziemā var izmantot gan kūkās, gan sausajās brokastīs, enerģijs batoniņos, putrās un, protams, protams, grauzt tāpat!

Rabarberu sukādes. Saldummīļu versija
Rabarberus nomizo, sagriež pabiezās ripās vai stienīšos. Pārber ar pāris ēdamkarotēm cukura un ļauj no kātiem izdalīties šķidrumam. Lieko šķidrumu ik pa laikam nolej atsevišķā traukā. Pievieno atkal nedaudz cukura, apmaisa un ļauj izdalīties rabarberos esošajai sulai. Tā atkārto, līdz no rabarberu gabaliņiem vairs neizdalās sula. Tad liek tos žāvēties uz cepamās paplātes, kas izklāta ar cepamo papīru. Ja gatavās sukādes gribas baudīt ātrāk, tad vari izmantot iespēju tās pažāvēt uzkarsētā cepeškrāsnī, ventilācijas režīmā, 125-150 grādu temperatūrā.
Sukāžu gatavību noskati tu pati. Ja vēlies ļoti cietas sukādes, jāpažāvē ilgāk, ja vēlies gumijoti vijīgas – pietiks ar īsāku laiku.

Kaltēti rabarberi
Ja vecmāmiņu metode ar diedziņos savērtām rabarberu krellēm vai arī ņemšanās ar rabarberu cukurošanu un sīrupa atkārtotu noliešanu šķiet pārāk mokoša un ilgstoša nodarbe, pastāv arī modernāka versija, kā panākt tādu pašu efektu. Proti, vari izmantot dehidratoru jeb žāvētāju. Tāds agri vai vēlo parādās ikviena svaigēdāja mājās, jo ļauj pagatavot žāvētus augļus, dārzeņus, dažādas uzkodas un pat veselīgu maizi. Ko dara dehidrators? Tas salīdzinoši zemā temperatūrā vienmērīgi izžāvē produktus.

Lai dehidratorā pagatavotu rabarberu sukādes, vispirms nomizo un sagriez rabarberus, pārkaisi ar nedaudz cukura vai cita saldinātāja. Dehidratora paplātes nosedz ar nelīpošajiem pārklājumiem un uz tiem liek rabarberu gabaliņus. Cik ilgi žāvēt, tas atkarīgs no tā, kādu cietību vēlies piešķirt sukādēm.

 

Ja izmantosi metodes, kas paredz rabarberus pirms žāvēšanas pārkaisīt ar cukuru, tu iegūsi gardu sīrupu. Šeit divas idejas, ko iesākt ar to!

Rabarberu limonāde
Gatavojot rabarberu sukādes, vadoties pēc iepriekš aprakstītās receptes. Pāri paliek sīrups. To vari taisīt atsvaidzinošās limonādēs. Pagatavošana vienkārši, atšķaidi sīrupu ar ūdeni, pievieno pa kādai piparmētru lapai un pasniedz ar ledus gabaliņiem. Īsts spirdzinājums karstai vasaras dienai.

Rabarberu ledus
Salej sīrupu ledus saldējamos trauciņos, papildini ar kādu piparmētru lapu un liec saldētavā sasaldēties. Zinot, ka rabarberu laiks ir ierobežots, šādi ikvienā brīdī varēsi atsaukt atmiņā to svaigi skābeno garšu, pievienojot gabaliņus ūdenim vai tonikam.

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu