Vārda dienu svin: Līga

‘Privātdetektīvi’ ir klāt

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ja ar aizrautību skatāties CSI seriālus, ja jums patīk Šerloks Holmss, Erkils Puaro un mis Mārpla, tad ir laiks iepazīties ar mūsdienu labākajiem detektīviem – viņi strādā Džeka Morgana aģentūrā “Privātdetektīvi”!

Tikko iznākusi Džeimsa Patersona un Maksīnas Paetro grāmata “Privātdetektīvi” – spožs darbs, kas aizsāk lielisku detektīvromānu sēriju. Tās autors ir nepārspējamais Džeimss Patersons (viņa spalvai pieder neskaitāmi bestselleri, darbu kopējais metiens pārsniedz 210 miljonus eksemplāru, un viņa darbi visilgāk ir noturējušies  The New York Times bestselleru sarakstā).
Katru “Privātdetektīvu” sērijas grāmatu viņš rada kopā ar līdzautoriem.
Šīs nav klasiskās viena detektīva grāmatas, lai gan aģentūras “Privātdetektīvi” īpašnieks un iedvesmotājs Džeks Morgans vismaz epizodiski darbojas teju katrā romānā. Tās ir grāmatas, kas atklāj sarežģīto un aizraujošo privātdetektīvu darbu mūsdienās, kad paralēli intuīcijai, dedukcijai un dažādām zināmām un mazāk zināmām teorijām jaunākās tehnoloģijas un zinātniskie atklājumi ir vēl viens veids, kā izskaitļot un pierādīt noziedznieka vainu.
“Privātdetektīvi” ir nozares labāko speciālistu izveidots uzņēmums, kas sarežģītos gadījumos apkalpo sabiedrības krējumu un reizēm, ja kāda īpaši smaga nozieguma atklāšana ir nonākusi strupceļā, bez atlīdzības nāk talkā policijai.

Dž. Patersona un M. Paetro “Privātdetektīvi” ir tekstuāli ārkārtīgi blīvs romāns, kurā darbojas daudzi varoņi un antivaroņi, kurā noziegumi savijas un saplūst, biedējoši un skarbi stāstot par lielpilsētas ikdienu – to, kāda redzama policistiem, juristiem un izmeklētājiem. Un pašas trakākās, visgrūtāk izprotamās lietas tiek uzticētas Džeka Morgana īpašajai komandai – “Privātdetektīviem”. Pie viņiem vēršas futbola līgas pārstāvji, kas vēlas diskrēti noskaidrot krāpniekus savējo vidē, Losandželosas policijai vajadzīga palīdzība, lai atrastu sērijslepkavu, kurš nogalina vidusskolnieces, turklāt kāds tikko nošāvis Džeka labākā drauga sievu, un Endijs lūdz atrast vainīgo… Sākas medības – spējīgāko izmeklētāju intelektuālā sacensība, atšķetinot noziedzīgu prātu radītus rēbusus.

No angļu valodas tulkojusi Aija Čerņevska.

Tūlīt iznāks arī “Privātdetektīvi. Spēles” – nervus kutinošs romāns par “Privātdetektīvu” sacensību ar cilvēku, kurš pusi mūža plānojis Londonas Olimpisko spēļu izjaukšanu! Vai maniakālajam psihopātam Kronam un viņa Fūrijām izdosies apdzēst olimpisko uguni? Kurš spēs stāties viņam ceļā un palikt dzīvs? Un kas ir šīs apsēstības pamatā?

 

 

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu