Vārda dienu svin: Kārlis, Spodris

Pārsteiguma ballīte Hūbertam

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Šogad valsts proklamēšanas svētkiem par godu Apgādā Zvaigzne ABC iznāks krāsaina ilustrēta bērnu grāmata “Pārsteiguma ballīte Hūbertam”. Stāsta un ilustrāciju autors ir Amerikas izcelsmes latvietis Aleksandrs Rozēns. No 15. līdz 17. novembrim Aleksandrs Rozēns ieradīsies Rīgā, lai tiktos ar lasītājiem un piedalītos grāmatas atklāšanā.

Grāmatas atklāšanas svētki notiks piektdien, 16. novembrī
Zvaigznes grāmatu namā Cēsīs plkst. 13:00
un
Rīgā Zvaigznes grāmatnīcā K. Valdemāra ielā 6, plkst. 17:00
.

Aleksandrs Rozēns pastāstīs, kā top viņa grāmatas, un parādīs, kā rodas ilustrācijas.  Autoram jau ir padomā nākamie Kumelīšu lauku iemītnieku piedzīvojumi.

“Pārsteiguma ballīte Hūbertam” ir grāmata par zaķi Hūbertu un viņa draugiem, kuri dzīvo Kumelīšu laukos. Viss sākas ar Hūberta vēlmi izrādīt draugiem jauno lietusmēteli ar spožām pogām. Priecīgs un līksms Hūberts dodas pastaigā pa Kumelīšu laukiem, bet tuvojas briesmīgs negaiss, un neviens no daudzajiem draugiem pat lāgā nepamet acis nedz uz skaisto mēteli, nedz uz tā valkātāju. Visi meklē pajumti, vienīgi Hūberts… Ko tad dara Hūberts? Tas ir jālasa pašiem!

 
Par autoru:
Aleksandrs Rozēns
ir dzimis latviešu emigrantu ģimenē Amerikā, Bruklinā, un audzis Bronksā. Līdz četru gadu vecumam mazā Aleksandra audzināšanā piedalījās vecmāmiņa, kura runāja tikai latviešu valodā. Viņas un vecāku nopelns ir tas, ka Aleksandram tikusi ieaudzināta mīlestība pret Latviju un iemācīta latviešu valoda, kura nav aizmirsta līdz pat šim brīdim. Šobrīd Aleksandrs Rozēns kopā ar sievu Treisiju un piecgadīgo dēlu Īanu dzīvo Ņujorkā, kur strādā par finanšu žurnālistu uzņēmumā Bloomsberg.

Aleksandra mīļākā grāmatu autore ir Beatrise Potere, no kuras viņš ir daudz ietekmējies un iedvesmojies. Amerikā ir iznākušās vairākas Aleksandra Rozēna sarakstītās un ilustrētās grāmatiņas par Kumelīšu lauku iemītnieku –  Zaķu un Peļu – piedzīvojumiem, bet par “Pārsteiguma ballīti Hūbertam” autoram ir īpašs prieks, jo tā nonāks pie latviešu bērniem šeit, Latvijā. Tā kā Aleksandra sieva ir amerikāniete, iemācīt latviešu valodu dēliņam var tikai viņš, tāpēc Aleksandrs ar Īanu cenšas runāt latviski un katru vakaru kopā tiek skaitīta Tēvreize latviešu valodā.

Sarakstījis arī grāmatas skolēniem:

“Wayne Gretzky: Magician on the Ice” (1993)

“Environmental Destruction” (1994)

“Floods” (When Disaster Strikes Series) (1997)

Un bērniem:

“Max and the magical rocking horse” (1991)

“The great balloon adventure” (1991)

Dalīties.

Atstāt Ziņu