Vārda dienu svin: Zelma, Zemgus, Virma

Pārsteidz savus mīļos ar jaunu grāmatu!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Grāmata jau izsenis ir kalpojusi par labu dāvanu, jo tā pati par sevi ir vērtība. Kāpēc gan, lai arī šajos Ziemassvētkos Tu savus mīļos neiepriecinātu ar kādu jauku grāmatiņu? Apgāds „Zvaigzne ABC” iesaka, kuras grāmatas varētu būt interesantākas bērniem, sievietēm, vīriešiem un kuras ir grāmatas, kas varētu noderēt ikvienam!

 

Grāmatas bērniem
Lote
– Šī ir krāšņi ilustrēta, attapīgiem mūsdienu bērniem paredzēta grāmata, kas vēstīts par nepārspējamu, pasaulē vienīgo Izgudrotāju ciemu, kas no citiem ciemiem atšķiras ar to, ka tajā aumaļām, uz katra soļa tiek izgudrots tas, kas šķietami normālam cilvēkam nerādītos pat sapņos. Pasaulē ir daudz šķietami neiespējamu, brīnišķīgu ideju, un dažām no tām līdzās stāvējusi pusauga skuķe Lote. Par viņas piedzīvojumiem un par to, ka dzīve būs interesanta, ja vien pats būsi interesants, ir šī grāmata.

Pirātu kuģis – Šī ir pavisam neparasta grāmata. Tajā var uzzināt par kapteiņa Dreika pirātu kuģi, kas ved pasakainas bagātības, par pārgalvīgajiem un drosmīgajiem Dreika pirātiem, kā arī par dažiem bezbiļetniekiem, kuri tīko atrast bagātības. Stāsta beigas ikviens lasītājs var izdomāt pats. Un nu pats svarīgākais – tā kā komplektā ar grāmatu ir arī skrūves, uzgriežņi un uzgriežņu atslēga, grāmatu var pārvērst par PIRĀTU KUĢI!

Zobgaļsīlis – Amerikāņu rakstnieces Sūzenas triloģijas „Bada Spēles” pirmie divi romāni ir jau savaldzinājuši lasītājus Latvijā. Šīs triloģijas noslēguma grāmatā „Zobgaļsīlis” galvenā varone Katnisa Everdīna turpina savu stāstu par smagajiem fiziskajiem un emocionālajiem pārdzīvojumiem, kādus arvien vēl nākas pārciest un paciest. Viņas dzimtā zeme ir pārvērsta pelnos, izglābušies ir tikai daži simti, viņu vidū – arī labākais draugs Geils un Katnisas ģimene. Tagad viņu mājvieta ir Trīspadsmitais apgabals, kurš patiešām eksistē. Toties no Ceturkšņa Spaidiem nav izglābts Katnisas sabiedrotais abās Spēlēs – Pīta Melārks. „Zobgaļsīlis” valdzina gan ar galvenās varones jūtu dzīves patiesumu un rakstura pretrunīgumu, gan visa romāna satura nevienozīmīgo attieksmi pret tēlotajām situācijām un sabiedriskajām parādībām, kā politika, mediji. Tomēr romāns ved pretī īstai uzvarai – tai, kura ir stiprāka par nāvi un visām Bada Spēlēm, kas cenšas nomākt ikviena pārstāvja miesu un garu, un cilcēcisko būtību.

 

Grāmatas sievietēm
Marija Stjuarte
– Šī vēsturiskā romāna galvenā varone ir sava laika personība, Skotijas un Anglijas karaliene Marija Stjuarte. Grāmatā daudzveidīgi un precīzi atainotas XVI gadsimta valdošo aprindu tikumi un netikumi, intrigas un politiskās spēles. Vēstures dzirnavas nepazīst žēlastību, sakropļo un samaļ ikvienu, kur nu vēl tik aizrautīgu, apgaismes ideju un poēzijas pārpilnu sievieti, kāda bijusi Marija Stjuarte. Politika ir slīpēta un baisa, mīlestība — akla un postoša, — uzskata grāmatas autors. 

Alīna – Šīs grāmatas autore ir pašmāju prozas darbu rakstniece Anna Skaidrīte Gailīte. Viņas rokās 2008.gadā nonāca kādas sievietes dienasgrāmatas, kas piezīmēs un fotogrāfijās dokumentēja viņas dzīvi 88 gadu garumā. Apjomīgais dzīvesstāsts tika salīdzināts ar arhīvos un laikrakstos atrodamo informāciju un tapa romāns „Alīna. Likteņa celtā un likteņa gremdētā”. Tas ir dramatisks vēstījums par skaistas un talantīgas sievietes dzīvi gandrīz visa XX gadsimta garumā, ietverot Latvijas brīvvalsts laiku, skaistos radoša darba un mīlestības piesātinātos jaunības gadus Beļģijā, padomju totalitārās sistēmas nežēlīgos līčločus un dzīvi Latvijā pēc Atmodas.

Čaks – Šis ir biogrāfisks romāns, kas ir aizrautīgs, noslēpumiem pārpilns dzejnieka dzīvesstāsts, kurā radošie un intīmie piedzīvojumi grodi savērpti ar plašu kultūrvēsturisko un politisko notikumu zemslāni, kur unikāli, līdz šim nezināmi vēsturiskie dokumenti vienojas ar autoru ēverģēlīgo fantāziju.

 

Grāmatas vīrietim
Apelācija
– Džons Grišams ir Latvijā un citviet pasaulē labi pazīstams un populārs kriminālromānu rakstnieks. Šīs grāmatas sižets sākas pārpildītā tiesas zālē, kur Misisipi štata tiesa pasludina šokējošu spriedumu ķīmisko vielu ražošanas uzņēmumam Krane Chemical, kas tiek vainots nelielas pilsētas gruntsūdeņu piesārņošanā ar toksiskiem atkritumiem, – izmaksāt rekordlielu atlīdzību prasības iesniedzējai, kuras vīrs un dēls zaudējuši cīņā ar vēzi. Krane Chemical iesniedz apelācijas prasību Misisipi Augstākajā tiesā, kuras deviņi tiesneši kādu dienu pasludinās savu lēmumu – vai nu apstiprinot, vai atceļot iepriekšējo spriedumu. Uzņēmums Krane Chemical pieder Volstrītas plēsoņam Karlam Trudo, kurš uzskata, ka tiesa nav bijusi pietiekami atsaucīga. Tuvojoties vēlēšanām tiesu sistēmā, Trudo nolemj apmaksāt vēlēšanu kampaņu kādam rūpīgi izvēlētam pretendentam. Savērpjot izsmalcinātu konspirācijas un nodevības tīmekli, Trudo darbinieki rada perfektu Augstākās tiesas tiesneša kandidātu – viņu Augstākās tiesas tiesnesi.

Sliktā meitene – Reiz sensenos laikos, tā raksta Mario Vargass Ljosa savā romānā, dzīvoja labais puisis, kurš iemīlējās sliktajā meitenē. Viņš bija maigs pret viņu, bet viņa atmaksāja ar cietsirdību. Sliktā meitene smējās par labā puiša ziedošanos, kritizēja viņa vienkāršību; kad tas meitenei bija izdevīgi, viņa izmantoja puiša augstsirdību, kad tas nebija izdevīgi, pameta viņu. Lai gan sliktā meitene nodeva labo puisi neskaitāmas reizes, viņš atkal un atkal gaidīja meiteni atgriežamies. Ljosas sliktā meitene ne tikai piesaista savu mīļāko uzmanību, bet aizrauj arī romāna lasītājus. Vai viņa ir ļauna vai apbrīnas vērta? Kur notiks nākamā tikšanās labajam puisim ar slikto meiteni? Cik ilgi viņš spēs to izturēt un vai viņa jebkad atbildēs uz puiša jūtām?

Stiprās zāles – Modernā medicīna spēj glābt dzīvības un atvieglot ciešanas, bet farmācijas kompānijām tā nenozīmē neko vairāk vai mazāk kā vien peļņu. Lai saraustu miljoniem dolārus, neskaitāmi cilvēki ir gatavi uz visu: viņi melos, krāps un zags, pat nogalinās. Diemžēl par vēlu to saprot jaunā un ambiciozā Sīlija Džordana. Viņa strādā starptautiskā farmācijas kompānijā un atklāj, ka zem altruiskās medicīnas maskas slēpjas raupja vēlme nopelnīt. Un kad Sīlijas pārstāvētais uzņēmums nāk klajā ar jaunām brīnumzālēm, kas spēs uzveikt smagu un līdz tam nedziedināmu slimību, viņa apjauš, ka šie medikamenti atnesīs tikai postu un sāpes… Romānā “Stiprās zāles” Arturs Heilijs atainojis lielas farmācijas kompānijas aizkulises. Autors liek apjaust skumjo patiesību, ka zāles ne tikai ārstē, bet dažkārt arī nogalina.

 

Grāmatas ikvienam – rokasgrāmatas padomu grāmatas
Bizness kā māksla
– Ja vēlaties gūt panākumus laikā, kad ekonomikā valda sastingums, jums noteikti ir jāiepazīstas ar pasaulslavenā miljardiera Donalda Trampa pieredzi. Viņš savas uzņēmēja gaitas sāka brīdī, kad Ņujorka piedzīvoja smagu krīzi. Atšķirībā no daudziem Tramps saskatīja iespējas tur, kur citi redzēja tikai problēmas. Kad Ņujorkas ietekmīgākie uzņēmēji, sūkstīdamies par ekonomisko situāciju, slēdza uzņēmumus, Tramps jau pelnīja pirmos miljonus. Grāmatā Donalds Tramps atklāj savu veiksmes formulu, kas ļāvusi viņam kļūt par vienu no ietekmīgākajiem nekustamo īpašumu magnātiem. Trampa darījumu pasaule, gluži tāpat kā viņa dzīve ir aizraujoša un pilna negaidītiem pavērsieniem. Tas ļaus šo grāmatu baudīt kā visaizraujošāko romānu.

Bidstrups smejas, Bidstrups izsmej – Izdevumā iekļautas vairāk nekā 100 pasaulslavenā karikatūrista Herlufa Bidstrupa darbi, kas sasmīdinās jebkuru lasītāju. Visas Bidstrupa karikatūras caurstrāvo intelektuāli sarkastiski spriedumi par cilvēka dabu un pasaules kārtību.

Praktiskā pavārgrāmata – Pēc 1905.gada pirmpublicējuma sagatavotā pavārgrāmata ir īsta sava laika pavārmākslas enciklopēdija, kurā atradīsiet  dažādu barības līdzekļu uzturvērtības un sagremošanas tabulas, padomus virtuves lietās un virtuves ierīkojuma aprakstus, pamācības, kā galds servējams un ēdieni garnējami. Te arī nodaļas „Kas jāzina ikvienai namamātei” un „Gatavošanās viesībām”, virtuves kalendārs un ēdienu karte visam gadam, teju divi tūkstoši mūsdienās piemirstu gardu ēdienu recepšu un pavārmākslas skaidrojošā vārdnīca. Šī būs lieliska dāvana katrai jaunajai saimniecei!

Pievilkšanās faktors – Grāmata ir veltīta padziļinātai Pievilkšanās likuma darbības izpētei. Tā jums iemācīs kontrolēt un pilnvērtīgi izmantot savā labā Visuma spēkus. Džo Vitāle sniedz padomus, kā kontrolēt savu pārliecību un uz ko koncentrēt uzmanību, lai jūsu dzīve saskanētu ar sapņiem. Ja sekosiet šiem padomiem, jūs radīsiet daudz lielāku pārticību, nekā šobrīd spējat iedomāties. Pievilkšanās faktors jums atklās to, ko nepavēstīja „The Secret”.
Dr. Džo Vitāle kādreiz ir bijis bezpajumtnieks un dzīvojis lielā nabadzībā, bet tagad tiek uzskatīts par vienu no interneta mārketinga pionieriem un – tieši tā! – ir miljonārs, kurš cer kļūt par pirmo pasaules triljonāru.

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu