Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Ošo ātrā dusmu savaldīšanas terapija

Pinterest LinkedIn Tumblr +

lavenais indiešu guru un filozofs Ošo dusmas sauc par garīgu vēmienu: “Tu esi uzņēmis sevī kaut ko nelabu, un tava psihiskā esība vēlas to izgrūst ārā.” Taču nevajag izgāzt dusmas uz kādu citu cilvēku. Lūk, viņa ieteikumi, ko darīt situācijās, kad kāds tevi novedis līdz baltkvēlei.

Ej pastaigāties vai skrien – atsvabini dusmas
Tu vari iet uz vannas istabu, tu vari doties garā pastaigā – kaut kam tavā iekšienē ir vajadzīga aktīva darbība, lai tas varētu atsvabināties.
Dodies lēnā skrējienā, un tu sajutīsi, ka tas atsvabinās, vai paņem spilvenu un sit pa to, cīksties ar spilvenu un kod tajā, līdz tavas rokas un zobi atslābst. Piecas minūtes katarses, un tu sajutīsi, ka smagā nasta ir nokritusi. Reiz iepazinis šo atvieglojumu, tu nekad vairs neizgāzīsi dusmas uz citu cilvēku, jo šāda rīcība ir pilnīgi nejēdzīga.

Sit un kod spilvenam!
Pārtapšanas pirmais nosacījums ir dot vaļu dusmām, bet neizgāz tās uz kādu citu: izgāžot dusmas uz otru cilvēku, tu nevari tās izpaust pilnībā. Tu vari gribēt nogalināt, bet tas nav iespējams, tu vari gribēt kost, bet tas nav iespējams. Tad nodari to spilvenam. Spilvens ir apskaidrotais- buda! Spilvens tev nekādi neatdarīs, spilvens neies tiesāties, un spilvens nesāks tevi ienīst; spilvens nedarīs neko. Spilvens būs laimīgs, un spilvens par tevi pasmiesies.

 

Avots- Osho, ‘Apskaidrības ABC’, Avots – Osho Times online, osho.com

Dalīties.

Atstāt Ziņu