Vārda dienu svin: Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

Latvijā notiks īpaša meditācijas tūre ‘Miers Tevī, Miers Apkārt’

Pinterest LinkedIn Tumblr +

No 1. līdz 11.decembrim Latvijā notiks īpaša meditācijas tūre Miers Tevī, Miers Apkārt, kas tiks organizēta kā pirmā organizācijas World Peace Initiative Foundation projekta Peace Revolution aktivitāte Latvijā. Tūres mērķis ir popularizēt ideju par to, ka miers vispirms sākas ar katru pašu, tikai tad to var dāvāt citiem. Šo desmit dienu laikā Teravādas budistu mūks un meditācijas skolotājs Godājamais John Paramai Dhanissaro no Taizemes vadīs meditācijas sesijas un lekcijas par dažādām tēmām (miera kultūra, kreativitāte, prāts un apzinātība, pašattīstība, Loving Kindness meditācija u.c.), tādējādi labāk parādot meditācijas un iekšējā miera sasaisti ar ikdienas dzīvi.

Dažkārt maldīgi tiek uzskatīts, ka meditācijai ir saistība ar reliģiju. Taču – nē, meditācija ir prāta treniņš, un tās ieguvumi ir zinātniski pierādīti. Meditācija samazina stresu, uzlabo koncentrēšanās spējas, atmiņu un kognitīvās funkcijas, vairo kreativitāti, veicina sevis pilnveidošanos, ļauj labāk izzināt un saprast sevi un pārējos, tādējādi uzlabojot attiecības ar ikvienu. Indivīds var efektīvāk veikt intelektuālas un profesionālas aktivitātes un uzlabot pašsajūtu. Regulāri meditējot, cilvēks sāk pievērst uzmanību savām domām, runai un darbiem, tādējādi iemācoties kontrolēt prātu un pieņemt labākus lēmumus.

Meditācijas tūres ietvaros paredzētās sesijas tiks organizētas gan Rīgā, gan citviet Latvijā. Dalība tajā būs bez maksas (vai par ziedojumiem mūka vizītes izmaksu nosegšanai), publiski atvērtas jebkuram interesentam, un tām nebūs reliģiska rakstura. Viena sesija ilgs apmēram 2 stundas un ietvers 30 minūšu meditāciju, kā arī noteiktās tēmas izklāstu.

Peace Revolution ir projekts, ko 2008.gadā Taizemē aizsāka starptautiska organizācija World Peace Initiative Foundation (WPI). Organizācijas mērķis ir veicināt miera kultūru pasaulē ar meditācijas un apzinātības (mindfulness) praksi. Projekts piedāvā dažādas aktivitātes, piemēram, 42 dienu bezmaksas pašattīstības programmu, kas ļauj apgūt meditāciju internetā. Tiek organizēti arī retrīti, semināri, lekcijas un citi miera veicināšanas pasākumi Taizemē un citās pasaules valstīs. Kopš 2010. gada Peace Revolution ir noorganizējusi vairāk nekā 130 miera veicināšanas aktivitātes 95 pasaules valstīs, pulcējot vairāk nekā 46 tūkstošu dalībnieku.

Latvijas tūres viesis Teravādas budistu mūks Godājamais John Paramai Dhanissaro (Supadulchai), saukts arī par mūku Džonu. Viņš ir dzimis 1979.gadā Bangkokā. Mūks Džons ir ieguvis bakalaura un maģistra grādu datorzinātnē Chulalongkorn Universitātē un Āzijas Tehnoloģiju Institūtā. 2003.gadā viņš nolēma papildināt savas zināšanas Norvēģijas Zinātnes un Tehnoloģiju Universitātē Trondheimā, kur ieguva doktora grādu telemātikā. Doktorantūras laikā viņš attīstīja interesi par meditāciju un 2008.gadā kļuva par Teravādas budistu mūku Taizemē. Drīz pēc tam mūks Džons tika uzaicināts pievienoties Peace Revolution projektam kā meditācijas instruktors. Kopš tā laika viņš dalās meditācijas mākslā ar cilvēkiem no visas pasaules retrītos, darbnīcās un citās miera veicināšanas aktivitātēs. Mūks Džons ir attīstījis un programmējis  Peace Revolution platformu, tai skaitā unikālo 42 dienu pašattīstības (self-development) programmu, kas ļauj apgūt meditāciju internetā un ko izmantojuši vairāk nekā 50 tūkstoši cilvēku 260 pasaules valstīs.

SievietesPasaule.lv iesaka!
Zemāk vari iepazīties ar pilnu meditācijas tūres programmu, taču šīs ir trīs tūres sesijas, ko iesakām apmeklēt! Un atceries – lai piedalītos, priekšzināšanas meditācijā nav obligātas. 

Mind Your Mind: pirmā meditācijas tūres sesija

Pasākums, kurā izzināsim šādus jautājumus: Kas ir prāts? Kāpēc par to jārūpējas? Kā tikt galā ar ikdienas izaicinājumiem un saglabāt mieru?

Kad: 2.decembris, plkst. 19.00

Kur: MANSARDS, Alberta iela 11, Rīga

Ikdienas disciplīna un mērķu sasniegšana

Sesijas ietvaros Teravādas budistu mūks Džons runās par ikdienas disciplīnu un mērķu sasniegšanu, kā arī par to, kā uzlabot darba produktivitāti. 

Kad: 6.decembris, plkst. 19.00

Kur: vēdiskās kultūras centrs ATMA, Valentīna iela 3/5, Rīga

Gaismas vakars: Peace in Peace Out Night

Sesija ļaus izzināt un izjust to, ka mēs katrs esam gaisma. Mazāk lekciju, vairāk dalīšanās, sajūtas, meditācijas, mūzikas un īpašā gaismas padošanas ceremonija. 

Kad: 11.decembrī, plkst. 18.00

Kur: I-DEJAS MĀJA, Lāčplēša iela 60, Rīga

 Pilna meditācijas tūres programma:

Dalīties.

Atstāt Ziņu