Vārda dienu svin: Meldra, Meldris, Melisa

Kā pareizi rūpēties par siltumnīcas augiem

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Prātojot par siltumnīcas ieviešanu, Tu noteikti ceri sagaidīt iespaidīgu, veselīgu, skaistu un bagātīgu siltumnīcas augu ražu, vai ne? Tomēr realitāte nereti mēdz nesakrist ar gaidām, un cerētās augļu pārbagātības vietā Tevi sagaida vilšanās maz un necilu augļu veidā. Sākot meklēt šāda iznākuma iemeslus, gribot negribot prātā ienāk arī jautājums “Vai mana siltumnīca ir gana laba? Vai laba raža ir tikai kvalitatīvas siltumnīcas nopelns?” Vai varbūt Tu vienkārši esi palaidusi garām dažus dārzniecības knifiņus, kā apieties ar siltumnīcas augiem, tāpēc arī gadījies šāds rezultāts?

Visa pamatā – pareizas rūpes
Nešausti sevi par to, ka esi izvēlējusies sliktu siltumnīcu! Visticamāk, Tavai siltumnīcai nav ne vainas, bet raža nesasniedz cerētos apmērus, jo iespējams Tu esi vienkārši palaidusi garām dažus vērtīgus siltumnīcas augu stādīšanas un kopšanas knifiņus. Lai palīdzētu Tev jaunajā dārza sezonā iegūt maksimāli lielu ražu, turpinājumā lasi populārāko siltumnīcas dārzeņu kopšanas padomus!

Gurķu audzēšana
Lai nu kam, bet gurķiem ļoti patīk mitrums un siltums. Tas nozīmē, ka, audzējot gurķus siltumnīcā, vēdināšanai jābūt tādai, lai nerastos caurvējš:

  •  logiem vēlams atrasties apmēram metra augstumā no zemes;
  •  tie nedrīkst atrasties viens otram pretī.

Ja Tavi gurķi ir pamatīgi salapojuši, regulāri izšķirsti lapas un apskati, vai auga zaru padusītēs nerodas puve. Lai siltumnīcas gurķi nebūtu rūgti, tos nepieciešams regulāri laistīt (tad, kad, parušinot augsnes virskārtu, tā ir sausa, bet puspirksta dziļumā vari sajust mitrumu, ir laiks apliet gurķus), savukārt, runājot par mēslošanu – ja pirms sezonas esi uzlabojusi augsni ar mēslojumu, sezonas laikā gurķiem pietiks ar tīru ūdeni, bet, ja mēslošana izpalika, tad ik pēc divām nedēļām pēc laistīšanas pabaro tos ar augu vircu.

Tomātu audzēšana
Atšķirībā no gurķiem, tomātiem ļoti patīk caurvējš, tādēļ šajā gadījumā droši vēdini siltumnīcu uz nebēdu! Un parūpējies, lai gaisa kustība notiek pilnīgi visā siltumnīcas telpā – no zemes līdz griestiem! Tomātiem “garšo” nātru virca, ko vari viegli pagatavot turpat siltumnīcā un pēcāk reizi nedēļā aplaistīt pie saknēm ar vircas šķīdumu (1 l vircas uz 10 l ūdens). Un atceries – tomātiem patīk dienas laikā uzsilis ūdens, tādēļ tos vislabāk ir laistīt vakarā – katram augam 5 l saulē uzsiluša ūdens (ziedēšanas laikā droši vari liet pat 8-15 l ūdens). Labākai un veselīgākai ražai:

  •  no rīta papurini tomātus, lai no ziediem nobirtu putekšņi un tiktu apputeksnēti vairāki ziedi, šādi ražu palielinot līdz pat 70%;
  •  laiku pa laikam mēslo ar kalcija nitrāta vai kālija šķīdumu.

Tiesa, labāk šos mēslojumus nejaukt kopā, bet piebarot tomātus pamīšus – vienreiz ar vienu, otrreiz ar otru, skatoties pēc auga vajadzībām.


Foto: Shutterstock.com

Paprikas audzēšana
Paprika atšķirībā no tomātiem ir gana kaprīza – tai nepieciešama silta, saulaina telpa bez caurvēja (līdzīgi kā gurķiem). Gadījumā, ja no caurvēja izvairīties nav iespējams, vari izveidot speciālu “telpu” tieši paprikām, norobežojot tās no pārējiem augiem un caurvēja ar plēves sienas palīdzību vai atsevišķi katru augu aptīt (protams, lai starp plēvi un stādu ir brīva vieta) ar plēves gabaliem tā, lai plēve sniedzas līdz zemei, bet pašas paprikas galotnes vēdinās.

Kvalitatīvas siltumnīcas plašā izvēlē vienuviet
Ja tomēr esi pārliecināta, ka laiks nomainīt siltumnīcu pret citu, ienāc Precesdarbam.lv un apskati interneta veikalā pieejamās dārza siltumnīcas dažādos izmēros! Izvēlies savam dārzam vai pagalmam piemērotāko, iegādājies to par pilnu cenu vai līzingā un saņem ar piegādi uz mājām! Vairāk informācijas meklē Precesdarbam.lv!

 

Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu