Vārda dienu svin: Ārija, Rigonda, Adrians, Adriāna, Adrija

Kā izvairīties no saslimšanas ar vēzi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Apgāds Zvaigzne ABC laidis klajā klajā grāmatu „Anticancer. Pretvēža dzīvesveids” (Anticancer: A New Way of Life). Tajā apkopota Dr. Deivida Servena-Šreibera (David Servan-Schreiber) pieredze onkoloģijā, ko viņš guvis 15 gadu garumā, uz vēzi raugoties gan ārsta, gan pētnieka, gan pacienta acīm. Grāmata, kas pasaulē guvusi plašu ievērību, ir izdota 50 valstīs un tulkota 36 valodās.

Dr. Deivids Servens-Šreibers ar šo slimību pirmo reizi saskārās 31 gada vecumā, kad ārsti viņam diagnosticēja nāvējošu galvas smadzeņu vēzi. Pēc operācijas un ķīmijterapijas slimība atkāpās, tomēr pēc kāda laika uzliesmoja atkal. Kad Deivids savam ārstam jautāja, vai viņam būtu kas jāmaina savā dzīvesveidā, uzturā vai domāšanā, atbilde bija viennozīmīga – nē. Tomēr Deivids kā jau pētnieks ar šādu atbildi nesamierinājās un pats sāka pētīt visu pieejamo zinātnisko literatūru par vēzi un to sekmējošiem faktoriem.

Atklātā patiesība bija klajā pretrunā ar ārstu sniegto informāciju. Izrādās, ikvienā organismā snauž potenciāls vēzis, bet ķermenis ir spējīgs tam pretoties. Mūsu uzdevums ir ar savu dzīvesveidu nenovārdzināt organismu tik tālu, lai tas vairs netiktu galā ar savu uzdevumu – aizsargāt to no slimībām. Pasaulē ir veikti ļoti daudzi pētījumi, kas apliecina vēža lielo saistību ar dzīvesveidu – uzturu, fiziskām aktivitātēm, kā arī domāšanas veidu. Pamatojoties uz pētījumiem no visas pasaules, autors arī grāmatā dalās ar informāciju, par kuras efektivitāti viņš ir pārliecinājies arī pats.

Skarbā mūsdienu realitāte ir tāda, ka ar vēzi saslimst aizvien vairāk jaunu cilvēku. Tāpēc Dr. Deivids Servens-Šreibers dod konkrētus padomus, kurus ievērojot, varam palīdzēt savam organismam. Svarīgākie no tiem jau ir dzirdēti: ierobežot gaļas, rafinēta cukura, miltu un transtaukskābju lietošanu uzturā. Tomēr, izrādās, ir vēl daudzi dažādi paņēmieni, kā izsargāties no vēža. Piemēram, vai zinājāt, ka plastmasas trauku lietošana veicina slimības attīstību? Un cik svarīgi ir dzīvot ar prieku un aizrautību, regulāri veicot fiziskas aktivitātes?

Dr. Deivids Servens-Šreibers aizgāja mūžībā 2011. gadā, pēc nāvējošās diagnozes uzzināšanas pagarinājis savu dzīvi par teju 20 gadiem. Viņa atstātais mantojums ir šīs unikālās informācijas apkopojums, kas palīdzēs vēža slimniekiem uzlabot savu stāvokli, bet veselajiem – izsargāties no šīs saslimšanas.

Dalīties.

Atstāt Ziņu