Vārda dienu svin: Hermīne, Estere, Liepa

Kā iemācīt bērnam draudzēties? Sociālo prasmju grupa bērniem

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ūsdienās bērniem arvien biežāk ir grūti iekļauties sociālajā vidē (skolā, bērnu dārzā, ģimenē). Kādām grūtības adaptēties sociālajā vidē var izpausties kā grūtības izveidot draudzīgas vai tuvas attiecības skolā, paust savu iniciatīvu attiecībās ar vienaudžiem un pastāvēt par sevi vienaudžu vidū. Kādam citam, savukārt, sociālās grūtības izpaužas kā agresīva, provocējoša uzvedība skolā un/vai mājās. Bērniem, kuriem ir sociālās adaptācijas grūtības, bieži vien ir problemātiski atpazīt un saprast savas emocijas, kā rezultātā tās atainojas viņu uzvedībā kā agresija vai kā noslēgšanās sevī un trauksmainība.

Lai risinātu šo problēmu, ļoti vērtīgas ir individuālas konsultācijas pie psihologa un psihiatra, lai saprastu problēmas pamatcēloni, konsultācijas vecākiem un darbs vecākiem kopā ar bērniem. Tomēr, lai palīdzētu bērnam iekļauties, ir nozīmīgi bērna socializēšanās prasmes trenēt arī ar vienaudžiem. 

Grupas mērķis:

Sociālo prasmju grupa ir praktiskas nodarbības kopā ar vienaudžiem, kurās aktīvā un radošā veidā, izmantojot spēles un fiziskas aktivitātes, tiek attīstītas saskarsmes un draudzēšanās prasmes, paaugstināts pašvērtējums, veicināts pozitīvs priekšstats par savu ķermeni un attīstīts ikviena radošums. Viena no bērniem vispiemērotākajām metodēm, kas tiek iekļauta praktiskajās nodarbībās, ir deju un kustību terapija.

Praktiska informācija par grupu:

Cikls sastāv no 10 nodarbībām. Grupa notiek vienu reizi nedēļā pusotru stundu. Grupas dalībnieku skaits ir no 6 līdz 8. Bērnu vecuma grupas: no 4 līdz 5; no 6 līdz 8; no 9 līdz 12 gadi. Lai uzsāktu dalību grupā, ir obligāta individuāla tikšanās reize bērnam kopā ar vecākiem un speciālistu, lai tiktu veikta izvērtēšana, izvērtēta bērna piemērotība grupai, nodibināts kontakts un apzināti bērna resursi.

Lai nodrošinātu terapeitisko procesu, grupa, sākot ar trešo tikšanās reizi, ir slēgta.

 


Grupas vadītāja:

Irina Panovska, deju un kustību terapeite

 

Vairāk informācijas par grupu un pieteikšanos:
http://vivendicentrs.lv/lv/jaunumi/socialo-prasmju-grupa-berniem,

e-pastā info@vivendicentrs.lv

vai pa tālruni 204 51 777.Dalīties.

Atstāt Ziņu