Vārda dienu svin: Lita, Sibilla, Teika

3 bezmaksas nodarbības par bērnu psihoemocionālo veselību

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bieži vien vecākiem, pedagogiem un citiem līdzcilvēkiem, kas ikdienā ir ciešā saskarsmē ar bērniem, ir grūtības izprast viņu emocijas un uzvedības cēloņus. Veselības centra Vivendi organizēto nodarbību laikā interesentiem būs iespēja uzzināt vairāk par mātes attiecību veidošanu ar mazuli, bērnu hiperaktivitātes sindromu un depresiju pusaudžu vecumā. 

Laikā posmā no 4. līdz 10. oktobrim tiks organizētas šādas nodarbības: 

  1. “Mātes neverbālā pieskaņošanās bērnam – ceļš uz savstarpējo saprašanos un emocionālās saiknes veidošanu” 7. oktobris (pirmdiena) no plkst. 18.00 līdz 19.00
  2. “Depresija un trauksme pusaudžu vecumā” 9. oktobris (trešdiena) no plkst. 18.15 līdz 19.45. 
  3. “Ieteikumi vecākiem un pedagogiem, kā palīdzēt bērniem ar uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindromu (UDHS)” 10. oktobris (ceturtdiena) no plkst. 18.30 līdz 20.00

Mātes pieskaņošanās savam mazulim ir ļoti būtiska. Tā ir spēja izprast bērna emocijas un radīt sajūtu, ka viņš ir svarīgs. Pieskaņošanās process ir nozīmīgs ne vien bērna pirmajos dzīves gados, bet jau grūtniecības laikā, veidojot emocionālo saikni. Tomēr nereti var rasties sarežģījumi un grūtības saprasties ar bērnu, tam pieaugot. Nodarbības “Mātes neverbālā pieskaņošanās bērnam – ceļš uz savstarpējo saprašanos un emocionālās saiknes veidošanu” mērķis ir izskaidrot mātes un bērna pieskaņošanās nozīmīgumu, kā arī aplūkot un izprast būtiskākos faktorus, kas apgrūtina un kavē šo procesu. Nodarbības laikā tiks demonstrēti arī praktiskie piemēri, uzskatāmā veidā parādot  procesa norisi realitātē.

Nodarbībā par tēmu “Ieteikumi vecākiem un pedagogiem, kā palīdzēt bērniem ar uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindromu (UDHS)” tiks skaidrots, kā būtu jāpielāgo vide un jākomunicē, lai bērns justos pēc iespējas disciplinētāks un motivētāks. Tiks demonstrēti arī praktiskie piemēri. 

UDHS ir viens no biežāk sastopamajiem psihisko traucējumu veidiem bērniem, kas laikus nediagnosticēts un neārstēts, var saglabāties un izpausties pat pieaugušā vecumā. Bieži vien vecāki, pedagogi un citi cilvēki jūtas apjukuši, jo nav skaidrs, kā sniegt atbalstu un palīdzēt ikdienas gaitās bērnam ar UDHS. 

Savukārt, nodarbības – “Depresija un trauksme pusaudžu vecumā” – laikā būs iespēja uzzināt par pazīmēm, pēc kurām var pamanīt jauniešus, kurus piemeklējušas psiholoģiskās grūtības un psihoemocionālie traucējumi skolā. Tāpat tiks runāts arī par garastāvokli un trauksmi, ēšanas traucējumiem, domām par pašnāvību, kā arī iedzimtajām temperamenta iezīmēm, kas var gan provocēt psihoemocionālās veselības grūtības, gan arī tās mazināt. 

 Depresija un trauksme ir ļoti izplatītas pusaudžu vidū. Bieži vien depresija netiek pat atpazīta, jo tās simptomi tiek uzskatīti par pusaudžiem raksturīgu uzvedību vai pat izlaidību. Savukārt, trauksmi un pastiprinātu stresu var veicināt pārlieku lielās pieaugušo gaidas no jauniešiem.

Vairāk informācijas par nodarbībām un pieteikšanos pieejama šeitLūdzu, ņemiet vērā, ka vietu skaits ir ierobežots!

Nodarbības vadīs Veselības centra Vivendi deju un kustību terapeite Kristīne Vende-Kotova un klīniskās psiholoģes Kristīne Dūdiņa un Kristiāna Kalniņa. 

Nodarbības notiks Veselības centra Vivendi telpās Bukultu ielā 11, Rīgā.

Papildu jautājumu gadījumā aicinām zvanīt pa tālr. 204 51 777 vai rakstīt e-pastu uz info@vivendicentrs.lv.

Dalīties.

Atstāt Ziņu