Vārda dienu svin: Justīne, Juta

Izdots slavenā kaķa Djū emocionālais dzīvesstāsts

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lieliska lasāmviela Kaķa gadā visiem kaķu mīļotājiem, īpaši bibliotēku darbiniekiem un bibliotēku apmeklētājiem ir jaunā grāmata “Djū. Mazpilsētas bibliotēkas kaķis, kas aizkustināja pasauli”. Tas ir brīnišķīgs stāsts par kaķēnu, kurš kļuva slavens visā pasaulē, par mazpilsētas vērtībām un dzīvnieku nenovērtējamo nozīmi cilvēku dzīvē.

Vikijas Maironas un Breta Vitera kopdarbs “Djū. Mazpilsētas bibliotēkas kaķis, kas aizkustināja pasauli” ir autobiogrāfisks, ļoti personisks un emocionāls vēstījums par pamestu kaķēnu, kurš savu mājvietu atrada Aiovas (ASV) mazpilsētas Spenseras bibliotēkā un tik ļoti pārvērta pilsētiņas dzīvi, ka to pat grūti iedomāties. Šī grāmata ir arī aizkustinošs un poētisks ceļojums vairāku ar Djū saistītu cilvēku dzīvē – tas ved cauri ieguvumiem un zaudējumiem, parāda mīlestību, naidu un piedošanu, liek sajūsmināties par cilvēcības dažādajiem izpausmes veidiem un par to, cik daudz mēs galu galā  nozīmējam cits citam. Mierinājumu bēdās un atbildi uz daudziem jautājumiem mums var sniegt mūsu mīluļi – kā šajā grāmatā kaķis Djū.

Djū nepiemita nekādas īpašas spējas, viņš neveica burvju trikus. Djū vienkārši bija, viņš pieglaudās bēdu nomāktiem cilvēkiem, viņš iespējams bija vienīgais sarunu temats starp vecākiem un viņu bērniem, spurainajā pusaudžu laikā. Djū klātbūtnē visdelverīgākie skolēni iemācījās būt rātni. Kaķim piemita viena tik ļoti cilvēciska īpašība – viņš bija laipns un draudzīgs ar visiem. Djū spēja panākt, ka ikviens domāja, ka tikai viņam vienīgajam kaķis velta īpašu uzmanību. Djū Spenseras bibliotēkā nodzīvoja vairāk nekā 19 gadus. Taču no visiem kaķiem, kas dzīvoja  ASV bibliotēkās (kas izrādās nav nekāds retums), Djū bija visslavenākais kaķis, kas jebkad staigājis pa zemes virsu. Par viņu ir bijuši neskaitāmi raksti kaķu mīļotāju žurnālos visā pasaulē, viņu filmējusi pat Japānas Nacionālā televīzija. Djū pazina daudzi, par viņu runāja un viņu mīlēja.

Vikijas Maironas un Breta Vitera grāmatu “Djū. Mazpilsētas bibliotēkas kaķis, kas aizkustināja pasauli” no angļu valodas tulkojusi Daina Borovska.

Dalīties.

Atstāt Ziņu