Vārda dienu svin: Viktors, Nils

Izdots Maijas Sepas romāns ‘MIGRĒNA. Izlaušanās’

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Latviešu valodā izdots Maijas Sepas romāns „MIGRĒNA. Izlaušanās”. Grāmatā izklaidējoši, izglītojoši un iedvesmojoši tiek stāstīts par to, kas gan īsti ir migrēna – nopietna slimība vai tikai kaprīze?

Ar šīs grāmatas palīdzību idejas autori un citi iesaistītie vēlas vērst plašāku uzmanību mūsdienās daudziem joprojām tik ļoti noslēpumainajai un neskaidrajai diagnozei – migrēna – un ieinteresēt arī tos, kuri līdz šim migrēnu ir uztvēruši tikai kā parastas galvassāpes vai vienkārši ir nolaiduši rokas un vairs netic ārstēšanas efektivitātei un iespējamiem uzlabojumiem.

Maija Sepa (Maia Sepp) ir Igaunijas izcelsmes kanādiete, kas pameta darbu tehnoloģiju nozarē, lai nodotos rakstnieces aicinājumam. “Es piedzimu ar migrēnu, un mana pirmā atmiņa ir migrēnas lēkme. Gadiem ejot, dažiem cilvēkiem stāvoklis uzlabojas, tomēr citiem migrēna var progresēt – tā notika arī ar mani 30 gadu vecumā. Izgāju cauri ļoti daudzām veselības problēmām, kas aprakstītas grāmatas galvenās varones dzīvē. Īpaši grūti bija reizēs, kad šķiet, ka vari kontrolēt savu slimību, bet tomēr nākas skatīties patiesībai acīs un pieņemt, ka slimība kontrolē mani. Šis arī ir tas galvenais iekšējais konflikts, kam vēlējos pievērst uzmanību,” skaidro grāmatas autore.

Grāmatas atklāšanas pasākumā Dagnija Millere-Balandīna klātesošos iepazīstināja ar grāmatas latviskā izdevuma rašanās ideju: “Pirms gada internetā atradu Maijas Sepas grāmatu “MIGRĒNA. Izlaušanās”. Tas ir ļoti reālistisks, neizskaistināts un dzīvs stāsts, kas ļauj iepazīt hroniskas slimības pacienta ikdienu un neuzkrītošā veidā parāda, kā varam paši sev palīdzēt. Grāmatu izlasot, beidzot jutos saprasta, tāpēc nolēmu, ka tā jāiztulko un jāizdod arī Latvijā.”

Romāna oriģinālversija „The Migraine Mafia” ir bijusi plaši pazīstamo tiešsaistes grāmatu veikalu „Kobo” un „Barnes and Noble” Top 50 lasītāko grāmatu sarakstā, kā arī pasaules lielākā tiešsaistes mazumtirdzniecības uzņēmuma „Amazon.com” pārdotākā grāmata savā žanrā.

Grāmatu ir iespējams iegādāties “Vivendi Galvassāpju centrā” un Latvijas labākajās grāmatnīcās. 

Dalīties.

Atstāt Ziņu