Vārda dienu svin: Hermīne, Estere, Liepa

Ienīstu sportu! Bet izkustēties derētu…

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ienīsti sportu? Ko darīt? Sāc ar to, ka vienkārši – pārstāj ienīst. Ne tikai sportu! Pārstāj vispār kaut ko ienīst un tērēt savu laiku domājot par to! Minūtes, stundas un dienas skrien ātri un pārāk daudzām jaukām lietām ikdienā ir grūti atrast laiku, tāpēc neiznieko ne mirkli domājot par kaut ko ar vārdu ‘’ienīstu’’. Domā tikai par to, kas Tev sagādā prieku!

Arī es bērnībā ienīdu fizkultūru. Man šķita, ka visu daru nepareizi, viss ir grūti, sāp un dur sānā, un nekam nav jēgas. Un vienmēr, kad kaut kas neizdevās, bija nepatīkami saņemt izsmiekla devu no veiklākajiem bērniem vai skolotāja. Man patika atsevišķas lietas, tautas bumba, basketbols un citas sporta spēles un atsevišķas kategorijas, bet bija lietas, kuras es vienkārši nepanesu un nesapratu, kāpēc man tas jādara, visi tie neiespējamie normatīvi: ātrāk, tālāk, augstāk….. Iespējams, arī Tu izjuti ko līdzīgu, un vēl aizvien šī sajūta velkas Tev līdz pa dzīvi, pieķērusies pie potītes un nelaiž vaļā. Tā traucē Tev ieraudzīt fizisko aktivitāšu pozitīvās puses un Tu uz visiem cilvēkiem, kuri nodarbojas ar sportu, skaties kā uz viegli ”ķertiem”, ka viņi pēc brīvas gribas turpina nodarboties ar nīstamo fizkultūru. Nu labi tie, kuriem arī skolā patika fizkultūra, bet Tu redzi, ka arī Anniņa, kurai skolā katrreiz fizkultūras stundās bijā ‘’tās dienas’’ un Alise, kura vienmēr bija aizmirsusi treniņtērpu mājās.. arī viņas! Viena piedalās visos iespējamos skriešanas pasākumos, otra 4 reizes nedēļā apmeklē nodarbības sporta klubā. Un, kas visdīvainākais, abām tas patīk, viņas smaida un ir enerģijas un prieka pilnas. Mans naids dila proporcionāli tam, kā pieauga mīlestība pret sevi un vēlēšanās darīt lietas, kas sagādā man ne tikai prieku, bet dara manu dzīvi pilnvērtīgāku, ķermeni veselāku un pievilcīgāku un rada emocionālu gandarījumu! Tagad viss ir citādi, jo es varu izvēlēties, ko tieši es gribu darīt un man nav ne ar vienu jāsacenšas, es daru to tikai sevis dēļ un uzstādu sev personiskus mērķus. Un tas ir viegli! Un tagad jau man ir pilnīgi vienalga, kad nobraucu ar savu velosipēdu 70 km turp un atpakaļ no Rīgas un mazpilsētu, lai aizvestu puķi mātei mātes dienā, daudzi uz mani skatās, kā uz traku. Un tad? Man patika, es lieliski pavadīju laiku un miegs pēc tam bija vienkārši lielisks!

Cilvēki ir dažādi. Un vienmēr būs tādi, kuri nesapratīs, kā var just prieku un gandarījumu brīdī, kad esi pārguris pēc smagas fiziskas slodzes, brīdī, kad pēc pāris dienām sajūti muskuļu sāpes pie katras kustības. Galvenais ir atrast tās lietas, kas rada Tavu prieku, lai nav neviena brīva brīža domāt par to, ko Tu varētu ienīst un kas Tev varētu nepatikt!

Tomēr, pat, ja neesi gatava ļoti aktīvam dzīvesveidam, bet Tev gribas kaut nedaudz ikdienā ieviest lietas, kas palīdzētu Tev uzturēt sevi labākā formā un nepalaisties pārlieku lielā laiskumā, ir kas tāds, ko tu vari itin viegli mainīt savā ikdienā!

! Kur vien tas ir iespējams, izmanto kāpnes, nevis liftu vai eskalatoru

! Ja izmanto sabiedrisko transportu, neizmanto to, lai nobrauktu tikai 2-3 pieturas, ej ar kājām!

! Ja brauc ar auto, necenties noparkot, kā daudzi to dara, savu spēkratu pēc iespējas tuvāk mērķim-lielveikala durvīm!
! Ja ir kas pārdomājams, nedari to sēžot uz dīvāna, izej pastaigā! Esot vienatnē ar savām domām, pastaigājies, un redzēsi, ka svaigā gaisā arī domājas vieglāk.

! Sauļojies pludmalē? Daudz labāk un vienmērīgāk iedegsi, ja kustēsies, staigāsi gar jūras malu, spēlēsi ar bērniem bumbu vai celsi smilšu pili.

! Necenties visu un vienmēr pārslēgt ar tālvadības pulti!

! Tā vietā, lai rakstītu draudzenei kārtējo e-pasta vēstuli vai sms, aizej pie viņas ciemos.

! Visu dienu pavadi pie datora? Arī sēžot pie galda vari kustēties. Izkustini pēdas vairākas paceļot uz pirkstgaliem un nolaižot zemē, izmēģini dziļo elpošanu, kārtīgi ar ievilkto gaisu piepildi vēderu un dziļi izelpo izspiežot to laikā, apļo galvu, pastiep no viena pleca, pie otra, izstiep rokas sev priekšā, vairākas reizes izplešot pirkstus un savelkot tos dūrēs. Pacel un nolaid vai apļo plecus. Piecelies un aizej ieliet ūdeni savā ūdens glāzē!

! No rītiem, kad pamosties, nelec uzreiz laukā no gultas, kārtīgi izstaipies, pamodini katru ķermeņa daļu.

! Brīvā laika pavadīšanai atrodi kādu aktīvu hobiju, kas saistīts ar kustību, bet neprasa no Tevis milzīgu fizisku atdevi un pārpūli. Tev nav jāuzstāda nekādi rekordi, Tev nav nevienam nekas jāpierāda, vienkārši atklāj kustību, kas rada Tev prieku! 🙂 Varbūt Tev patiktu ar riteni lēni vizināties pa Mežaparku vai pludmali? Varbūt Tu labprāt uzspēlētu boulingu, kriketu vai mini golfu? Varbūt galda teniss vai badmintons? Peldēšana, dejas, orientēšanās…. Kas meklē, tas atrod! 😉

Dalīties.

3 komentāru

  1. Ļoti labs raksts! Man arī kopš skolas laikiem sabojāta visa kāre uz sportošanu, jo atceroties tos obligātos krosiņus, vēderpresītes un bumbiņmešanu, šermuļi pār kauliem skrien. īstas mocības tās bija!

  2. Nevajag pārspīlēt! Ja sieviete katru dienu pastaigājas ātrā solī kādas pāris stundas un un rītiem ka kaķis kārtīgi izstaipās, pilnīgi pietiks, lai justos vingra un jauna. Trenažieru zāles, lai paliek citiem

Atstāt Ziņu