Vārda dienu svin: Jēkabs, Žaklīna

Zobu higiēna: kā pareizi tīrīt zobus?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zobu tīrīšana un zobu diegošana ir cieši saistīti procesi, jo labas mutes kopšanas un pareizas tehnikas pamats ir svarīgs abām aktivitātēm. Pareizu metožu izmantošana zobu tīrīšanai divas reizes dienā un zobu diegošana palīdzēs veicināt mutes dobuma veselību ilgtermiņā.

Pat ja jūs jau kopš bērnības esat tīrījis un diegojis zobus, iespējams, gadu gaitā jums ir izveidojušies daži slikti ieradumi, piemēram, pārāk spēcīga birstes pielietošana, aizmugurējo zobu ignorēšana un aizmiršana izmantot zobu diegu.

Tīrot zobus paturiet prātā šos vispārīgos paņēmienus, pirms vai pēc diegošanas:

 Turiet zobu suku 45 grādu leņķī pret smaganu līniju.

 Tīrot zobus, maigi pārvietojiet birsti uz priekšu un atpakaļ, veicot apļveida kustības pa zobu priekšpusi, aizmuguri un augšu (košļājamo virsmu). Neskrāpējiet stipri gar smaganu līniju; tādā veidā jūs varat izraisīt smaganu kairinājumu.

 Atcerieties iztīrīt (un izmantot diegu) aiz zemākajiem (apakšējiem) priekšējiem zobiem. Lai sasniegtu šo vietu, izmantojiet birstes augšējos sarus. Ja šo vietu jums ir grūti sasniegt izmantojot parasto diegu, izmēģiniet diega turētāju vai vienreizējās lietošanas diegu.

Citi pilnīgas zobu kopšanas elementi ietver mēles tīrīšanu. Jūs atsvaidzināsiet elpu un likvidēsiet vēl vairāk bojājumu izraisošās baktērijas. Turklāt, ja jums ir aplikuma uzkrāšanās vai smaganu slimību risks, apsveriet iespēju pilnīgai mutes kopšanas rutīnai pievienot antiseptisku mutes skalošanu.

Kā lietot elektrisko zobu birsti?

Kas ir uzlādējama elektriskā zobu birste?

Elektriskā zobu birste zobu un smaganu veselības uzturēšanai var palīdzēt vairāk. Daudzas elektriskās zobu birstes izmanto svārstīgu-rotējošu tehnoloģiju, lai sniegtu labākus mutes veselības rezultātus nekā parastās manuālās zobu birstes. Šī birstes darbība ļoti atšķiras no parastajām manuālajām zobu birstēm, jo tā nodrošina kustību, kamēr jums to vajag tikai vadīt.

Šī iemesla dēļ, dažiem cilvēkiem var būt vieglāk tīrīt zobus ar elektrisko zobu birsti, pēc tam, kad viņi ir apguvušu, kā to pareizi darīt. Vienkārši atcerieties, ka galvenais noteikums efektīgai tīrīšanai ar elektrisko zobu birsti ir birstes uzgaļa virzīšana uz visām mutes daļām.

Elektriskās zobu birstes izmantošana

Ticiet vai nē, bet daudzi skolas vecuma bērni tagad ir sajūsmā par zobu tīrīšanu. Par šo priecīgo parādību mēs varam pateikties izgudrojumam, kas ir uzlādējamas elektriskās zobu birstes.

Uzlādējamas elektriskās zobu birstes ir viegli lietojamas — tā ir daļa no to pievilcības. To varētu būt vērts iegādāties, ja jūsu bērns (vai jūs) izjūt lielāku entuziasmu to lietojot.

Lielākā daļa elektriskās zobu birstes darbojas ar jaudu no 5000 līdz 30 000 gājieniem pār jūsu zobiem vienā minūtē un tāpēc rūpīga darba veikšana prasa mazāk laika. Dažām elektriskajām zobu birstēm ir vēl lielāka jauda.

Lai izmantotu elektrisko zobu birsti, vienkārši novietojiet zobu pastu uz birstes uzgaļa un turiet birsti 45 grādu leņķī tāpat kā manuālo zobu birsti. Pēc tam ieslēdziet zobu birsti un pārvietojiet to no zoba uz zobu. Lielākā daļa uzlādējamo elektrisko zobu birstu mazākie uzgaļi parasti tīra aptuveni vienu zobu vienlaikus, atkarībā no jūsu zobu lieluma. Virziet elektrisko birsti pa katra zoba priekšējām, aizmugurējām un košļājamām virsmām.

Pat ar uzlādējamu elektrisko zobu birsti, jums zobu tīrīšanai vajadzētu atvēlēt apmēram divas minūtes, lai pārliecinātos, ka esat notīrījis katru zobu. Kad esat pabeidzis tīrīšanu, vienkārši noskalojiet birstes uzgali ar ūdeni un ļaujiet tam nožūt.

Iebūvēti divu minūšu taimeri

Lielākajai daļai uzlādējamo elektrisko zobu birstu ir iebūvēti divu minūšu taimeri, un dažās pat ir profesionāli taimeri, kas brīdina ik pēc 30 sekundēm, lai palīdzētu jums sekot līdzi tam, lai pilnīgi visi zobi tiek iztīrīti.

Uzlādējamas elektriskās zobu birstes pozicionēšana

Izmantojot uzlādējamo elektrisko zobu birsti, nav nepieciešams spēcīgi spiest vai skrāpēt. Vienkārši virziet birsti, kamēr tā nodrošina tīrīšanas funkciju. Patiesībā, dažām elektriskajām zobu birstēm pat ir iebūvēti spiediena sensori, kas brīdina, ja jūs tīrāt pārāk spēcīgi.

  • 1. solis: Pārliecinieties, ka jūsu zobu birste ir uzlādēta. Daudzās elektriskajās zobu birstēs ir uzlādes līmeņa indikatori, tāpēc jūs faktiski varat redzēt, kad zobu birste ir uzlādēta.
  • 2. solis: Sāciet ar zobu ārējām virsmām. Lēnām virziet birstes uzgali no zoba uz zobu, dažas sekundes turot birstes uzgali nekustīgu vietā pret katru zobu, pirms pārejiet uz nākamo. Sekojiet līdzi katra zoba formai un smaganu izliekumam.
  • 3. solis: Atkārtojiet 2. soli uz zobu iekšējām virsmām.
  • 4. solis: Atkārtojiet 2. soli uz zobu košļājamām virsmām, kā arī aiz aizmugurējiem zobiem.
  • 5. solis: Virziet birstes uzgali gar smaganu līniju un uz smaganām. Taču, nespiediet stipri un neskrāpējiet.
  • 6. solis: Elpas atsvaidzināšanai, pamēģiniet paberzēt birstes uzgali gar mēli un mutes augšdaļu, virzoties no aizmugures uz priekšu.

Izmantojot uzlādējamas elektriskās zobu birstes pareizu tīrīšanas tehniku un ņemot talkā pavisam nelielu praktisko virzību, jūs spēsiet tīrīt droši, zinot ka zobu tīrīšanai izmantojat klīniski pārbaudītu uzlādējamas elektriskās zobu birstes tehnoloģiju.

Atklājiet labākās Oral-B elektriskās zobu birstes:

 elektriskā zobu birste Oral-B Genius X Black

 elektriskā zobu birste Oral-B Genius X Rose-Gold

 sonic zobu birste Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4200

Foto: publicitātes foto

Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu