Vārda dienu svin: Justīne, Juta

Idejas tematiskām Helovīna uzkodām

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Helovīns (Halloween) noteikti nav Latvijai raksturīgākie svētki, tomēr ikgadu oktobra izskaņā par tiem liek manīt gan īpaši noformēti veikalu skatlogi, gan spoku filmu izlases TV programmā. Ja tavā ģimenē aug mazi bērni vai tīņi, tad noteikti arī jūsu sarunu dienaskārtībā ir nonācis jautājums par ķirbīšsvētkiem. Atzīmēt šo dienu, vai – nē paliek katra paša ziņā, taču, ja neesi pilnīga šo svētku un tematikas nīdēja, ir īstais brīdis izdekorēt māju ar ķirbīšiem, pamēģināt pašai arī kādu ķirbi izgrebt, kā arī pagatavot kādu tematisku našķi. 

Šeit apkopojām trīs idejas tematiskām sāļajām Helovīna laika uzkodām, kā arī ideju, ko likt saldo našķu šķīvī. 

Sāksim ar sāļajām uzkodām!

Spokainās desiņu mūmijas

Nepieciešams:
1 paciņa bērnu cīsiņu (32 gb)
2-3 saldētu kārtainās mīklas plāksnīšu
tomātu mērce
1 ola

Pagatavošana:
Izņem no saldētavas kārtainās mīklas plāksnītes. Ļauj tām pāris minūtes atlaisties, tad sagriež ~0,5 cm platās strēmelītēs.

 

Ņem cīsiņu un ap to tin mīklas strēmelīti. Tinot mēģina izveidot mūmijas veidolu. Liek “mūmijas” uz pannas un apsmērē ar sakultu olu. Brīvajā vietā uz cīsiņa uzspiež divus tomātu mērces punktiņus (izveidojot mūmijas acis). Liek uzkarsētā krāsnī (180°C) un cep līdz mīkla paliek zeltaini brūna. 

 

 

Raganu slotiņas

Nepieciešams:
Sāļie salmiņi
Paciņa Pik-Nik siera nūjiņu

Pagatavošana:
Sagriež Pik-Nik nūjiņas trīs daļās. Aptuveni 1/2 no gabaliņa iegriež un sadala smalkās strēmelītēs (izveidojot slotas zariņus). Ņem sāļo salmiņu, iedur nesgarieztajā siera nūjiņas galā, un slotiņa gatava.

 

 

Sāļo krekeru zirneklīši

Nepieciešams:
Sāļie salmiņi
Klasiskais krēmsiers
Sāļie krekeri

Pagatavošana:
Ņem sāļo krekeri, uzziež uz tā krēmsieru, tad krēmsierā iespiež slamiņu “kājiņas” (~1/3 vai 1/4 no vesela salmiņa). Liek pa virsu ar krēmsieru apzieztu krekeri. Ķeras pie nākamā “zirneklīša” veidošanas.

 

Līdzsvaram noteikti vari sagatavot arī tematisku saldumu šķīvi. Tajā vari likt veikalā nopērkamos cepumus un jau gatavās tematiskās gumijkončas vai jebko citu, kas asociējas ar Helovīnu. Taču, ja esi gatava arī nedaudz (uzsvars uz nedaudz) padarboties, tad šeit ideja, kā ļoti ātri vari pagatavot mazos Marshmallow zefīriņu spociņus.

 

Marshmallow spociņi

Nepieciešams:
Marshmallow zefīriņi
Cukura glazūras bumbiņas melnā krāsā

Pagatavošana:
Ņem Marshmallow zefīriņus, ar koka iesmiņu izdur divus caurumiņus un tajos iespiež melnās cukura glazūras bumbiņas (sk. attēlā). 

Dalīties.

Atstāt Ziņu