Vārda dienu svin: Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra

Grāmata ‘Kas notiek bērnudārzā’- ceļvedis bērnudārznieku vecākiem

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Svinīgi atklāta bērnudārza audzinātājas un divgadnieka mammas Danas Gulbes jaunā grāmata “Kas notiek bērnudārzā”. Tajā vecāki vienkopus var izlasīt par visu, kas saistīts ar bērnudārzu.

Grāmatā “Kas notiek bērnudārzā” vienkāršā valodā tiek aplūkotas visdažādākās situācijas, kas vecākiem ir aktuālas atsevišķos bērna vecuma posmos no dzimšanas līdz pat skolai. Pēc Danas Gulbes pieredzes vecākiem vispirms daudz nezināmā ir, kad bērnudārza gaitas mazajam vēl tikai priekšā. Pēc tam seko posms, kurā gan bērnam, gan pieaugušajiem jāaprod ar jauno kārtību, viss notiek pirmo reizi un raudiens nāk abām pusēm. Tam seko laiks, kad bērnudārza kārtība iepazīta, un autore iesaka, kā labāk baudīt šo salīdzinoši mierīgo posmu. Jauns izaicinājums abām pusēm ir brīdis, kad atvasei jāsāk gatavoties skolai, un arī šeit grāmata sniedz labus padomus. Jāatzīmē, ka Dana Gulbe grāmatas tapšanas laikā tikusies ar vairākiem desmitiem bērnudārzu audzinātāju gan pašvaldības, gan privātajos bērnudārzos, uzklausot arī viņu pieredzi.

Grāmatu “Kas notiek bērnudārzā” laidusi klajā “Satura darbnīca TAPT”, kuras vadītāja Liene Vilnīte tās atklāšanas svētkos atzina, cik necerēti laba izdevusies sadarbība ar jauno autori Danu Gulbi. Interesanti, ka izdevniecībai viņu ieteikusi Anna Panna (Birmane) ar vārdiem: “Tikpat aizrautīgi, kā es cepu kūkas, tā Dana audzina bērnus bērnudārzā!” Varot apbrīnot, kā tik īsā laikā Dana Gulbe ar savu enerģiju un darbaspējām paralēli dēliņa audzināšanai un darbam bērnudārzā sarakstījusi grāmatu, sacīja Liene Vilnīte, piebilstot, ka no pašas trīs bērniem tikai jaunākajai meitai izdevies izvēlēties tādu bērnudārzu Jūrmalā, uz kuru bērns tiešām dodas ar prieku. Ne velti arī autore Dana Gulbe grāmatā norāda, ka bērnudārza lomu pirmajos dzīves gados nedrīkst novērtēt par zemu. “Ceram, ka vismaz 1500 bērnudārznieku vecākus mēs padarīsim laimīgākus!” pauda Liene Vilnīte, jo tieši tik eksemplāros izdots grāmatas pirmais metiens.

Par grāmatu: “Kas notiek bērnudārzā” laidusi klajā “Satura darbnīca TAPT”, autores Danas Gulbes tekstu ar brīnišķīgiem zīmējumiem papildinājusi ilustratore Krista Miltiņa. Autore Dana Gulbe ir bērnudārza audzinātāja ar augstāko izglītību pirmsskolas pedagoģijā, viņai ir arī Montesori skolotāja kvalifikācija. Dana strādā bērnudārzā par audzinātāju un vienlaikus viņa ir mamma savam divgadīgajam dēliņam, tādēļ ļoti labi saprot vecākus, kam bērni ir bērnudārznieku vecumā.

Dalīties.

Atstāt Ziņu