e velti no rītiem kafiju dzer vairāk nekā 80 procenti cilvēces, kofeīns darbojas kā viegls stimulators, sniedz mundrumu.Tomēr, lai kafijas tasīte sniegtu lielāku baudu, jāzina daži knifiņi, kā pareizi kafiju pagatavot.
Pareizi kafijas pagatavošanas nosacījumi:
- Lai saglabātu svaigu, aromātisku kafiju, to noteikti jāuzglabā hermētiski noslēgtā iepakojumā un papildus jāievieto slēgtā traukā. Citi glabāšanai izmanto ledusskapi. Ražotāju ieteikums – izlietot atvērtu kafijas paciņu 2 nedēļu laikā.
- Lai vispilnīgāk izbaudītu kafijas garšas īpašības un kvalitāti, svarīgi izvēlēties pareizo kafijas malumu attiecīgajai kafijas pagatavošanas metodei. Tas, kāds būs kafijas izvilkums, stiprums, atkarīgs no maluma, ūdens un kafijas attiecības proporcijām un laika, cik ilgi kafija bijusi saskarsmē ar ūdeni. Jo īsāks pagatavošanas cikls, jo smalkāks malums vajadzīgs, un otrādi. Pagatavošanas metodei nepiemērots malums var padarīt kafiju rūgtu, pārmērīgi stipru, vai arī vāju un bezgaršīgu.
Piemēram, pagatavojot kafiju kafijas automātā piemērota būtu vidēja maluma pakāpe, uzlejot kafiju tieši krūzītē – smalkāka maluma pakāpe, pagatavojot kafiju espresso kafijas automātos – ļoti smalka maluma pakāpe, bet izmantojot kafijas spiedkannu – rupjāka maluma pakāpe.
- Vienmēr izmantojiet tikai tīrus traukus kafijas pagatavošanai.
- Izmantojiet svaigu ūdeni kafijas pagatavošanai. Ūdens sastāda līdz 98% kafijas tases satura, un tā kvalitāte būtiski ietekmēs garšu.
- Ieteicamais kafijas daudzums uz 150ml kafijas tasīti ir 6 grami. Protams, kafijas daudzums atkarīgs no katra individuālajam garšas īpašībām.
- Nelietojiet vārošu ūdeni. Vispiemērotākā ūdens temperatūra kafijas pagatavošanai ir 92-96oC. Uzlejot kafiju zemākā temperatūrā tā būs pliekana un negaršīga. Augstāka temperatūrā pagatavotā kafijā atbrīvojas trešās pakāpes komponenti, un tā kļūst rūgta.
- Lai pilnībā izbaudīto bagātīgo garšu un smaržu, kafija jāpasniedz uzreiz!
- Lai saglabātu kafiju siltu, to vēlams pārliet termosā, nevis uzsildīt atdzisušu kafiju, jo tās garšas īpašības jūtami pasliktināsies.
Receptes, kā padarīt kafiju īpašāku un gardāku:
Kafiju var dzert sev iecienītajā manierē, pagatavotu tieši pēc savas īpašās receptes. Tā izmantojama dažādos karstos un aukstos dzērienos, kokteiļos. Kafija tiek izmantota kā pārtikas krāsviela dažādu krēmu un citu izstrādājumu iekrāsošanai, papildinot tos ar specifisko kafijas garšu un aromātu. Arī pašu kafijas dzērienu var papildināt pavisam ātri, ar dažādu garšvielu piedevām, liķiera, piena, putukrējuma, medus pievienošanu.
Ja esi atvērta jauniem kafijas pagatavošanas veidiem, vari izmantot šos ieteikumus:
- – Saputo vienas olas dzeltenumu ar 2 tējkarotēm cukura, var pievienot nedaudz vaniļas cukuru un/vai kanēli. Saputotajai masai pārlej karstu, pagatavotu kafiju.
- – Apmēram puslitrā ūdens uzvāra divas kanēļa standziņas. Šo novārījumu pārlej maltajai kafijai, samaisa, un ļauj pāris minūtes ievilkties. Salej tasītēs, ja vēlas, pievieno cukuru. Tomēr līdzīgu, bet ātrāku kanēļa pagatavošanas veidu var izmēģināt, gatavai kafijai uzberot maltu kanēli, un iemaisot dzērienā.
- – Karstai, stiprai kafijai pievieno izkausētu piena šokolādi un pūdercukuru, kārtīgi izmaisa. Pilda stikla krūzēs, papildina ar putukrējumu un rotā ar rīvētu šokolādi.
2 komentāru
Pilnīgi siekalas mutē saskrēja uz to bildi skatoties, iešu laikam kafiju taisīt. Nevaru bez kafijas, katru dienu kādas 2-3 krūz.minimums. Jau smejos, ka tā man kā degviela mašīnai 🙂
Neaizmirstiet piebērt mazliet rupjo sāli!