Vārda dienu svin: Jāzeps, Juzefa

Attīrām prātu gonga relaksācijā

Pinterest LinkedIn Tumblr +

as gan to būtu domājis, ka mūsdienās viens no grūtākajiem cilvēka uzdevumiem būs relaksēties un atgūt savu fizisko un emocionālo labsajūtu. Dzīve ir uzņēmusi tādus tempus, ka nereti apjūkam tajā, kas ir prioritātes, atstājot sevi otrajā plānā. Atgūt līdzsvaru, noskaidrot prātu, nonākt kontaktā ar savu dziļāko būtību – to mums māca dažādas skolas un garīgās prakses.

Kādā novembra brīvdienā SievietesPasaule kopā ar lasītājām devās uz jogas studiju Kundal, lai pārbaudītu praksē gonga dziedinošo skaņu relaksāciju.

Grūti teikt, vai tā ir brīvdienai piederīgā nesteidzība, īpašā studijas atmosfēra, vīraka smarža vai fonā skanošā mūzika – jau ieejot pa studijas durvīm pārņem miers. Gaidot relaksācijas sākumu, katrs ieņem vietu uz paklājiņa, paņem pledu, ar kuru būs jāapsedzas. Kāds savā nodabā noskaņojas nodarbībai, pazīstamie ļaujas pieklusinātām sarunām, ķermeni silda māla trauciņos ielietā tēja. Telpas stūrī visā godībā statīvā stāv gongs – tas šķiet liels un pārņem sajūta: ja ar vālīti pa to spēcīgāk uzsistu, dzirdētu puse Rīgas.

Nodarbības sākumā pasniedzēja Evija Blūmentāle īsti pastāsta par to, kas ir gongs, kā darbojas gonga skaņa un kādu efektu ar to var panākt. Uzzinām, ka gonga vēsture ir ļoti sena – oriģināli tas plaši izmantots senajās austrumu kultūrās Ķīnā, Tibetā, Indijā. Tas kalpojis gan kā saziņas līdzeklis, gan kā brīdinājums ienaidniekiem, bet galvenokārt izmantots, lai dziedinātu ķermeni un garu. Gadu gaitā ir veikts daudz pētījumu, kas pierāda gonga skaņu efektivitāti dažādu fizisku saslimšanu simptomu mazināšanā vai pilnīgā novēršanā. Tomēr esence ir sekojoša: gonga skaņa sniedz dziļu relaksāciju, attīra prātu un stimulē nervu sistēmu, līdz ar to pārveido emocionālo stāvokli, kas ietekmē prāta darbību.

Pirms ļaujamies šai meditācijai, izkustinām ķermeni ar pāris iesildošiem vingrojumiem un izpildām pāris elpošanas vingrinājumus. Un tad jau arī atguļamies uz saviem paklājiņiem, apsedzamies un relaksācijas seanss var sākties.

Te arī īsi komentāri pēc relaksācijas nodarbības:

Laura: sajūta tāda, ka no prāta ir izravētas visas sliktās domas
Ar lielu interesi gāju uz Gongu nodarbību, jo daudz biju par to dzirdējusi, bet nebiju izmēģinājusi. Kopumā man patika un ik pa laikam labprāt aizietu uz vēl kādu nodarbību, lai relaksētos un attīrītu prātu. Tieši tādas bija manas sajūtas pēc nodarbības – ka no prāta ir izravētas visas sliktās domas un sajūtas. Man gongu skaņas nelikās par skaļu, jo tās nemaz nevaru pielīdzināt citiem trokšņiem, par kuriem sakām skaļi vai klusu. Tā bija drīzāk kā vibrācija. Šis relaksācijas veids mani tiešām uzrunāja!

Ilze: patika meditācijas vadītāji, atmosfēra un sarunas
Man patika gonga meditācija, lai arī es nespēju īsti “pieslēgties”, jo par maz sasedzos un man palika auksti. Mans ieteikums dalībniekiem – iekārtoties ērti, nekautrēties. Man ļoti patika meditācijas vadītāji – jauki, sirsnīgi, pozitīvi cilvēki. Es domāju, ka kādreiz vēl iešu pie viņiem uz kādām nodarbībām, jo man patika paši cilvēki, atmosfēra, aprunāšanās ar visiem dalībniekiem – kopumā ļoti jauki. Gonga skaņas man patika, tikai jāspēj pašai tajās iedziļināties un ļauties. Pēc nodarbības jutos labi, mazliet atpūtusies.

Līga: burtiski sajutu, kā ķermeni sasniedz un apņem skaņu vibrāciju viļņi
Līdz šim esmu izmēģinājusi dažādas nodarbības, kuru mērķis ir ļaut relaksēties ķermenim un prātam. Tās visas bija vairāk saistīts ar vizualizācijas tehnikām, ļaušanos klusumam un mantru skaitīšanu – gonga skaņas pavisam noteikti ir cita pieredze. Pēc nodarbības bija cilvēki, kas teica, ka viņiem skaņa šķitusi par skaļu. Tas, protams, ir ļoti individuāli, tomēr man šī skaņa patika. Dzidra, bet tajā pašā laikā samtaina, šķita, ka burtiski sajūtu, kā manu ķermeni sasniedz un apņem skaņu vibrāciju viļņi. Vienā brīdī pilnīgi vizualizēju sajūtu, ka prātā visas sliktās domas gluži kā netīrs paklājs tiek aizritināts prom. Fiziskās sajūtas meditācijas laikā bija ļoti interesantas: biju sasegusies, iekšēji jutu siltumu, dažbrīd pat galvā sajutu tādu patīkamu karstumu, taču ārēji bija auksti, ķermeni klāja zosāda. Taču tā varbūt tāda mana īpatnība, ka patīkamas emocijas man spēj izraisīt zosādu. Meditācija ilga aptuveni stundu. Pēc tam lēnām atmodinājām ķermeni un pavadījām vēl kādas 15-20 minūtes malkojot tēju, daloties sajūtās. Jutos ļoti labi, taču pēc kādas pusstundas sajutu galvā dullumu. Evija teica, ka tā tas varētu būt, tāpēc arī pēc nodarbības ir vēlams pusstundu-stundu pavadīt mierīgi. Dullums pazuda jau pēc neilga laiciņa un pašsajūta atkal bija laba visu atlikušo dienu. 

 

Foto kredīts – Heather Harvey

Dalīties.

Atstāt Ziņu