Vārda dienu svin: Jāzeps, Juzefa

Akupresūras paklājiņš un relaksējoša masāža ik dienas garantēta!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gluži kā kokam stumbrs, tā cilvēkam mugurkauls ir tā stiprais balsts. Balsts, bez kura neiztikt, bet kuru, ak, cik bieži tomēr nomokām ar savu sēdošo un mazkustīgo dzīvesveidu un izvēloties nepiemērotas fiziskās slodzes. Straujajā ikdienas ritumā nepažēlojam arī savu emocionālo pasauli, tāpēc nav jābrīnās, ka ne tikai mugura sāk sāpēt, bet visu ķermeni pārņem spriedze, cieš darba spējas, miega kvalitāte u.c.

Un šis jau nav stāsts tikai par kaut kādiem mistiskiem cilvēkiem mums apkārt, tas ir stāsts arī par mums pašām. Ilgas darba stundas pie datora, neregulāras fiziskās aktivitātes, stress darbā un otrā maiņa mājās ar bērniem… Tieši tāpēc ikviena papildu miega stunda, rīta vai vakara skrējiens, pirts, masāžas vai baseina apmeklējums ir īpašā vērtē. Gribētos, protams, to visu baudīt biežāk, bet nesanāk – ierobežotas ir gan finanses, gan laika resursi. Tieši tāpēc, šķiet, nav nekas neparasts, ka mūsu uzmanību piesaistīja akupresūras paklājiņš Pranamat ECO un tā solījums dāvāt relaksējošu masāžu katru dienu. Nav divu domu – mums tas bija jāizmēģina rubrikā “SP izmēģina”!

Vispirms, par to, kas ir akupresūras paklājiņš.

Īsumā, tas ir paklājiņš, uz kura izkārtoti nelieli masāžas elementi – lotosa ziediņu formā. To izmērs un izvietojums nav nejaušs – to izstrādājuši manuālie terapeiti un akupunktūras speciālisti. Arī pati Pranamat masāža ir balstīta uz refleksoterapijas un akupunktūras principiem. Proti, nelielie masāžas elementi intensīvi masē ķermeņi (katram lotosa ziediņam ir 25 smailas ziedlapiņas), iedarbojoties uz bioloģiski aktīvajiem punktiem un meridiāniem.

Gluži tāpat kā klasisko masāžu, arī ar Pranamat var panākt gan tonizējošu, gan atslābinošu un nomierinošu efektu, atkarībā no tā, kāda programma jeb paklājiņa lietošanas ilgums un kombinācija izvēlēta. Ķermeņa masai saskroties ar smailajiem masāžas elementiem tiek stimulēti nervu centri, uzlabojas asinsrite un limfas plūsma, tiek mazināts muskuļu saspringums un normalizējas miegs. Šo paklājiņu var izmantot arī skaistumkopšanas mērķiem, lai mazinātu celulītu, kā arī ar to var papildināt jogas praksi.

Noteikti jāuzsver tas, kas Pranamat ECO ir Latvijā izgudrots un radīts produkts. To radījuši jauni un enerģiski uzņēmēji, kuri praktizē jogu un citas garīgās prakses. Viņiem bija svarīgi, lai paklājiņa ražošanā tiktu izmantoti kvalitatīvi materiāli, kas būtu arī veselībai draudzīgi, tāpēc ir vērts pievērst uzmanību nosaukumā esošajam “ECO”. Tā, piemēram, paklājiņa pildījumam ir izmantota 100% kokosa šķiedra, kas, atšķirībā no porolona, ir izturīgs antibakteriāls materiāls, kas neuzkrāj putekļus. Arī nelielie masāžas elementi ir ražoti no augstas kvalitātes ekoloģiskas plastmasas (HIPS).

Nu, kad produkts teorētiski iepazīts, varam ķerties pie testēšanas.

Divu mēnešu garumā to testēja Inese, Līga un Armands. Lūk, arī mūsu atsauksmes!

Inese: man ar Pranamat ir izveidojies jau savs ikdienas rituāls

Mana ikdiena ir mūsdienu klasika – sēdošs darbs pie datora, kas gada izskaņā un gada sākumā ierasti ir īpaši intensīvs. Lai arī dzīvoju ārpus pilsētas, ziema dara savu un dzīvesveids ir mazkustīgāks nekā pavasara, vasaras un rudens sezonā. Sāpes sprandā, galvas un muguras sāpes man nav nekas svešs. Jau aizvadītajā rudenī sāku regulāri no rītiem vingrot, pielietoju tā saucamo Ziņģītes metodi jeb norīvēšanos ar dvieli, pēc Jaunā gada izgāju arī dziļās masāžas un zemūdens masāžas kursu. Paralēli tam visam sāku regulāri lietot arī Pranamat ECO paklājiņu. Nebaidos teikt, ka šobrīd man ar Pranamat ir izveidojies jau savs ikdienas rituāls: no rītiem pamostos, 20-30 minūtes paguļu uz paklājiņa, tad pavingroju un norīvējos ar dvieli. Dažkārt man patīk pastāvēt uz paklājiņa ar pilnu pēdu. Vakaros savukārt dažkārt uzlieku to uz atpūtas krēsla, lai tas masē gan apakšstilbus un sēžamvietu, gan muguras lejasdaļu. Paguļu uz tā arī pirms gulētiešanas un ir bijuši gadījumi, ka no labsajūtas pat iesnaužos. Vispār sajūta sākumā ir kņudinoša, jo ziedlapiņu gali ir patiesi durstīgi, taču, kad ķermenis pierod un muskuļi atslābst, pārņem tāda vienmērīga pulsācija un siltuma sajūta.

Tas noteikti ir labs veids, 
kā pamodināt ķermeni jaunai dienai, 
kā relaksēties pēc saspringtas dienas un 
mazināt muskuļu saspringumu 
pēc intensīvas fiziskās slodzes.

Lai arī paklājiņa ražotāji iesaka to lietot bez drēbēm jo pat vissmalkākie audumi spējot mazināt masāžas elementu iedarbību, un solīja, ka aprašana ar elementu asumu varētu aizņemt 2-3 nedēļas, es tomēr joprojām nespēju uzgulties uz paklājiņa ar kailu miesu… Elementi šķiet asi un ir bijuši gadījumi, kad ceļoties vai griežoties pat esmu saskrāpējusi ādu. Tomēr tas ir nieks, ja salīdzina ar to možumu, kas pārņēmis ķermeni pēc paklājiņa lietošanas. Pieļauju, ka paklājiņš viens pats nevar atrisināt visas veselības problēmas, taču tas noteikti ir labs veids, kā pamodināt ķermeni jaunai dienai, kā relaksēties pēc saspringtas darba dienas un mazināt muskuļu saspringumu pēc intensīvas fiziskās slodzes.

Armands: esmu lietojis to tikai pāris reižu, bet gribu vēl. Tas izsaka visu!
Pāris reizes izmēģināju šo paklājiņu gan mugurai un sprandas rajonam, gan pēdu masāžai un gribu vēl. Tas laikam izsaka visu, vai ne? Sajūtas bija patiešām ļoti foršas. Muguru pārņēma patīkama kņudoņa. Pēdās sajutu viegluma sajūtu. Jā, masāžas virsma ir visai asa, taču tas ir tāds izturams asums.

Līga: pēc masāžas pārņem sajūta, ka lidinies pāris centimtrus virs zemes
Jāsāk ar to, ka biju patīkami pārsteigta, ka kaut kas šāds tiek ražots Latvijā un teju visa pasaule (vai vismaz noteikts cilvēku loks) tā dēļ jūk vai prātā. Izmēģinot sapratu, ka tas ir kaut kas patiešām foršs. Ja neskaita to, ka ik pa laikam jūtu saspringumu kakla un plecu zonā, jo ikdienas darbs ir saistīts ar sēdēšanu pie datora un pati esmu arī diezgan gara auguma, ar cita veida muguras sāpēm neesmu saskārusies. Taču masāža man ļoti patīk, jo tā atslābina ķermeni un atbrīvo prātu. Manuālo masāžu gan apmeklēju kursveidīgi, tāpēc mani ļoti uzrunāja šī ideja, ka ar Pranamat varu pati sev ik dienas dāvāt mirkli atelpas. No rītiem man ļoti patika sevi atmodināt pastāvot ar pliku pēdu uz paklājiņa. Kā zināms, pēdās atrodas ļoti daudz nervu galu. Ir burtiski sajūtams, kā durstīgie ziedu galiņi “ieslēdz” nervus un asinsriti. Pēc šādas procedūras pēdas kādu laiku šķiet karstas un pulsē, taču tad pārņem neaprakstāma viegluma sajūta un izjūta, ka lidinies pāris centimetrus virs zemes. Un kas gan var būt labāks par dienas sākšanu uz šādas nots!? Esmu mēģinājusi arī pagulēt uz šī paklājiņā ar pilnu muguru un varu teikt, ka sajūtas ir vienlīdz patīkamas. Es gan esmu nepacietīga, tāpēc parasti tālāk par “tonizējošo programmu” neesmu tikusi, taču arī pēc tās pārņem tāda labsajūta, ka var saldi iemigt. 
Iepazīstoties ar paklājiņa cenu, kas ir robežās no 80 līdz 100 eiro (atkarībā no tā, vai ir kāds īpašais piedāvājums), summa sākotnēji šķiet liela, taču, ja atmet emocijas un stereotipus, tad nākas secināt, ka tas ir nepilna 10 masāžas seansu kursa cenā, taču tas, ko iegūsti, ir masāža tik bieži, cik vien vēlies un cik ir laiks to baudīt!

Dalīties.

4 komentāru

  1. Labdien! Sakiet, lūdzu, ar ko atšķiras jūsu paklājiņi no aliexpress piedāvātajiem, tikai cenu ziņā atšķirīgajiem?<br>Paldies!

Atstāt Ziņu