Vārda dienu svin: Emīlija, Visu neparasto un kalendāros neierakstīto vārdu diena

Atgūsti ķermeņa formu pēc dzemdībām!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ažas jaunās māmiņas pēc grūtniecības un dzemdībām savā iepriekšējā formā atgriežas ļoti ātri, dažkārt pat neko īsti nedarot. Tomēr citām šis ir sāpīgs jautājums. Tāpēc šoreiz par dažādām procedūrām, kas var palīdzēt uzlabot galvenās pēcdzemdību problēmzonas.

Grūtniecības laikā ikvienas sievietes ķermenis piedzīvo būtiskas izmaiņas: āda uz vēdera izstaipās un zaudē elastību, parādās rezerves tauku slānītis, kas paredzēts mazuļa drošībai un siltumam

Grūtniecības laikā vēdera muskuļi pakļauti dzemdes augšanai, tāpēc tie stiepjas, no vēdera viduslīnijas pārvietojoties uz malām, kur tie parasti sataustāmi apmēram divus mēnešus pēc dzemdībām, ja bijušas dabīgas dzemdības. Ja divus mēnešus pēc dzemdībām šāds muskuļu stāvoklis saglabājas, tad daļēji ar to var tikt galā, izmantojot fiziskos vingrinājumus. Aktīva vingrošana, vēderpreses vingrinājumi, smagumu nešana šajā periodā nav ieteicam. Vislabāk sākt ar vieglu treniņu, elpošanas vingrinājumi ar vēderu: ieelpas laikā piepūst vēderu, izelpas laikā maksimāli ievilkt vēderu. Atkārto 10-15 reizes. To var darīt no pirmās dzemdību dienas, ja bijušas dabīgas dzemdības. Ķiezargrieziena gadījumā fiziskas slodze iespējama ne ātrāk kā trīs mēnešus pēc dzemdībām. Otrajā, trešajā dienā pēc dzemdībām vingrojumiem jau var pievienot vēdera muskuļu treniņu. Trenējot vēdera muskuļus, rokas jātur sakrustotas pāri vēderam, pie katras ķermeņa augšdaļas atcelšanas velkot rokas kopā. Pirmajās trīs dienās iesaka vingrot tikai guļus.

Lielākas fiziskas aktivitātes var sākt pēc diviem mēnešiem. Tomēr nedrīkst uzreiz sākt ar aerobiku, jo palēcieni un pārāk liela slodze var pārtraukt piena veidošanos, veicināt noslīdējumu un nesaturēšanas rašanos. Pēc deviņiem mēnešiem var, bet līdz tam organisms vēl nav pietiekami atjaunojies. Arī nodarbības ūdenī drīkst atsākt ne ātrāk kā pēc diviem mēnešiem.

Samazināties dzemdes muskuļie var palīdzēt pēcdzemdību josta, kas vēderu ievelk it kā uz iekšu, kā rezultātā rodas spiediens uz muskuļiem. Lielāks efekts no šādas jostas, ja to sāk nēsāt jau pirms dzemdībām. Pēcdzemdību jostai ir jēga, ja to lieto no pēdējā grūtniecības mēneša līdz pat diviem mēnešiem pēc dzemdībām. Šāda veida josta palīdz atjaunot figūru un mazina sāpes mugurā.

Masāžas un procedūras ķermeņa formas atgūšanai pēc dzemdībām:

 •  Vakuummasāža
  Tai ir iedarbība taukaudu šķelšanā un ādas tonusa uzlabošanā. Tās pamatā ir metode, kas balstīta uz ādas receptoru kairinājumu ar retinātu gaisu jeb vakuumu. Vakuummasāžas rezultātā uzlabojas asinsrite un limfas tece, notiek mehāniska tauku šūnu šķelšana, aktivizējas ādas elpošana, vielmaiņa un vielmaiņas procesa galaproduktu jeb šlakvielu izvadīšana no organisma. Samazinoties tauku šūnu apjomam, āda kļūst gluda un stingra, paaugstinās tās tonuss un elastība.
 •  Limfodrenāžas masāža
  Tās pamatā ir limfas stimulācija un tā var būt gan manuāla, gan mehāniska. Tā īpaši spēcīgi aktivizē limfmezglu darbību un paātrina limfas atteci. Manuālā limfodrenāžas masāža ir maiga. Šo masāžu vislabāk izmantot kursu veidā.
 •  Anticelulīta masāža 
  Tā lieliski noder ķermeņa aprišu veidošanai. Šī  masāža uzlabo ādas un zemādas taukaudu stāvokli, padara gurnu un gūžas muskuļus tvirtākus, stimulē asinsriti, veicina skābekļa iekļūšanu audos un vielmaiņas galaproduktu, toksīnu izdalīšanu, veicinot organisma pašatjaunošanos.
 •  Skulpturējošā vakuummasāža ar B-flexy
  Šīs masāžas pamatā ir divi iedarbības spēki: vakuuma un mehāniskais. Iedarbības principa pamatā ir iedarbība uz visiem dermas līmeņiem. Vakuuma izlāde izveido kroku, vakuums uzlabo mikrocirkulāciju un palielina apmaiņas procesu līmeni ādas slānī. Tiek stimulēta venozā rite, samazinās tūska, no ādas aktīvi tiek izdalītas pārstrādātas vielas (metabolisma produkti), ādas šūnas labāk tiek piesātinātas ar barojošām vielām un skābekli
 •  Pirts procedūras
  Pitrs procedūras stimulē asinriti, limfas atteci, lieliski iedarbojas uz ādu, zemādas tauciņu slāni un muskuļiem.
 •  Kontrastdušas
  Mājas apstākļos katra māmiņa, protams, var arī taisīt kontrastdušas, kuru rezultātā tiek stimulēta asinsrite, organisms tiek tonizēts un no tā izvadās toksīni, kas arī uzlabo ķermeņa tonusu. Mājas apstākļos var izmantot arī aplikācijas ar māliem vai dūņām, ko, protams, var kombinēt kopā ar kādu no masāžām vai vingrošanu, kas radīs pamanāmāku rezultātu un ātrāku ķermeņa tonusa uzlabošanos.

Ja sieviete pirms grūtniecības ir rūpējusies par savu ķermeņi, atgūt formu viņai būs daudz vieglāk.

 

Oktobra mēnesī veselības centrā “Medeors Pluss” jaunām māmiņām 20% atlaide visām masāžām un 10% atlaide fizioterapeita konsultācijai un desmit indivuduālām nodarbībām. Atlaides var saņemt  jaunās māmiņas  uzrādot „Mātes pasi”, – to var darīt vienu gadu kopš mātes pases saņemšanas brīža.

Veselības centra “Medeors pluss” fizioterapeiti sniegs Jums konsultācijas par pareizu vingrošanu pēc dzemdībām un ieteiks kādu no masāžas veidiem, lai ātrāk atgūtu savu ķermeņa formu un labāk justos pēc dzemdībām.


Piesaki savu vizīti!


Veselības centrs “Medeors pluss”
Raiņa bulvāris 27, Rīga
+371 26176608 / 67226062
medeors@gmail.com
www.fizioterapijapluss.lv

Dalīties.

Atstāt Ziņu