Vārda dienu svin: Lilita, Irita, Ita

Visgrūtākais pārgājiens pasaulē

Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Jāņa Rozes apgāda” Vēju rozes sērijā klajā nācis amerikāņu rakstnieka un žurnālista Kevina Greindža (1974) darbs “Ziedu lietū. Iepazīstot Butānu visgrūtākajā pārgājienā pasaulē”.

Sasniedzis 33 gadu vecumu un nonācis dzīves krustcelēs, Greindžs kopā ar astoņiem citiem pārgalvjiem dodas uz Butānu veikt pārgājienu pa Sniega cilvēka taku, kas tiek uzskatīta par ekstrēmāko augstkalnu maršrutu Himalajos. 24 dienu laikā viņi noiet 347 kilometrus un šķērso 11 augstkalnu pārejas, turklāt septiņas no tām atrodas augstāk par 4800 metriem virs jūras līmeņa. Kopā ar autoru grāmatas lasītājam ir iespēja soli pa solim iepazīt unikālo Pērkonu pūķa zemes kultūru, rakstnieka acīm vērot vienu no neskartākajām savvaļas teritorijām pasaulē un iejusties pārgājiena dalībnieku ādā, sastopoties ar visdažādākajām grūtībām.

Labākie ceļojumi nekad nebeidzas, tie turpinās mūžīgi, vēršas plašumā un uzmundrina tevi kā brīnišķīgs mirkļu un skatu vitamīns, kurš iedarbojas lēni un pakāpeniski. Lai gan jau esmu prom no Butānas, es apzinos, ka tā nekad nepametīs mani.

/Kevins Greindžs/

No angļu valodas tulkojusi Vita Holma

Mākslinieki Arta un Jānis Jaunarāji

Dalīties.

Atstāt Ziņu