Vārda dienu svin: Alfrēds, Madars, Fredis

Vieta, kur justies kā Francijā – Boulangerie Bonjour

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ecrīgā, netālu no Latvijas Nacionālā teātra atrodas mājīga franču konditoreja, kur katru dienu vari nobaudīt svaigus, pēc franču receptēm gatavotus ēdienus un sajust Francijas „elpu”. Vairāk par šo vietu mums pastāstīja tās saimniece Ilze.Kafejnīca pastāv jau četrus gadus. Sākumā Ilzes partneris bijis francūzis: viņš konditors, viņa – māksliniece, kas veidojusi telpu dizainu. Tieši tāpēc, ka partneris bijis francūzis, šeit viss ir īstā franču garā. Tā nu abu spēkiem radās šī boulangerie, kurā pašlaik gan saimniece ir tikai Ilze.

„Tikai un vienīgi Francijas virtuve. Šeit ir kā tipiskā Francijas Boulangerie, bez latviskām ietekmēm”, uzsver Ilze.
Kafejnīcas konceptā nekas nav mainīts, tikai papildināts. Tieši tāpat kā ar katru dienu palielinās apmeklētāju skaits.

Vakarā letes ir tukšas
Klienti ir ļoti dažādi. Lielāka daļa vietējie un, protams, arī tūristi. Mēģinot saprast, kas tad apmeklētājiem vislabāk garšo un visātrāk tiek apēst, Ilze nespēj izvēlēties kaut ko vienu un saka: „Vakarā letes ir tukšas, cilvēkiem garšo viss!”

Konditoreja ir atvērta agri – jau no 7.30. Tas nozīmē, ka, ja strādā kaut kur tuvumā un pirms darba vēlies izdzert rīta kafiju un palasīt dienas avīzi un apēst kādu gardumu, šī būs īstā vieta. Daudzi šeit ienāk pirms teātra izrādes, jo netālu ir Nacionālais teātris.

„Ir bijuši arī franču tautības cilvēki un viņi ir atzinuši, ka jūtas šeit kā Francijā”, ar prieku atzīst Ilze.

Piedāvājums franču stilā
Šeit var nogaršot un nobaudīt kruasānus, maizītes, franču bagetes, franču sīpolzupu un citas gardas lietas. Vārdu sakot, te ir viss, kas atbilst nosaukumam – Franču boulangerie.
Arī dzērienu piedāvājumā ieturēts stils – te pieejami franču vīni un kalvadoss. Tomēr Ilze atzīst, ka viena atkāpe tomēr esot: „Neiztikt arī bez Rīgas balzama. Tas ir tas, kam jābūt katrā Rīgas kafejnīcā. Tūristi, kas atbraukuši uz Latviju, grib nogaršot šo dzērienu, vienalga, kas tā ir par kafejnīcu – latviešu vai franču stilā ieturēta.”

Kruasāns un bagete – tā ir franču boulangerie firmas zīme. No tā izriet viss pārējais.
Šeit viss tiek gatavots pašu rokām un to jūt ikviens. Ilzei esot patiess prieks dzirdēt, ka klienti saka, ka šeit esot garšīgākā bagete, kruasāni vai macarooni.

 

Uzsāc savu dienu ar aromātiskas kafijas tasi, fonā skanot franču mūzikai. Izmēģini iecienīto sīpolu zupu ar siera cepuri. Bet patiesu Francijas burvību sajūti ar Franču vīniem!

Darbadienās Jūs priecēsim no 7:30-20:00
Sestdienās no 10:00-20:00
Svētdienās no 10:00-19:00
Uzrādot teātra skatītāja karti 15% atlaide!
Gaidīsim ciemos! 

Adrese: Jēkaba 20/22, Rīga

Dalīties.

Atstāt Ziņu