Vārda dienu svin: Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

VIDEO: Mācāmies gatavot makaronus

Pinterest LinkedIn Tumblr +

SievietesPasaule.lv komanda devās ciemos uz ražotnes veikalu “Grauda spēks”, lai iemācītos gatavot makaronus. Mūsu skolotājs bija „Grauda spēks” vadītājs Raimonds. Mēs makaronus gatavojām no kviešu pilngraudu miltiem, kurus samalām turpat uz vietas esošajās mazajās dzirnaviņās. Pilngraudu miltus gatavo no visa grauda, tādēļ tie ir tumšāki un nav tik smalki kā veikalos nopērkamie baltie milti, taču pilngraudu milti ir krietni vien veselīgāki, jo ir bagāti ne tikai ar ogļhidrātiem, bet arī olbaltumvielām, minerālvielām, vitamīniem un šķiedrvielām.

Nepieciešamās sastāvdaļas makaronu gatavošanai:
Milti
Olas
Ūdens
Eļļa
Sāls

Makaronu gatavošana:
Sastāvdaļu proporcijas: uz sauju miltu vajadzīga viena ola. Uz tīras galda virsmas nober miltu kaudzīti un izveido vidū iedobīti, kurā iesit olu, pieber šķipsniņu sāls un pielej dažas piles eļļas, olu ar dakšiņu sakuļ un tad iemīca miltos. Sāk mīcīt mīklu, ik pa brīdim pielejot nedaudz ūdens. Ūdens nepieciešamību regulē, atkarībā no mīklas sausuma. Mīklu mīca aptuveni 10 minūtes vai pat ilgāk – tikmēr, kamēr to var viegli staipīt un tā nelūst.

Kad mīkla gatava, to ietin pārtikas plēvē un ieliek ledusskapī uz 15-30 minūtēm. Pēc tam, kad tā ledusskapī „atpūtusies”, mīklu plāni izrullē un var sākt veidot makaronus! Te vari ļauties fantāzijai – ar nazi griezt garos makaronus vai izmantot dažādas speciālas formiņas.
Otrs variants – ja tev mājās ir makaronu gatavošanas mašīna, ko var iegādāties mājsaimniecības preču veikalos, tad mīklu izrullē tajā un, uzliekot speciālu uzgali, iegūsi „spageti” vai „gliemezīšus” u.c. formas makaronus.

Gatavos makaronus vajadzētu vismaz veselu dienu paturēt istabas temperatūrā, lai tie sakalst un tikai tad likt iepakojumā. Makaronus, kas gatavoti, izmantojot olu, ieteicams izlietot 2 nedēļu laikā. Ja vēlies, vari arī uzreiz vārīt – tikai rēķinies, ka, tikko izveidoti, makaroni arī ātrāk uzvārīsies – jau vidēji 2 minūšu laikā.

Lai Tev izdodas!

Dalīties.

Atstāt Ziņu