Vārda dienu svin: Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

Vecmāmiņu hobiji, kas vairs nav tikai vecmāmiņu hobiji

Pinterest LinkedIn Tumblr +

espējams, daudzas no mums bērnībā, skatoties uz savu vecmāmiņu ir viegli pasmīnējušas par kādu viņas hobiju un aizraušanos. Bet kas notiek vēlāk? Kādu dienu mēs pieķeram sevi pie domas, ka arī mums pašām patīk tās pašas lietas un darām tās ar prieku. Patiesi, ir vairāki it kā “vecmāmiņu hobiji”, kas patiesībā šodien tik pat labi saucami par jaunu sieviešu hobijiem un brīvā laika pavadīšanas veidiem.


Adīšana
Kādreiz ar adīšanu tik tiešām nodarbojās mūsu vecmāmiņas. Viņām bija pilnas lādes un skapji ar dažādiem cimdiem un zeķēm. Šie tad arī bija vispopulārākie veikumi.
Šobrīd, adīšana vairs nav nodarbe, kuru meitenes pamēģina tikai mājturības stundā skolā un neviens neuzskata, ka adīt –  tas ir vecmodīgi. Ir dažādojies material piedāvāžjums arī pats adīšanas stils ir mainījies. Košas cepures, moderni džemperi, apmetņi un citi apģērbi ir tas, kā šobrīd ģērbjamies un tas ir tas, ko šobrīd labprāt rada jaunas meitenes, nevis vecmāmiņas.
                


Dobīšu ierīkošana uz palodzes
Noteikti daudzas no jums ir redzējušas, ka mūsu vecmāmiņas rūpīgi saglabā dažādus trauciņus, kuros pēc tam stāda stādiņus un iekārto pilnas palodzes visās istabās. Viņas arī vienmēr rūpīgi iekārto savus balkonus ar dažādiem ziediem. Bet kas notiek šobrīd? Vai šādus pašus darbus nedara arī jaunas sievietes? Dara. Protams, šobrīd sievietes var izvēlēties daudz dažādus skaistus podiņus un kastītes. Arī tas, ko stādīt, nav tikai tomāti vai dilles. Šobrīd audzēta tiek rukola, baziliks, piparmētras un citi dažādi garšaugi un skaistumaugi.

          

Pīrāgu cepšana
Rosīšanās virtuvē šobrīd noteikti ir viena no populārākajām nodarbēm. Iespejams, tagad pat vecmāmiņām būtu jāprasa padomi savām meitām un mazmeitām par kādam virtuves grudrībām. Aktuāla ir eksperimentēšana, dažādu tautu virtuvju izgaršošana un veselīgs uzturs. To visu jaunās saimnieces steidz izmēģināt izrādīt caur foto arī citiem un tāpēc noteikti varam teikt, ka – gatavošana noteikti vairs nav tikai vecmāmiņu nodarbe.
            

Krustvārdu mīklu minēšana
Lai arī kāda no jums varbūt šobrīd groza galvu un saka, ka to nedara, tā vis nav. Patiešām ļoti daudzām jaunām meitenēm un sievietēm šī ir viena no brīvā laika nodarbēm, līdzīgi kā grāmatu un žurnālu lašīšana. Jā, iespējams, mūsu vecmāmiņas šim procesam pieiet daudz nopietnāk – min mīklas ar enciklopēdiju palīdzību, atrisina visu līdz galam, sūta atbildes. Jaunās visu šo vairak uztver kā izklaidi, parisina, zina, tik cik zina, un noliek maliņā, bet tik un tā – krustvārdu mīklas ir iecienīta izklaide.

           

Seriālu skatīšanās
Tava vecmāmiņa noteikti seko līdzi kādam seriālam un tas laiks ir svēts un tajā labāk neko citu neieplānot un viņu netraucēt. Bet, vai tad tikai vecmāmiņas skatās seriālus? Nu vairs ne. Arī jaunā paaudze un ļoti daudzas sievietes ir seriālu varā. Kāds tam iemesls? Seriālu dažādība. Mūsdienās vārds – seri āls, vairs neasociējas tikai ar meksikāņu melodrāmām un mīlas kaisībām. Šobrīd skatāmi seriāli par pikantām tēmām, par dzīvi un ikdienu dažādu modernu profesiju birojos utt.

         

Dalīties.

Atstāt Ziņu