Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

Vakariņas vācu gaumē

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Šķiet, ka Vācijas virtuve ir ļoti dažāda. Tas tāpēc, ka katrā Vācijas reģionā ir savas nianses, kā ko pagatavo. Lai gan bieži vien uzskata, ka Vācijā ēd tikai desiņas un kāpostus, mēs tam pilnīgi un noteikti nepiekrītam. Meklējot, atrodot, un nogaršojot ēdienus, secinājām, ka tā ir garšīga, dažāda un reizē sātīga (daudz gaļas) virtuve.
Tā nu mēs, ‘Vācijas mēneša’ ietvaros, vācu noskaņas un garšu buķeti devāmies izbaudīt pie Annijas.

 

Annija Goldberga:
Vakara gaitā iepazināmies ar vācu šlāgermūzikas varoņiem, kā arī ar populāriem vācu izpildītājiem, kā Alphaville, Scorpions, Tokio Hotel, Scooter un Rammstein utt. Tomēr galveno uzsvaru liku uz klasisko mūziku – Bēthovens, Mocarts, Šuberts, Mālers, Brāmss, Webers un, starp citu arī Hanss Zimmers, kurš ir radījis mūziku daudzām Holivudas filmām – Karību Jūras Pirāti, Karalis Lauva, Tumšais bruņinieks, Madagaskara un neskaitāmām citām. Arī noskaņojumu šim vakaram gribējās radīt ar romantikas un elegances piesitienu – ar svecēm un vīna glāzēm. To ļoti labi papildināja mūsu vakara izklaide – vāciešu bērni uz Sv.Martina dienu (mūsu Mārtiņa dienu) gatavojot papīra laternas , tāpēc arī mēs šajā vakarā radījām katra savu sajūtu laternu.

 

Mūsu šī vakara ēdienu receptes:
Kartupeļu salāti ar rukolu. Lasi recepti šeit>>>
Viltotais zaķis ar burkāniem un olām. Lasi recepti šeit>>>
Aknas berlīniešu gaumē. Lasi recepti šeit>>>
Bavāriešu vaniļas krēms. Lasi recepti šeit>>>

 

Sajūtas, ko paņemt no Vācijas mēneša un šī vakara!

Annija Goldberga:
Man vācieši asociējas ar vācu šlāgeriem, filmām “Run, Lola, run” un “Komisāru Reksi”, daudz gaļas ēdieniem un burvīgu klasisko mūziku. Šis vakars atgādināja, cik klasiskā mūzika tomēr ir patīkama ausij – nomierinoša un iedvesmojoša.

Līga Ozoliņa:
Ir grūti novērtēt šo mēnesi, nesalīdzinot to ar iepriekšējo, Meksikas mēnesi. Ja septembrī viss šķita diezgan jauns, aizraujošs, nebijis, tad šajā, Vācijas mēnesī, tomēr šķita, ka viss ir tik zināms. Tiesa, ļoti uzrunāja raksturojums, kādu vāciešiem deva latviete Liene, kura ir ieprecējusies vietējo vāciešu ģimenē. Proti, vācieši ir ļoti mērķtiecīgi, neatlaidīgi un strādīgi. Savukārt no raksta par vācu kvalitāti paņēmu līdzi domu par to, ka ikvienam vajadzētu veikt savu darbu pēc vislabākās sirdsapziņas, tad arī iespējams darīt lielas un paliekošas lietas!

Zane Zvejniece:
Manos uzskatos Vācija ir tāda kā ideālas sadzīves, kārtības un sakārtotas vides zeme. Arī šī mēneša ietvaros publicētie raksti, to apstiprina – tur var braukt iepirkties, jo tur ir viss, Vācijā ražo kvalitatīvas preces, no turienes nāk stipra un spilgta personība utt. Es gribētu no viņiem paņemt šo sajūtu – ka ir jācenšas izdarīt un sasniegt labāko!

Līga Rozentāle:
Vācija man ir tuva zeme, jo skolas laikā pastiprināti apguvu vācu valodu, divreiz arī ciemojos tur pie viesģimenēm. Bija patīkami atkal atsvaidzināt šīs sajūtas un vācu valodu. No Vācijas savā ceļasomā gribu iepakot līdzi viņu milzīgo apņēmību: ja ir mērķis, tad tik jāizstrādā plāns, kā to sasniegt un uz priekšu, pēc kāda laika gribētais jau ir rokā! Tāpat man noderētu aizņemties šķipsniņu praktiskuma, citādi dažbrīd šķiet,ka tās ir par maz un vairāk lidinos mākoņos, nekā stāvu ar abām kājām uz zemes.
Un interesanti,ka tieši Vācijas mēneša ietvaros sāku biežāk uzgriezt sev fonā LR2, laikam vācu šlāgeru ietekmē radās vēlme paklausīties arī mūsējos. Nav gluži mana ikdienas mūzika, bet reizumis man pat ļoti patīk- uzdzen nostaļģiskas sajūtas, atgādina bērnību, vecāku mājas, zaļumballes omulību…


 

 

Dalīties.

Atstāt Ziņu