Vārda dienu svin: Margrieta, Margarita

Vai vecākiem vajadzētu mācīt saviem bērniem braukt?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

av noslēpums, ka autovadīšanas iemaņu apgūšana ir ne vien dārga, bet arī nervus kutinoša pieredze. Šī iemesla dēļ vairums jauno autovadītāju vēršas pēc palīdzības pie saviem vecākiem vai citiem ģimenes locekļiem. Neskatoties uz to, ka šīs apmācības ir bez maksas, jaunie autovadītāji par tām maksā emocionālo cenu, proti, apmācību laikā tie zaudē ne vienu vien nervu šūnu.

Kā zināms, apmācību laikā ir teju neiespējami izvairīties no satraukumā sasvīdušām plaukstām, tomēr nereti nākas paciest arī vecāku kliegšanu – gadās, ka, nesaprotot vai neievērojot kādas norādes, vecāki zaudē savaldīšanos un paceļ balsi. Tie, kas to ir piedzīvojuši, piekritīs, ka šādas apmācības var būt psiholoģiski traumatiskas.

Vecāki pret autovadīšanas instruktoriem
Neskaitot to, ka jaunajiem autovadītājiem bieži nākas paciest vecāku uzkliegšanu, tiem mācīšanās kopā ar vecākiem šķiet kaitinoša un pat biedējoša. Tas ir ne vien tādēļ, ka viss mācīšanās process ir satraucošs, bet arī tādēļ, ka vecākiem nereti ir nācies nekavējoties pārņemt autovadīšanu, lai izvairītos no ceļu satiksmes negadījuma, ko bērns ir gandrīz izraisījis. Jāatgādina, ka, lai pasargātu gan sevi, gan citus no liekiem izdevumiem, kas var rasties ceļu satiksmes negadījuma rezultātā, ir nepieciešama OCTA apdrošināšana. Bez šaubām var teikt, ka nepieredzējuši autovadītāji un viņu valdonīgie vecāki ir katastrofāla savienība.

Ir pat veikti vairāki pētījumi, lai noteiktu, kāds stress pārņem jauniešus, mācoties autovadīšanu ar vecākiem un apgūstot autovadīšanas iemaņas ar braukšanas instruktoriem. Varat minēt, kurā gadījumā stresa līmenis bija augstāks. Citi pētījumi pierāda, ka mācīšanās kopā ar vecākiem palīdz sasniegt progresu ātrāk, tomēr pastāv arī lielāka varbūtība, ka jaunieši pārņems savu vecāku sliktos autovadīšanas ieradumus. Šo slikto autovadīšanas ieradumu starpā ir nepaskatīšanās spogulīšos pirms manevra veikšanas, roku krustošana auto stūres griežas laikā, pieļaujamā ātruma pārsniegšana, distances neievērošana, kā arī runāšana pa mobilo tālruni autovadīšanas laikā.

Autovadītāja apliecības iegūšanas īstā cena
Pirms jaunie autovadītāji var noņemt “M” burtu un nolikt malā mācību braukšanas atļauju jeb tā saucamās “baltās tiesības”, ir nepieciešams ne vien liels darbs, bet arī lieli finansiālie ieguldījumi. Nav noslēpums, autovadītāja apliecības iegūšana nav lēts prieks, tādēļ nav brīnums, ka lielākā daļa jauniešu finanšu līdzekļus šim mērķim lūdz saviem vecākiem. Tā kā Latvijā autovadītāja apliecību ir iespējams iegūt no 18 gadu vecuma, tad vairums jauniešu izmanto šo iespēju, lieki nekavējoties. Ņemot vērā to, ka vairākums jauniešu šajā vecumā vēl paši nepelna, ir tikai loģiski, ka izdevumus autovadītāja apliecības iegūšanai sedz vecāki.

Kā zināms, lai iegūtu autovadīšanas tiesības, ir nepieciešami finanšu līdzekļi ne vien mācībām, bet arī tādām pozīcijām kā, piemēram, mācību grāmatas, medicīniskā izziņa, braukšanas nodarbības, kā arī teorētiskie un praktiskie eksāmeni. Ja jaunieši pēc autovadītāja tiesību iegūšanas vēl iegādājas arī savu pirmo automašīnu, izdevumi ir vēl lielāki. Kā zināms, ir jāmaksā ne vien par automašīnu kā tādu, bet arī par tās uzturēšanu, remontu, degvielu, transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli un apdrošināšanu. Ja ir vēlme vēl vairāk nodrošināties pret izdevumiem, kas var rasties ceļu satiksmes negadījuma rezultātā, var noderēt KASKO apdrošināšana.

Dalīties.

Atstāt Ziņu