Vārda dienu svin: Jurģis, Juris, Georgs

Kādi automašīnu modeļi ir lieliski pat ar ļoti lielu nobraukumu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tiek uzskatīts, ka automašīnu, kuras nobraukums ir 200 000 km, vairs nav vērts iegādāties. Automašīnas ar nobraukumu virs 300 000km ir neizpētīta teritorija, kuru sasniedz vien retā mašīna – un pavisam nedaudz auto tajā ir labā stāvoklī.

Ja aplūkojam Eiropas un Amerikas organizāciju (TUV, Consumer Reports, JD Power, Top Gear u.c.) datus un publikācijas par automašīnu uzticamības reitingiem, tad pētījumu rezultāti atšķirsies eksemplāriem ar normālu nobraukumu (līdz 100 000). Jo lielāks nobraukums, jo līdzīgāki modeļu saraksti. Tie ir gaužām līdzīgi – parunāsim par automašīnām, kas spēj nobraukt līdz pat 500 000 km.

Toyota Corolla

Šī japāņu subkompaktu un kompaktu saime ir vislabāk pārdotais modelis uz planētas, un tas ne bez iemesla – šīs automašīnas ir pieejamas, tās ir pazīstamas ar izcilu uzticamību, īpaši devītā paaudze, kas tika prezentēta 2000. gadā.

Noslēpums ir apzināta vienkāršība. Corolla dzinējiem ir potenciāls būt jaudīgākiem, nekā tie ir, taču ražotājs tīši upurē jaudu vienkāršāka – un līdz ar to arī uzticamāka – dizaina vārdā. Rezultāts ir masīvs, visai “garlaicīgs” transportlīdzeklis, kas var viegli izturēt simtiem tūkstošu kilometru. Odometra skala beigsies ātrāk, nekā Corolla beigs braukt.

Honda Accord

Vēl viens neuzkrītoša izskata “japānis”, uz kuru neattiecas automobiļu nobraukuma likumi un ilgmūžības standarti. Eiropas tirgū pārdotās versijas galvenā priekšrocība ir efektīva un vienmērīga sešu pakāpju manuālās pārnesumkārbas darbība. Varbūt tā pat ir pārāk laba parastam četrdurvju sedanam.

Ford Fusion

Mēs runājam par Eiropas versiju – kompaktu minivenu, kas tika montēts Vācijā un Indijā no 2002. līdz 2012. gadam. ASV “Fusion” ir vidēja izmēra sedans.

Lūk, šī mikroauto labā reputācija veidojusies pateicoties vienkāršiem atmosfēras dzinējiem, kas parasti darbojas kopā ar mehānisko pārnesumkārbu. Uzticama balstiekārta un augsts klīrenss palīdz pagarināt kalpošanas laiku – tā rezultātā automašīna var braukt vismaz 20 gadus.

Porsche 911

Dārgas automašīnas var – un par tādu naudu tām vajadzētu – ceļot tālu. Šie Porsche modeļi, kas izlaisti pirms 1998. gada, ir slaveni savas uzticamības dēļ: tie ir aprīkoti ar dzinēju ar gaisa dzesēšanu, ko nākamajās paaudzēs nomainīja ar ūdeni dzesēts dzinējs. Papildus augstajai cenai ir vēl viens apstāklis, kas var būt trūkums: šī automašīna ir cimperlīga vadītāja braukšanas prasmju ziņā.

Ja jums ir pietiekami daudz naudas un pārliecība sakņojas prasmēs un pieredzē, tad tas ir lielisks pirkums – pat ar odometra adatu ap 200 000 kilometru atzīmi. Izmantojot standarta servisu, 911 var viegli nobraukt vēl vismaz 150 000 vai pat 250 000 km.

Protams, šie un citi izturības čempioni piepildīs savu potenciālu tikai tad, ja par tiem rūpēsies pareizi. Pērkot lietotu automašīnu, pārbaudiet tās VIN vēsturi. Tas dos jums priekšstatu par to, cik labi iepriekšējais īpašnieks ir rūpējies par automašīnu un kā tā tikusi apkopta un remontēta.

 

Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu