Vārda dienu svin: Artūrs, Artis

Elektroauto uzlādes stacijas Latvijā kļūst pieejamākas

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Elektroauto piedāvājums un pieprasījums katru gadu pieaug, tāpēc ir loģiski, ka līdzi attīstās arī piemērota infrastruktūra. Šajā gadījumā tas visvairāk attiecas uz elektroauto uzlādes stacijām – tām jābūt plaši pieejamām ne tikai lielākajās pilsētās, bet arī reģionu pilsētās, galveno autoceļu tuvumā un tur, kur koncentrējas daudz cilvēku un automašīnu. Salīdzinot ar situāciju pirms pāris gadiem, šobrīd elektroauto uzlādes stacijas Latvijā ir daudz pieejamākas un to ir krietni vairāk, tāpēc ikviens, kurš iegādājies elektroauto vai to iznomājis, var bez lielām pūlēm sev aktuālajā maršrutā atrast, kur veikt spēkrata uzlādi.

Kāpēc uzņēmumiem ieviest uzlādes stacijas savā teritorijā

Attīstoties elektroauto uzlādes tīklam, būtiska loma šajos procesos ir arī uzņēmumiem. Ierīkojot savā teritorijā elektroauto uzlādes stacijas, tiek paplašināta ne tikai kopējā sabiedrībai pieejamā uzlādes infrastruktūra, bet arī iegūtas būtiskas konkurences priekšrocības un uzlabots tēls. Piemēram, pie biroju ēkām, restorāniem, viesnīcām, izklaides parkiem un citām vietām uzstādītās uzlādes stacijas labprāt izmanto klienti. Uzlādes stacijas ir signāls, ka uzņēmums domā par tiem, kuri izmanto elektroautomašīnas un atbalsta šo zaļo izvēli. Uzlādes staciju pieejamība var būt viens no svarīgiem faktoriem brīdī, kad potenciālais klients izlemj, uz kuru atpūtas vietu vai restorānu doties, kura uzņēmuma pakalpojumus izmantot.

“Ignitis” – pieredzējis uzlādes staciju ierīkotājs

“Ignitis Latvija”, kas jau vairākus gadus veiksmīgi darbojas Latvijas enerģētikas tirgū, piedāvā uzņēmumiem uzstādīt elektroauto uzlādes stacijas Latvijā un kopā ar citiem “Ignitis Group” uzņēmumiem plāno izveidot uzticamāko un ērtāko ātrās uzlādes tīklu Baltijā. Lietuvā jau ir uzstādītas aptuveni 70 publiski pieejamas uzlādes stacijas pilsētu centros, pie autoceļiem, ātrās ēdināšanas restorāniem un birojiem. “Ignitis” nodrošina elektroauto uzlādes staciju ierīkošanu biznesa klientiem, pielāgojoties to vajadzībām un darbības specifikai, kā arī piedāvā biznesa klientiem gan ātrās, gan lēnās elektroauto uzlādes stacijas atbilstoši tam, vai stacijas būs privātas vai publiskas.

Kādu uzlādes staciju izvēlēties – lēno vai ātro?

Piemērotākās vietas, kur uzstādīt elektroauto uzlādes stacijas, atkarīgas no vairākiem faktoriem – vides plānojuma, transporta plūsmas, lietotāju pieprasījuma, jo elektroauto īpašnieks vienmēr gribēs izmantot ērtāko un viņam pieejamāko uzlādes vietu. Uzlādes staciju izvietojums konkrētajā teritorijā arī var būt izšķirošs lēmumā, vai vispār iegādāties elektroauto. “Ignitis Latvija” saviem klientiem piedāvā publiskās un privātās uzlādes stacijas.

  • Ātrās uzlādes stacijas pieejamas ar jaudu 20 kW un vairāk, uzlāde tajās ilgst vidēji 30–50 minūtes. Tās pārsvarā uzstāda lielāko autoceļu tuvumā, pilsētu centros, iepirkšanās centru stāvlaukumos, arī degvielas uzpildes stacijās – vietās, kur cilvēki pavada īsāku laiku vai piestāj garākā ceļā, vēloties apvienot vairākas lietas, piemēram, nopirkt uzkodas, apmeklēt labierīcības, izkustēties un arī uzlādēt savu elektroauto tālākam ceļam.
  • Lēnās uzlādes stacijas ar jaudu no 3,4 kW līdz 22 kW, tajās uzlāde var aizņemt vairākas stundas. Izvēloties lēnās uzlādes stacijas privātai lietošanai, visbiežāk klienti tās uzstāda privātās autostāvvietās, garāžās vai dzīvojamo māju pazemes autostāvvietās. Lēnās uzlādes stacijas, kas pieejamas publiskai lietošanai visu diennakti, parasti ierīko autostāvvietās, kas atrodas pie viesnīcām, slimnīcām, birojiem, kinoteātriem u. c.

Pieejamas elektroauto uzlādes stacijas, kas stiprināmas pie sienas, montējamas uz zemes, kā arī bezvadu uzlādes stacijas. “Ignitis Latvija” eksperti konsultēs un ieteiks piemērotāko risinājumu tieši jūsu uzņēmumam un tā vajadzībām.

Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu