Vārda dienu svin: Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

Auto vadīšana ziemā: mīti un fakti

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ziema ir gadalaiks, ko autovadītāji katru gadu sagaida ar bažām. Sniega putenis, apledojumi, kupenas – tie ir tikai daži faktori, kas negatīvi ietekmē autovadītāju braukšanas pieredzi un pārliecinātību uz ceļa, tādēļ ir nepieciešams mašīnu aprīkot ar ziemas riepām. Piemeklējiet savai automašīnai piemērotākās ziemas riepas jau tagad. Vienuviet apkopojām interesantākos mītus un faktus par ziemas riepām. Lasiet tālāk, lai uzzinātu, cik labi esiet informēti!

1. Ziemas riepas, braucot rada pārāk lielu troksni

MĪTS: Tā var būt ar ziemas riepām, kam ir izteikti rupjš protektors, taču tas neattiecas  uz standarta ziemas riepām.  Pateicoties uzlabojumiem protektora dizainā un gumijas sastāvā, ziemas riepas ir tikai nedaudz skaļākas, nekā vissezonas vai vasaras riepas.

2. Ziemas riepas ir efektīvākas nekā vissezonas riepas

FAKTS: Vissezonas riepas ir ideāli piemērotas, ja pārvietojaties laikapstākļos, kad ceļu klāj neliela ledus vai sniega kārta. Ziemas riepas braukšanu īpaši skarbā ziemā padarīs ievērojami efektīvāku, nekā vissezonas riepas.

3. Ja ceļš ir tīrs, tad ziemas riepas nav vairs nepieciešamas

MĪTS: Autovadītājiem ir radies uzskats, ka ziemas riepas ir nepieciešamas tikai tad, ja ceļu klāj sniegs vai ledus. Patiesībā ziemas riepas ir paredzētas ne tikai sniegam un ledum, tās ir nepieciešamas arī tad, ja ceļš ir tīrs, bet gaisa temperatūra ir zema. Ziemas riepu gumija, iestājoties vēsākam laikam, paliek mīksta un lokana. Bez ziemas riepām automašīnas veiktspēja aukstumā pasliktināsies pat uz tīriem ceļiem.

4. Gaisa spiediens ziemas riepās ir bieži jāpārbauda

FAKTS: Pazeminoties temperatūrai, gaisa spiediens riepās samazinās. Samazināts spiediens riepās var pasliktināt to saķeri, izturību, tādā veidā būtiski ietekmējot mašīnas vadāmību. Regulāri jāveic riepu spiediena pārbaude un jāpārliecinās, ka tas atbilst transportlīdzeklim ieteiktajam.

5. Ziemas riepas ir izstrādātas tā, lai maksimāli novērstu auto saslīdēšanas iespēju

FAKTS: Ziemas riepu protektoros ir tūkstošiem sīku rievu, kas palīdz uzlabot saķeri uz apledojušiem ceļiem. Ziemas riepu izgatavošanā tiek izmantots atšķirīgs gumijas maisījums, nekā vasaras vai vissezonas riepām, tādā veidā ziemas riepas, kad gaisa temperatūra pazeminās, saglabā savu  elastību un saķeri ar ceļu. Protektora dziļums un raksts ziemas riepām ir daudz dziļāks un rievotāks, tā samazinot sniega uzkrāšanos riepās un atbrīvojoties no liekā ūdens braukšanas laikā.

6. Automašīnai pietiek tikai ar divām ziemas riepām

MĪTS: Lai uz ceļa ziemas laikā būtu droši pārvietoties, ir ļoti svarīgi, lai visas četras riepas būtu ziemas riepas. Daži autovadītāji, taupības nolūkos, nolemj uzstādīt tikai divas ziemas riepas uz priekšējās vai aizmugurējās ass, domājot, ka ar to pietiek, lai automašīna droši pārvietotos par sniegotajiem ceļiem. Tomēr šāda taktika ir ļoti bīstama, jo tā nenodrošina pietiekamu saķeri ar ceļu un pazemina transportlīdzekļa bremzēšanas spēju.

7. Pārvietojoties ar ziemas riepām, ātrumam nav jābūt zemākam par atļauto

FAKTS: Viens no izplatītākajiem mītiem par ziemas riepām ir tāds, ka, lai tās efektīvi izmantotu, automašīnas ātrumam jābūt zemākam par atļauto. Patiesībā tas ir jādara, braucot ar vissezonas riepām, jo tām ir mazāka saķere ar ceļu, kas palielina risku saslīdēt. Ar ziemas riepām uz ceļa autovadītāji var pārvietoties ar ierasto ātrumu un justies droši.

8. Ziemas riepu iegāde nav ilgtermiņa ieguldījums

MĪTS: Ziemas riepas ir ļoti izturīgas un tās var uzglabāt, kad tās nav nepieciešamas. Patiesībā, ziemas riepas var kalpot pat līdz piecām sezonām. Ziemas riepu iegāde un pielietošana, ilgtermiņā Jūs pasargās un radīs drošības sajūtu uz sniegotajiem auto ceļiem.

 

Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu