Vārda dienu svin: Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

Vai Tu jau zini, kā strādā pensijas kalkulators?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pensijas aprēķini ir laikietilpīgi, sarežģīti un jebkurā gadījumā aktuāli tikai pirmspensijas vecuma cilvēkiem – ja tāds ir arī Tavs viedoklis, pienācis laiks to mainīt! Pensiju kalkulators ir noderīgs strādājošiem cilvēkiem jebkurā vecumā, arī tiem, kuri tikai uzsākuši darba gaitas. Jo ātrāk Tu sāksi pievērst uzmanību saviem pensijas iekrājumiem, jo efektīvāk varēsi ar tiem rīkoties. Lasi tālāk un uzzini, kur pieejams labākais vecuma pensijas kalkulators!

Pensijas Latvijā: kas sagaidāms nākotnes pensionāriem?
Pašlaik Latvijā ir trīs veidu pensijas: izdienas pensija, pieejama atsevišķo profesiju pārstāvjiem; invaliditātes pensija un vecuma pensija. Pensijas vecuma kalkulators ir pieejams Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) mājaslapā.

Pensiju kalkulators parasti tiek piedāvāts vecuma pensijas aprēķiniem, jo tie ir vissarežģītākie un arī visnozīmīgākie ikviena cilvēka nākotnei. Vecuma pensija savukārt iedalās trīs līmeņos:

  •  1. līmenis – nefondētas iemaksas;
  •  2. līmenis – fondētas iemaksas;
  •  3. līmenis – brīvprātīgas iemaksas privātajos fondos.

1.līmeņa pensiju iemaksas tiek novirzītas pašreizējo pensiju izmaksai, 2. līmeņa iemaksas strādājošie ir tiesīgi ieguldīt finanšu tirgū ar bankas-starpnieka palīdzību, un 3. līmeņa iemaksas ir paredzētas brīvprātīgai papildu pensiju kapitāla veidošanai.

Vairumam Latvijas iedzīvotāju pensijas kapitāls veidojas no otrā līmeņa uzkrājumiem. Pateicoties ieguldījumiem fondos, gadu laikā pensijas uzkrājumi palielinās, bet tas arī sarežģī pensijas aprēķinus – strādājošais nevar vienkārši saskaitīt ikmēneša iemaksas, aprēķinos jāņem vērā arī kapitāla pieaugums vai zaudēšana.

Pensijas aprēķināšanas kalkulators palīdz veikt visprecīzākos aprēķinus jebkurā laika posmā, neatkarīgi no tā, cik gadu cilvēkam ir palicis līdz pensijai. Lasi tālāk par kalkulatora izmantošanas īpatnībām!

Kalkulators pensijas aprēķināšanai internetā
Pensijas prognozes kalkulators strādā tāpat kā nodokļu un citu aprēķinu tiešsaistes kalkulators – tas izmanto lietotāja ierakstīto informāciju un veic aprēķinus, izmantojot iebūvētos algoritmus. Taču vecuma pensijas aprēķina kalkulators nevar sniegt viennozīmīgu atbildi uz to, cik liela būs Tava nākotnes pensijas – to spēj pateikt tikai VSAA speciālisti, saņemot personas pieteikumu vecuma pensijas izmaksai.

Kalkulatoru ir vērts izmantot, lai aprēķinātu aptuvenu iekrājumu apjomu dažādos pensiju plānos. Pašlaik Latvijas iedzīvotājiem ir pieejami vairāki pensiju kalkulatori:

  •  Latvija.lv pensijas kalkulators – aprēķina pensijas pamatapjomu, neņemot vērā papildu uzkrājumus 2. un 3. līmenī;
  •  VSAA pensijas kalkulators – portālā Manapensija.lv var uzzināt precīzāko informāciju par nākotnes pensijas apjomu. Kalkulatorā var ierakstīt informāciju gan par otro, gan par trešo pensiju līmeņa uzkrājumu, taču vispirms šie dati ir jāiegūst no bankas-līdzekļu pārvaldītāja;
  •  Swedbank pensijas kalkulators, SEB pensijas kalkulators u.c. – banku kalkulatori parāda iespējamo pensijas uzkrājumu apjomu viņu piedāvātajos pensiju plānos. Banku pensijas aprēķina kalkulators ļauj uzzināt, uz cik lielu uzkrājumu var cerēt, ik mēnesi ieguldot pensiju fondos noteiktās naudas summas.

Vecuma pensijas aprēķināšanas kalkulators nav vienkāršākais interneta kalkulators, jo aprēķiniem ir vajadzīgi dažādi dati, un ne visi kalkulatori ir savstarpēji aizvietojami – gluži otrādi, katra kalkulatora funkcijas ir ierobežotas. Lai uzzinātu vairāk par pensijas aprēķiniem, ienāc platformā Aprēķins.lv un iemācies orientēties pensijas noteikumu un aprēķinu džungļos!

Pensijas kalkulators ir neaizvietojams, lai aprēķinātu gan nākotnes pensijas apjomu, gan savas finanšu iespējas doties pelnītā atpūtā vai pastrādāt vēl kādu laiku. Izmanto Aprēķins.lv elektronisko aprēķinu platformu un saņem vienmēr precīzu rezultātu!


Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu