Vārda dienu svin: Rasma, Rasa, Maira

Ieteikumi budžeta plānošanai 2022. gadā

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Finanšu plānošana ir ieradums, kuru būtu nepieciešams attīstīt ikvienam no mums – tas palīdz kontrolēt naudas plūsmu, atrisināt finansiālās grūtībās, kā arī kļūt finansiāli neatkarīgam. Jauns gads sniedz jaunas iespējas, tādēļ sniedzam ieteikumus budžeta plānošanai 2022. gadā!

Ziniet, kādēļ Jums nepieciešams budžets

Sāciet ar to, kādēļ Jums nepieciešams budžets – Jums ir parāds vai, piemēram, ikmēneša tēriņi pārsniedz ikmēneša ienākumus? Varbūt vēlaties ietaupīt, lai iegādātos jaunu auto vai sarīkotu kāzu svinības? Iemesli var būt dažādi, taču šajā gadījumā svarīgi saprast, kāds ir Jūsu iemesls, jo tieši tas palīdzēs saprast, kā rīkoties tālāk!

Izmēģiniet dažādas metodes

Tāpat kā ir daudz iemeslu, kādēļ nepieciešams budžets, arī budžeta plānošanai ir daudz iespēju – lai tas nesagādātu galvassāpes un vainagotos panākumiem, svarīgi atrast sev piemērotāko metodi. Daži cilvēki katru dienu piefiksē savus tēriņus uz papīra, savukārt citi uztic šo pienākumu lietojumprogrammai. Varat izmantot, piemēram, 50/30/20 likumu vai aplokšņu sistēmu.

Neuztraucieties, ja uzreiz nespējat atrast sev piemērotāko metodi – budžeta plānošana ir process, kura gaitā nāksies izdarīt daudz un dažādus labojumus! Ja jūtat, ka izvēlētā metode nav efektīva, nebaidieties izmēģināt ko jaunu!

Nostādiet mērķus

Iesākot Jauno gadu, cilvēki mēdz izvirzīt dažādus mērķus. Plānojot budžetu, svarīgi noteikt konkrētu rīcības algoritmu, kā mērķi tiks sasniegti! Mērķi var būt īstermiņa, piemēram, auto vai mājokļa iegāde, kā arī ilgtermiņa, piemēram, iekrājumu fonda izveide. Rīcības algoritms var būt, piemēram, katru mēnesi atlikt noteiktu naudas summu.

Atbrīvojieties no parāda

Parādi rada pamatīgu finanšu slogu, tādēļ vajadzētu censties pēc iespējas ātrāk no tiem atbrīvoties! Parādu atmaksu budžetā nostādiet kā prioritāti un, kamēr tas nav atmaksāts, vajadzētu atteikties no vēlmju realizēšanas.

Izveidojiet tēriņu grafiku

Budžets ir kā ikmēneša finanšu plāns, un kādēļ gan nenoteikt izdevumiem konkrētus datumus? Varat iestatīt automātiskos bankas maksājumus vai, piemēram, iegādāties pārtikas preces noteiktā dienā katru nedēļu vai divas reizes mēnesī. Zinot, kad un kādus tēriņus sagaidīt, varēsiet izvairīties no papildu stresa un potenciālām finansiālajām problēmām!

Nošķiriet vēlmes no vajadzībāmLai būtu drošs, ka finansiālās prioritātes tiek noteiktas pareizi, sākumā nošķiriet vēlmes no vajadzībām. Vajadzības ir tās lietas, bez kurām ikdienā nevarat iztikt, piemēram, mājoklis un pārtika, savukārt vēlmes ir iegribas, piemēram, luksusa auto. Tomēr atcerieties, ka nekādā gadījumā nevajadzētu pilnībā atteikties no vēlmēm, jo tas mazinās Jūsu motivāciju plānot budžetu – vēlmes varat īstenot no tām finansēm, kas palikušas pēc vajadzību apmierināšanas.

Diemžēl var būt situācijas, kad tēriņi ir neatliekami, taču tiem trūkst finanšu. Šādās situācijās var palīdzēt aizdevums internetā – lai uzzinātu vairāk par aizdevumu un tā kopējām izmaksām, varat aizpildīt kalkulatoru. Tomēr atcerieties, ka jebkurš aizdevums rada pamatīgu slogu budžetam, tādēļ rūpīgi izvērtējiet savas iespējas to atmaksāt!

Atcerieties, ka katrs mēnesis ir atšķirīgs

Dažus mēnešus Jums būs jāplāno, piemēram, mājokļa vai auto remonts, savukārt citos mēnešos Jums būs jāplāno atvaļinājums vai dzimšanas diena. Atcerieties, ka katrs mēnesis ir atšķirīgs, tādēļ regulāri pārskatiet budžetu, lai noteiktu, kurās jomās varat ietaupīt un kurām jomām nāksies veltīt vairāk!

Regulāri pārbaudiet savu progresu

Ik pa laikam pārbaudiet savu progresu – padomājiet, vai esat sasniedzis nostādītos mērķus un ko varat mainīt, lai tos sasniegtu ātrāk. Redzot, ko esat sasniedzis, Jums būs vēl lielāka motivācija turpināt iesākto un darboties ar lielāku jaudu!

Citreiz var pietrūkt motivācijas turpināt budžeta plānošanu, un šādos gadījumos noderēs bonusu sistēma jeb sevis lutināšana. Katru reizi, kad sasniedzat kādu no budžetā nostādītajiem mērķiem, palutiniet sevi, piemēram, ar gardu ēdienreizi ārpus mājas vai kādu relaksējošu SPA procedūru!

Dalīties.

Atstāt Ziņu