Vārda dienu svin: Rozālija, Roze

Ar ko atšķiras elektrības tirgotāji un kā izvēlēties īsto?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kopš elektroenerģijas tirgus atvēršanās pirms vairākiem gadiem šajā nozarē spēkā ir tādas pašas konkurences attiecības kā citās uzņēmējdarbības jomās. Elektrības tirgotāji ar saviem piedāvājumiem cīnās par klientiem, meklē veidus, kā piesaistīt jaunus klientus, kā uzlabot un attīstīt pakalpojumus. Šāda situācija noteikti nāk par labu patērētājiem, jo viņi ne tikai var brīvi izvēlēties, no kura tirgotāja iegādāties elektrību, bet arī panāk, ka kopumā uzlabojas un attīstās nozares pakalpojumi.

Tomēr, redzot, ka elektrības tirgū darbojas vairāk nekā pāris tirgotāju, izvēle to starpā jau kļūst grūtāka, prasa iedziļināšanos un analīzi. Ar ko tad atšķiras elektrības tirgotāji un viņu pakalpojumi? Kam pievērst uzmanību un kā izvēlēties īsto, ar kuru slēgt līgumu?

Dažādi tarifu plāni un cenas

Redzamākās atšķirības, kuras starp elektrības tirgotājiem pirmās pamana arī klienti, ir dažādi piedāvātie tarifu plāni un to cenas, kā arī elastīgas vai fiksētas cenas produkti. Te katram tirgotājam ir iespēja izveidot, viņaprāt, klientiem pievilcīgus produktus, kas ļauj ieinteresēt tieši sev aktuālo klientu grupu.  Kāds tirgotājs īpaši izdevīgus tarifu plānus izveidojis tieši biznesa klientiem ar lielu patēriņi, cits vairāk orientējas uz mazajiem klientiem un mājsaimniecībām, kurām rēķinu apjoms un patēriņš parasti nav tik liels. Tāpēc pirmais kritērijs, pēc kura var saprotami salīdzināt elektrības tirgotājus, ir tieši šie piedāvātie plāni. Vai to vidū ir tāds, kurš atbilst jūsu vajadzībām un ir par izdevīgu cenu? Vēlaties prognozētu rēķinu vai riskēt un maksāt pēc biržas cenām? Atliek piemeklēt atbilstošāki pakalpojuma plānu plašajā elektroenerģijas tirgū. Bet jāatceras, ka šis ir tikai viens no puzles gabaliņiem, kas jāsaliek, lai iegūtu skaidru ainu un izdarītu pārdomātu izvēli.

Atšķirības slēpjas arī būtiskās niansēs

Vēl bez tarifu plāniem un to cenām jāpievērš uzmanība dažādām līgumsaistību niansēm, kuras klients uzņemas, izvēloties šo elektrības tirgotāju. Piemēram, vai līgums par izvēlēto tarifu un cenu ir beztermiņa? Vai arī tam ir konkrēts darbības laiks, piemēram, 12 mēneši vai ilgāk? Tāpat līgumā var būt ietverta soda nauda par līguma laušanu. Šis faktors daudziem klientiem, kuri nolemj mainīt tirgotāju, ir kā pārsteigums, jo viņi nemaz nav pievērsuši uzmanību, ka esošajā līguma iekļauts šāds punkts. Bet ne visi elektrības tirgotāji nosaka soda naudu. Te katram klientam pašam jāizvērtē, vai viņu apmierina šāds nosacījums. Vēl jāseko līdzi, kādas ir pakalpojuma patiesās izmaksas, jo var parādīties kādas papildu administratīvās pozīcijas, kas vēl nāk klāt rēķinam. Protams, jāpatur prātā, ka visi elektrības lietotāji maksā arī fiksētās un no tirgotāja puses neietekmējamās maksas par sadali un pārvadi, OIK un citas pozīcijas, kas ietvertas normatīvajos aktos.

Nozīme ir arī elektrības tirgotāja reputācijai

Cena un pakalpojumu piemērotība klienta vajadzībām, protams, ir primārie faktori, pēc kuriem tiek izvēlēts tirgotājs. Bet par zemu nevajadzētu novērtēt arī paša tirgotāja tēlu un reputāciju. Daži elektrības tirgotāji, kas pieejami tirgū, var šķist atpazīstamāki, bet citi pavisam sveši. Tas, protams, liek ievērot piesardzību. Tomēr ne vienmēr jaunais un nezināmais ir kaut kas sliktāks un neuzticamāks. Jā, tā var gadīties, bet pirms lēmuma pieņemšanas labāk iepazīties ar katru tirgotāju tuvāk – ieskatīties mājaslapā, novērtēt profesionalitāti, palasīt atsauksmes, uzzināt vairāk par uzņēmuma pieredzi šajā tirgus segmentā. Bieži vien tirgū ienāk jau pieredzējuši uzņēmumi no kaimiņu valstīm, kuri piedāvā konkurētspējīgus un uzticamus pakalpojumus.

Salīdzināt, izvērtēt un izlemt atbildīgi

Saliekot kopā visus šo puzles gabaliņus, izvērtējot par un pret, salīdzinot piedāvājumus ar savām vajadzībām un patēriņa paradumiem, jau būs redzams, kuri elektrības tirgotāji ir piemērotākie līguma slēgšanai. Bet vēl pirms gala lēmuma pieņemšanas vēlams pievērst uzmanību tam, kāds ir klientu apkalpošanas līmenis, cik sasniedzams ir tirgotājs, vai pieejama saprotama informācija par pakalpojumu.

 

Domājot par elektrības tirgotāja maiņu, ir vērts atcerēties, ka lielāka patēriņa gadījumā pat dažu centu cenas samazinājums jau veido jūtamu ietaupījumu. Tāpēc ir vērts izkāpt no komforta zonas un paskatīties, ko piedāvā citi elektrības tirgotāji, kādi tarifi ir aktuāli un kādus ieguvumus var sniegt jauna elektrības līguma noslēgšana.

Uzziniet par izdevīgu un uzticamu elektrības piegādi biznesa klientiem Latvijā – ignitis.lv.

 

Apmaksāta publikācija

Dalīties.

Atstāt Ziņu