Vārda dienu svin: Visvaldis, Nameda, Ritvaldis

Vai no dziedniekiem ir vērts gaidīt brīnumus?

Pinterest LinkedIn Tumblr +


Vissvarīgākais veselības uzturēšanā ir griba uz veselību.
Arī dziedināšanā griba dara vislielāko.
Bez ārsta slimnieks var tapt vesels, bez gribas nevar.
/Rainis/

ārds  dziedniecība ir cēlies no vārda holos, no kura esam ieguvuši vārdu vesels, vai holistiks jeb visaptverošs. Dziedniecība ir veselums, bet ne tikai fiziskais, tajā ir ietverta visa mūsu būtība – fiziskā, emocionālā, mentālā, garīgā. Ignorēt kādus no šiem aspektiem nozīmē zaudēt veselību.

Bieži vien dziedniecība tiek uzskatīta par vienpusēju darbību, kur cilvēks pats netiek iesaistīts. No dziednieka tiek gaidīts brīnums. Patiesībā, nav iespējams izdziedināt citus, ir iespēja piedāvāt tikai instrumentus, atvieglot situāciju, dot padomu, ar ko pats cilvēks var sevi izdziedināt. Neviens cits nevar uzņemties atbildību par cita cilvēka dzīvi un veselību. Arī tas, ja cilvēks pats netic un ir pieķēries negatīvajai domai par to, ka viss nebūs kārtībā, var radīt problēmas. Sekas tam ir izjaukts veselums. Tikai paša darbs ar sevi nes kvalitatīvus rezultātus.


Labai veselībai nav „ātro uzkodu” zāļu.
Jāsāk apzināties, ka tikai mēs paši
esam atbildīgi
par savām domām un jūtām,
rīcību un pasaules uztveri.

Mūsu domām, vienalga, lai kādas tās arī būtu, seko kādas ķīmiskas vielas un to reakcijas mūsu organismā. No prieka, miera un citām pozitīvām emocijām un nodarbēm, piemēram, elpošanas vingrinājumiem, izdalās laimes hormoni, savukārt no bēdām un raizēm – stresa hormoni. Un šie hormoni savukārt iekustina virkni citu mehānismu mūsu ķermenī un prātā. Tātad nemitīga domāšana par slimību var radīt  slimību, un domas par veselību – radīt veselību. Līdzīgs pievelk līdzīgu.

Pats par sevi ir saprotamas, ja cilvēks, kurš ir saņēmis kāda veida dziedināšanu, turpinās darīt tās pašas darbības, kas izraisīja viņa slimību, tādā vai citādā formā problēma atgriezīsies. Jā mēs runājam par veselību kā veselumu, tad ir jāsaprot, ka dziednieks nevarēs jūsu vietā dzīvot veselīgu dzīvesveidu un pozitīvi domāt.

Slimības un jebkuras citas problēmas parasti norāda uz to, ka mūsu dzīvē vai arī mūsu ķermenī kaut kas ir jāmaina. Piemēram, ja kaut kas sāp, tad tā ir zīme, ka mēs savam ķermenim darām pāri un, ja mēs noņemsim tikai simptomus un nemainīsim cēloni, laika gaitā problēmas kļūs tikai lielākas. Labai veselībai nav „ātro uzkodu” zāļu. Jāsāk apzināties, ka tikai mēs paši esam atbildīgi par savām domām un jūtām, rīcību un pasaules uztveri, un vienīgi mēs paši cietīsim no sekām – labām vai sliktām.

Cilvēks ir kompleksa būtne, tādēļ ir tik daudz veidu, kā var dziedināties un atrast piemērotāko savas veselības un gara uzturēšanai. Dabiskie dziedināšanas līdzekļi var būt masāžas, psihoterapija, ārstniecības augi, reiki, lūgšana, meditācija, joga, aromterapija un vēl daudzas citas metodes un mācības.

Lai izdodas katram atrast savējo!

Foto – CC, Jlhopgood

Avoti: raksta tapšanā izmantota arī informācija no Teda Endrūza grāmatas ‘Dziednieka rokasgrāmata’.

Dalīties.

1 komentārs

  1. Dziednieki var palīdzēt sasniegt neticamus rezultātus, ja vien pats esi tam gatavs. Tiesa, ne jau visi dziednieki to var, bet, kas meklē tas atrod. Ikdienā parastām vainām palīdz masieris (http://www.masazas.lv), joga, meditācija un klusums.

Atstāt Ziņu