a kaut kas tiek atdots bez maksas, parasti tiek uzskatīts, ka tā ir lieliska iespēja, kas pavisam noteikti jāizmanto. Kurš gan negribētu iegūt savā īpašumā kaut ko vērīgu, par to nedodot neko pretī? Tomēr ir gadījumi, kad bezmaksas lietu saņemšana tikai pasliktina finansiālo situāciju un rada problēmas. Reizēm pat šādi lieliski bezmaksas piedāvājumi beidzas ar to, ka jāņem kredīti internetā jeb online sesxebi, lai varētu tos izmantot. Šeit būs daži gadījumi, kad bezmaksas piedāvājumi nav nemaz tik izdevīgi, kā varētu šķist.
Reizēm dažādi bezmaksas piedāvājumi saistās ar dažādām papildus izmaksām, kas var ievērojami palielināt jūsu izdevumus. Tas bieži vien ir attiecināms uz laimestiem loterijās. Piemēram, ja laimējat kādu ceļojumu, ir jārēķinās ar papildus tēriņiem, lai tajā varētu doties. Labākajā gadījumā šie tēriņi aprobežosies vien ar dažādiem pirkumiem, kas nepieciešami, lai dotos ceļojumā, kā, piemēram, atbilstošs apģērbs, higiēnas preces, utt., bet sliktākajā gadījumā var nākties segt arī daļu no ceļojuma izdevumiem. Daudzi loteriju laimesti iekļauj tikai vienu konkrētu izdevumu grupu. Ja turpinām runāt par ceļojumiem, tad tās var būt, piemēram, lidmašīnas biļetes vai viesnīca. Ar to mēs gribam pateikt, ka dažādas balvas un laimesti bieži vien var izmaksāt ļoti daudz. Pirms tos pieņem, noteikti vajadzētu rūpīgi padomāt, vai tas tiešām būs izdevīgi un vai varat to atļauties.
Vēl tipisks gadījums, kad bezmaksas piedāvājumi nav nemaz tika izdevīgi, ir tad, ja to saņemšana ir iespējama, iegādājoties kādu citu, dārgāku preci vai pakalpojumu. Šāda prakse ir visai izplatīta. Tirdzniecības vietās nereti nākas redzēt piedāvājumus, ka pērkot vienu preci, citu saņemsit bez maksas. Patiesībā tas ir tikai triks, kā tirgotāji pamudina patērētājus iegādāties šīs dārgākās preces. Bezmaksas ieguvums neatsver tēriņus. Ja jums šī dārgākā prece patiešām ir vajadzīga un jūs to iegādātos arī tad, ja otra prece nenāktu līdzi bez maksas, tad darījums tiešām ir izdevīgs, bet, ja piekrītat šādam piedāvājumam tikai tāpēc, ka gribat bezmaksas preci, tas noteikti nav tā vērts, un jūs tikai lieki iztērēsit savu naudu.
Var gadīties arī tā, ka par bezmaksas lietām nākas maksāt nodokļus, kas var būt ļoti lieli. No vienas puses nodokļu maksājumi nepārsniegs iegūtās preces vai pakalpojuma vērtību, tomēr ir jāpadomā, vai bezmaksas piedāvājuma pieņemšana būtiski nepasliktinās jūsu finansiālo situāciju un neliks aizņemties naudu. Ja iegūstat preci, kuru pēc tam varat arī pārdot, tad to noteikti vajadzētu pieņemt, jo sliktākajā gadījumā varēsit to pārdot un ar nopelnīto summu varēsit kā nosegt nodokļu maksājumus, tā arī nopelnīt, bet, piemēram, ja iegūstat iespēju izmatot kādu bezmaksas pakalpojumu, ko tālāk nevienam nodot nevarat, vajadzētu padomāt, vai summa, kas jāsamaksā nodokļos, ir tā vērta, lai pieņemtu bezmaksas pakalpojumu.
Un visbeidzot, arī tad, ja prece tiešām ir pilnīgi bez maksas, bez jebkādām slēptām izmaksām, ne vienmēr tas ir izdevīgi. Cilvēku zemapziņa bieži vien liek pieņemt visu, kas tiek dots bez maksas, jo tas ir šķietami izdevīgi, tomēr kāda jēga no bezmaksas lietām, kuras nekad mūžā neizmantosit? Tās tikai lieki aizņems vietu mājās un traucēs, nevis dos kādu labumu. Kaut arī finansiālo situāciju tiešā veidā tās nepasliktinās, ieguvuma arī no tām nebūs. Pirms pieņemt bezmaksas lietas, noteikti jāapdomā, vai tās ir vajadzīgas?
Kopumā varam teikt, ka bezmaksas piedāvājumi ne vienmēr ir tik lieliski, kā varētu šķist. Ja tie saistās ar jebkādām papildus izmaksām vai citiem upuriem, ir rūpīgi jāapsver, vai šo piedāvājumu pieņemt vai tomēr nē. Nepieļaujiet, ka bezmaksas piedāvājumi jūs pamudina ņemt ātro kredītu jeb swrafi sesxebi un sabojā jūsu finansiālo situāciju uz ilgu laiku.v