Vārda dienu svin: Vilis, Vilhelms

‘Uzmanības lokā – autors’ Rīgas Centrālajā bibliotēkā

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Rīgas Centrālā bibliotēka katra mēneša pēdējā otrdienā plkst. 16:00 aicina interesentus uz īpašām literārajām pēcpusdienām, kas veltītas kāda konkrēta autora daiļradei. 

30.jūnijā Rīgas Centrālajā bibliotēkā notiks kārtējā lasīšanas pēcpusdiena, kas būs veltīta kanādiešu rakstniecei un dzejniecei Mārgaretai Atvudai, kura sāka rakstīt sešu gadu vecumā un jau 15 gadu vecumā skaidri zināja, ka būs profesionāla rakstniece. Viņa sarakstījusi vairāk nekā 35 grāmatas – prozu, dzeju un literatūras kritiku. 

Rakstnieces darbi saņēmuši vairākas nozīmīgas literāras balvas un tulkoti vairāk nekā 30 pasaules valodās. Apgāds „Atēna” izdevis Mārgaretas Atvudas romānus „Iznirstot”, „Dāma pareģe”, „Aklais slepkava” (2000.gadā apbalvots ar Bukera prēmiju), „Kaķacs”, „Oriksa un Kreiks” un stāstu krājumu „Realitātes šovs”. Savukārt Jāņa Rozes apgāda izdotais Mārgaretas Atvudas romāns „Pēnelopiāde” ir romāns no starptautiskas grāmatu sērijas „Mīti”, kuras tapšanu ierosinājusi izdevniecība „Canongate Books”, rosinot pazīstamus rakstniekus rakstīt variācijas par mitoloģiskām tēmām.

Cikls „Uzmanības lokā – autors” ir kā turpinājums aizvadītā gada lasīšanas ciklam „Gandrīz ideāla grāmata”. Tā ietvaros par pazīstamām rakstniecēm stāsta cikla idejas autore un vadītāja – RCB Pieaugušo literatūras nodaļas galvenā bibliotekāre Renāte Krūma. Renāte ir arī Dramaturgu teātra aktrise, un viņas stāstījums, kas balstās uz plašu un daudzveidīgu materiālu un atsauču klāstu, ir interesants un emocionāls. 

Dalīties.

Atstāt Ziņu