Vārda dienu svin: Anšlavs, Junora

‘Uz kriosaunu jānāk bariņā!’

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jau atverot kriosaunas salona Krio&Beauty durvis dzirdu viņas čalojam un smejamies. Tur nu viņas sēž- ietinušās pledos, siltām čībām kājās, malko skābekļa kokteiļus un dalās iespaidos par tikko piedzīvoto kriosaunā. Kas viņas ir? Atraktīvā Zilā komanda, tā mēs viņas dēvējam, – piecas draudzenes, kuras regulāri piedalās SievietesPasaule.lv organizētajā piedzīvojumu velobraucienā ‘Dāmas rullē’ un vienmēr startē zem zilās krāsas. Pēdējā velobraucienā pagājušajā rudenī Zilā komanda ieguva īpašu balvu -kriosaunas apmeklējumu.

Tā nu sanāca, ka vienai no komandas dalībniecēm drīz pēc sacensībām veica redzes korekciju, tādēļ uz pāris mēnešiem par saunām-gan karstām, gan aukstām vajadzēja aizmirst. Turklāt vienoties par vienu vakaru, kurā visas varētu kopīgi doties izbaudīt procedūru, arī nebija viegls uzdevums. Galu galā 5.februāra vakarā Zilā komanda beidzot devās izbaudīt nopelnīto balvu. Visām tā bija pirmā iepazīšanās ar kriosaunu.

Ja arī tu neesi neko tādu baudījusi uz savas ādas, zini- procedūra noris īpašā kabīnē, kas tiek piepildīta ar sausiem slāpekļa tvaikiem, tie veido -150C  līdz -160C temperatūru, procedūras ilgums- 2 līdz 3 minūtes. Vairāk par to,kas ir kriosauna un par tās ietekmi lasi te>>

Izklausās varen auksti, vai ne? Arī Zilās komandas meitenes, pirms došanās uz kriosaunu salasījušās informāciju, bažījās, kā nu būs.

„ Es gāju trešā, tad jau vairs nebija tik ļoti bail, jo bija redzētas pirmās divas, kuras ar ieplestām acīm tur stāvēja, bet izdzīvoja,” smejas Lelde. „Bija labi! Tikai gaidīju, kad nu uzradīsies enerģija un uzmundrinājums, kas parasti esot pēc kriosaunas apmeklējuma, bet man parādījies gluži pretējs efekts- drīzāk ir tāds patīkams atslābums un nogurums,” viņa stāsta.

Turpat blakus sēdošā Liene turpina: „Es biju tā drosmīgā, kas gāja pirmā. Sākumā bija šoks. Un vienu brīdi palika tik auksti, ka sāku domāt- būs jāprasās laukā, nevarēšu izturēt. Man šķita, ka tur iekšā jāpavada kādas desmit minūtes, bet tad man teica: „Vēl desmit sekundes!”, un es sapratu, ka pacietīšos un izturēšu gan.”

Meitenes spriež, ka uzreiz pēc procedūras ādai ir tāda durstoša, kņudinoša sajūta- līdzīgi, kad ziemā rokas pamatīgi nosalušas un pēc tam, ienākot siltumā, tās sāk sasilt. Pēc tam ātri vien varot just, kā viss ķermenis uzsilst un no aukstuma vairs neesot ne vēsts. Silti ir visām, izņemot Indru. „Jā, man joprojām ir vēsi, dzeru siltu tēju, lai sasildītos,” teic Indra.

Aijai un Agnesei kriosaunā visvairāk saluši tieši ceļgali un pēc procedūras tie joprojām ir zilgani. „Traumētas vietas esot jūtīgākas, tā man skaidroja,” teic Aija. Viņu ļoti priecējis tas, ka ir padomāts, lai pēc procedūras var mierīgi pasēdēt, apēst skābekļa kokteili un paelpot skābekli no īpaša aparāta. „Enerģijas deva ķermenim!”

„Eu, bet šī ir laba vieta, kur nākt tieši bariņā, ne?” saka Lelde. Visas piekrītoši māj ar galvu un smejas. Tā taču ir jautrāk un interesantāk.
Tādēļ, ja Tu nevari sadūšoties viena izmēģināt kriosaunu, dodies kopā ar draudzenēm- būs „divi zaķi ar vienu šāvienu”. Kopīgi pavadīts laiks un ieguldījums jūsu veselības un skaistuma vairošanā.

Dalīties.

Atstāt Ziņu